Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Наші клієнти – люди з титановим стрижнем». Стоматолог з Краматорська перевіз свою клініку до Чернівців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Свій стоматологічний кабінет Олексій Власов відкрив у Краматорську ще у 2013 році. Застосовуючи сучасні підходи до лікування зубів і працюючи за європейськими протоколами, Олексій разом зі своїми колегами надавав допомогу не тільки місцевим мешканцям. До стоматології Vlasov їздили люди із сусідніх міст і областей та навіть з-за кордону.

Клініка пережила окупацію міста в 2014 році та продовжувала лікувати своїх клієнтів, незважаючи ні на що. Стоматологи виїжджали на роботу навіть на початку вторгнення 2022 року, якщо людям була потрібна допомога. Однак навесні Олексій все-таки покинув Краматорськ, рятуючи сім’ю, і перевіз свою справу до Чернівців. Стоматолог розповів ШоТам, як його клієнти передчували повномасштабну війну, з якими складнощами при евакуації довелося зіткнутися та як клініка працює на новому місці.

Олексій Власов

лікар-стоматолог, засновник клініки Vlasov

Відкрив кабінет і змінив підхід до лікування

Я відкрив свій стоматологічний кабінет у 2013 році, коли дізнався, що всі медичні заклади в Україні переходитимуть на госпрозрахункову форму роботи. Вона передбачала, що, працюючи в комунальній установі, я отримуватиму зарплатню у відсотковому співвідношенні від виконаної роботи. Я вирішив, що буде краще відкрити своє бізнес-підприємство та розпоряджатися коштами самостійно.

Згодом дізнався, що є готовий стоматологічний кабінет на продаж, і спільно з іншим лікарем ми його придбали. Ми ділили приміщення, в якому було три крісла, однак підходи до лікування клієнтів у нас відрізнялися. Коли я ще працював у поліклініці, то зрозумів, що хочу вдосконалити свої вміння, щоб краще надавати допомогу людям. Я звернувся до знаних в Україні стоматологів і почав навчатися у них. Олег Кулигін, Ігор Наєнко, Андрій Половінщіков, Василь Каращук та інші фахівці перевернули моє уявлення про стоматологію та підходи до лікування різноманітних нозологій.

Відтоді ми в клініці почали працювати відповідно до європейських протоколів і надавати послуги ще якісніше. Зокрема, став помітний кращий результат, який ми досягали. У комунальній поліклініці на лікування зуба виділялося 20 хвилин, а ми приділяли клієнтам стільки часу, скільки вони того потребували, щоб зробити все поступово та правильно. У моїй команді працювали ще ортодонтка, лікарка-ендодонтистка, яка також займалася й художньою реставрацією, стоматолог-хірург і асистентка. Наші клієнти були не тільки з Краматорська та сусідніх міст, але й із США, Німеччини та Ізраїлю.

лікарі роздивляються рентген

Мої клієнти передбачали повномасштабну війну

У 2014 році Краматорськ окупували. Моя родина поїхала до родичів, я теж покинув місто, коли були обстріли, але через тиждень вирішив повернутися. Був упевнений, що це все ненадовго: можливо, на тиждень або два. Багато мешканців поїхали з міста, але й багато хто залишився. У той період я продовжував працювати в клініці, адже люди потребували моєї допомоги в будь-якому разі. Трохи помилився у своїх прогнозах: Краматорськ залишався під окупацією протягом трьох місяців. Однак загалом виявилося, що все-таки я мав рацію: місто звільнили.

Напередодні 2022 року один з моїх клієнтів привітав мене з прийдешнім святом. Він сказав: «Головне – щоб не було війни». Я здивувався, чому він так говорить, адже сам взагалі не вірив у те, що може статися повномасштабне вторгнення. Невдовзі про війну заговорила інша моя клієнтка, мешканка Маріуполя, яка часто відвідувала нашу клініку та привозила на лікування свою родину. Вона зателефонувала мені та повідомила, що планує приїхати зі своїми родичами на санацію ротової порожнини, однак не знає: краще приїхати зараз чи потім.

Жінка сказала: «У мене є передчуття, що буде війна. А ви відчуваєте це?». Я відреагував категорично, навіть з ноткою максималізму: «Та яка війна? Усе ж прекрасно, про війну не йдеться». Вона відповіла: «Ви не відчуваєте. А в Маріуполі слово “війна” висить у повітрі». Я справді нічого не відчував: у мене все добре, я був у рожевих окулярах. А мої клієнти мали проникливий погляд і передбачили, що нас може чекати.

стоматолог Олексій Власов

Лікували людей з титановим стрижнем

Перші тижні повномасштабної війни пройшли, як у всіх: незрозуміло, дуже швидко й одночасно дуже повільно. Клініка продовжувала працювати, ми приймали тільки тих пацієнтів, які мали не желейний, а титановий стрижень. Вони говорили: «Ми були записані два тижні тому, і ми прийдемо. Жодна війна нас не зупинить. Якщо запланували – значить, лікуватимемо зуби».

Якщо до нас із колегами зверталися по допомогу, ми приїжджали до клініки, тільки щоб прийняти пацієнтів, і одразу поверталися назад. Працювали, зважаючи на повітряні тривоги. Місто обстрілювали, я прокидався від цих звуків, оскільки мешкаю за 2 км від військового аеродрому. Жити та працювати в такій обстановці було, м’яко кажучи, абсолютно некомфортно.

Читайте також: Кавові свічки з ароматом Донецька та Криму. Бренд Rekava створює унікальну екопродукцію з кавової гущі

Минуло кілька тижнів – і я зрозумів, що вже потрібно виїжджати, щоб не наражати на небезпеку своїх дітей. 9 березня ми з родиною покинули Краматорськ і поїхали в Черкаси до мого кума. Потім вирішили переїхати на Захід України. Вибрали місто Чернівці, хоч ніколи там і не були й не мали жодних знайомих. Однак великою перевагою було його розташування: поряд кордон з Європою, а Росія та Білорусь – далеко.

Колега організувала вивезення обладнання з клініки

Прибувши до Чернівців, я спочатку знайшов приміщення для клініки. У той період було дуже складно знайти житло: до міста приїхало багато людей, зокрема з Києва та Київщини. Ми з родиною оселилися в селі Балинці Івано-Франківської області, де прожили місяці два. Щодня я діставався на роботу по дві години в один бік. Хоча відстань до Чернівців не така велика, 73 км, однак там була ділянка дороги з ямами по коліно, і на її подолання йшло багато часу. Згодом, коли кияни повернулися додому, ми знайшли квартиру в Чернівцях і переїхали.

Коли я з родиною виїжджав з Краматорська, то не вивозив обладнання з клініки. Цим зайнялася моя колега Олена Шестакова, яка виїжджала пізніше. Тоді, на початку весни, вона вагалася й не знала, куди переїжджати їй з дітьми: за кордон, в Центр або на Захід України. Я знав, що вона закохана в свою справу, стоматологія – це її покликання та важлива частина життя. Тому запропонував варіант продовжити займатися улюбленою роботою, переїхавши до Чернівців.

Олена погодилася, однак їй потрібно було зібрати все обладнання, організувати завантаження, усе проконтролювати, нічого не забувши. Виявилося, що коли вона прибула з устаткуванням на Нову пошту, саме в цей часовий проміжок там не працювали на відправлення. Олені довелося супроводжувати вантаж до найближчого відділення, яке працювало. Воно виявилося в місті Павлограді Дніпропетровської області. Хоч і з такими складнощами, однак із Краматорська вдалося вивезти все обладнання. Згодом до Чернівців переїхала й Олена.

лікар-стоматолог за робочим столом

До нас приходять як місцеві мешканці, так і переселенці

13 квітня стоматологія Vlasov відкрилася в Чернівцях. Наша команда значно зменшилася: лікарка-ортодонтка нині живе в Дніпрі, асистентка виїхала до Німеччини, хірург теж мешкає не в Чернівцях, однак приїжджає до нас на операції, імплантації зубів. Незважаючи ні на що, серед переліку наших послуг є терапевтична, ортопедична й хірургічна стоматологія. На жаль, дитячий і ортодонтичний прийоми поки що випали.

Нашу клініку добре прийняли в Чернівцях. Насправді люди всюди ходять за одним і тим самим – за якісними послугами. Якщо вони дійсно такі, то все одно звідки я приїхав. Про нас написали журналісти – і частина клієнтів записалися до нас, дізнавшись про клініку зі статті. Ми лікуємо як місцевих мешканців, так і переселенців: з Києва, Бучі, Миколаєва, Одеси, Слов’янська. Деякі з них живуть по сусідству з клінікою. Стоматологію Vlasov знайшли й наші клієнти з Краматорська. Наприклад, одна жінка, яка лікувалася у нас довгий час, дізналася, що ми переїхали, і приїздила на прийом саме до нас.

Я записався в місцеву бібліотеку, залишив там свої візитівки – і нас відвідав хтось із читачів. Приходять люди, які працюють неподалік. Хтось потім приводить своїх дітей, а хтось – батьків. Щоб люди дізналися про нас, ми розігрували свої послуги в інстаграмі. Переможці приходили в клініку, бачили, як саме ми працюємо, записувалися та продовжували лікування вже у звичайному режимі.

стоматолог відкрив
Клініка Vlasov у Чернівцях.

Найголовніше – не опускати руки

Я хочу мати змогу безкоштовно допомагати переселенцям, військовим та іншим вразливим категоріям населення. Для цього потрібно залучити допомогу благодійних фондів. Таку ідею в Чернівцях ще ніхто не реалізував, і я хочу бути першим. Було б добре, щоб хтось із місцевих фондів взяв на себе функцію розподілу коштів між пацієнтами й направляв їх до мене. Я би їх лікував, надаючи фото-, відеозвіт і необхідні документи.

Вважаю, що нехай це й прозвучить утопічно, але тоді всім буде добре. Люди, які передають гроші до фонду, будуть впевнені, що їхні кошти використовуються за призначенням. Ті, хто має потребу в лікуванні, отримають таку можливість. А я теж працюватиму й допомагатиму людям. І ще хотів би запропонувати роботу кільком стоматологам серед переселенців.

Читайте також: Калімби з Азовського узбережжя. Українські майстри створюють унікальний музичний інструмент, що дарує спокій під час війни

Нині багато хто з підприємців змушений, як і я, повторно відкривати свій бізнес у новому місці й адаптуватися. Переконаний, що найголовніше – не опускати руки. Смуток – це тяжкий гріх. Якщо є бажання продовжувати улюблену справу, вивести її на новий рівень і підтримати свій колектив, то все можливо.

Суспільство

Захисник «Азовсталі» вижив у полоні і готується знову насипати окупантам (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Він пройшов Маріуполь, Азовсталь та Оленівку і знову збирається у стрій. Валерій Падитель — командар Донецького прикордонного загону, який з перших днів повномасштабної війни боронив Маріуполь. Історію героя-прикордонника розповідає ШоТам.

Про цього командира небагато згадок у ЗМІ, але українці мають знати його ім’я.

Захищав Маріуполь і «Азовсталь»

«Ми, прикордонники Донецького прикордонного загону, знаходимося в місті Маріуполь. І забезпечуємо оборону міста-героя», — Валерій Падитель, командир Донецького прикордонного загону.

Валерій Падитель разом із донецькими прикордонниками чинив опір у Маріуполі.

«Ті сили й засоби, які протистояли нам, були набагато більші і страшніші, аніж та зброя, яка була в нас. Після того, як почали застосовувати вже серйозні авіаційні бомби, не всі були впевнені, що навіть ті місця, де люди переховувалися, вони витримають таку навалу», — Валерій Падитель, командир Донецького прикордонного загону.

Читайте також10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

Але прикордонники з побратимами тримали оборону, що неабияк злило окупантів.

«Хочу запевнити всіх, що наш обов’язок — захистити державу, відновити її цілісність. Зробити все для того, щоб людьми, які стоять на обороні міста, в майбутньому пишалися», — Валерій Падитель, командир Донецького прикордонного загону.

Мені як командиру боліло, і я переживав за те, щоб якомога більше врятувати людей, — Валерій Падитель.

У полоні втратив 37 кг

Три місяці опору, аж доки їм не наказали скласти зброю та зберегти свої життя. Але пекло продовжилося в Оленівці. За 4 місяці полону Валерій втратив 37 кг.

«Меню в нас не змінювалося. Зранку на сніданок перловка. В обід — гаряча вода з капустиною. На вечір пшонка. До 30-40 секунд був час на прийом їжі», — Валерій Падитель, командир Донецького прикордонного загону.

Про обмін Валерій дізнався вже коли їм розв’язали очі перед українським кордоном.

«Нас пів доби возили в КАМАЗах із зав’язаними очима, зав’язаними руками. Потім у літаку в повітрі біля чотирьох годин. Один раз дозаправка, потім ще раз 4 години в повітрі», — Валерій Падитель, командир Донецького прикордонного загону.

Готовий знову захищати Батьківщину

Нині Валерій проходить реабілітацію, а потім планує повернутися на захист України.

Сподіваюсь, максимум людей, які перебувають у полоні, повернуться. Їм честь і шана. Вони не впали духом і до кінця виконували свій обов’язок, до останньої секунди, — Валерій Падитель.

Читайте такожНезламні, безстрашні та вірні. Що ви знаєте про легендарні бригади ЗСУ? (ТЕСТ)

Нагадаємо, захисник Азовсталі Дмитро «Орест» Козацький повернувся на військову службу.

Також ШоТам розповів історію Героя України Вадима Сухаревського, який першим пішов в атаку на окупантів.

Читати далі

Суспільство

Воїни Бригади Богуна знищили ворожий спостережний пункт (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські спецпризначенці ефектно знищили спостережний пункт російських загарбників.

Відео опублікували у телеграм-каналі 1-шої Окремої Бригади Спеціального Призначення ім. Івана Богуна.

Наші захисники відзначили, що у такий спосіб вони привітали окупантів із Днем Збройних Сил України.

Читайте також10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

Про бригаду

1-ша окрема бригада спеціального призначення ім. Івана Богуна перебуває у підпорядкуванні Сухопутних військ ЗСУ. З березня 2022 року бригада дає відсіч російським окупантам та завдає нищівних поразок ворогу. Бригада носить ім’я Івана Богуна – державного та військового діяча, полководця часів Хмельниччини.

Нагадаємо, воїни ССО знищили комплекс РЕБ, яким окупанти глушили зв’язок на Запоріжжі.

Також Чорні Запорожці розгромили інженерну техніку окупантів на Донеччині.

Фото: facebook.com/ivanbohunbrigade.

Читати далі

Суспільство

18 артсистем і БТРи: Німеччина передає Україні нову партію зброї

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німеччина оголосила про новий пакет озброєння для України, до якого увійшли бронетранспортери Dingo та самохідні артилерійські установки RCH-155.

Про це повідомили у пресслужбі уряду Німеччини.

Відомо, що частина військової техніки буде поставлятися зі складів Бундесверу, а решта — від виробників.

Німеччина надає Україні:

  • 18 одиниць 155-мм самохідних артилерійських установок RCH 155;
  • 20 бронетранспортерів Dingo;
  • 2 танкові тягачі M1070 Oshkosh;
  • 80 пікапів;
  • 90 засобів протидії безпілотним апаратам;
  • 7 вантажівок зі змінною системою завантаження.

У німецькому уряді підкреслили, що з міркувань безпеки не буде повідомлятися інформація про способи та терміни доставки озброєння.

Довідка

Dingo — це броньована та опціонально озброєна машина, яка використовується для патрулювання і розвідки.

Артилерійські 155-мм установки Remote Controlled Howitzer 155 мають довжину ствола 52 калібри. RCH 155 створена на шасі колісного бронетранспортера GTK Boxer із колісною формулою 8×8. Система має автоматизований баштовий артилерійський модуль AGM з артилерійською частиною німецької самохідної гаубиці PzH ​​2000.

Читайте також: «Гуртуймося, війна – це поштовх». Як пережити цю зиму в теплі, та чому довгострокові проєкти – у пріоритеті

Нагадаємо, Повітряні Сили показали збиття ракети німецьким «Гепардом».

Раніше Німеччина передала Україні мостоукладальні машини, надводні дрони й запчастини до Мі-24.

Фото: wikimedia.org.

Читати далі