Суспільство
Національний авіаційний університет отримав літаки Tecnam
Для Міжнародного центру підготовки пілотів Національного авіаційного університету придбали два нові легкомоторні навчально-тренувальні літаки Tecnam (Неаполь, Італія).
Про це повідомили у пресслужбі Національного авіаційного університету.
За інформацією пресслужби, Літаки P2002-JF розмитнено, розвантажено та розміщено в ангарі аеропорту.
Характеристика літаків
Зазначається, що нові літаки P2002-JF, 2019 року випуску, сертифіковані EASA відповідно до CS-VLA, що відноситься до категорії VLA (VeryLightAircraft за європейською класифікацієєю).
Також, приладова панель відповідає міжнародним стандартам та обладнана пілотажно-навігаційним комплексом Garmin 660.
Читайте також: На Харківщині відтепер можна літати на попутних літаках
Літаки мають видатні експлуатаційні якості і льотні характеристики поряд з високою рентабельністю і низькою вартістю обслуговування, що робить його чудовим вибором передусім для початкового льотного навчання.
Двигун літака
P2002-JF обладнані двигуном виробництва RotaxAircraftEngines (Австрія), що є дуже важливим з погляду економічності, адже як паливо P2002-JF може використовуватися звичайний бензин АІ-95 з середньою витратою 17 літрів на одну годину.
Завдяки цьому, з крейсерською швидкістю близько 200 км/г літак здатний за 6 годин подолати відстань понад 1000 кілометрів, що є дуже хорошим показником для повітряних суден цього класу. Всі системи двигуна Rotax дубльовані, що значно знижує можливість його відмови.
Безпечність літака
P2002-JF – це ще і безпечний літак. Безпека завжди була на чолі пріоритетів для розробників і конструкторів Tecnam.
У P2002-JF вона реалізована в конструкції планера, в вузлах та агрегатах літака. Захистом під час капотування служать дві дуже міцні дуги, також виконані зі сплаву сталі і хрому, інтегровані у задню частину вітрового скла і рухомий ліхтар кабіни.
Читайте також: Україна модернізувала штурмовики L-39ZA для Уганди
Ще одним гарантом безпечної експлуатації є звуковий сигналізатор критичних кутів атаки (датчик зриву), що попереджає про наближення зриву потоку, який може привести до звалювання і штопору – причин більшості катастроф в малій авіації.
Також P2002-JF обладнані додатковими системами, зокрема:
- системою обігріву ППТ (приймач повітряного тиску),
- системами «Аudiopanelandmarkerreceiver»,
- системою «Transponder» (система ідентифікації «свій-чужий»), завдяки якій пілоти зможуть здійснювати польоти по Україні та за її межі.
Упродовж двох тижнів сертифіковані фахівці:
- пристикують стабілізатори і крила до літаків,
- почнуть процедуру сертифікації льотної придатності для подальшої експлуатації,
- отримають бортові номери у Державіаслужбі України.
Читайте також: Український військовий льотчик отримав “повітряний оскар”
Нагадаємо, 2019-го Міжнародний центр підготовки пілотів НАУ отримав три літаки: одномоторний Cessna 172 та два одномоторні TecnamP2002-JF.
Окрім того, у тренажерному центрі столичного Національного авіаційного університету для навчання пілотів встановили французьський авіасимулятор ALSIM ALX II, що об’єднує одразу різні типи літаків.
Як ми писали раніше, у Канаді встановили модель українського літака Ан-225 «Мрія».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі