Технології
«Народний супутник» знищив ворожої техніки на мільярди доларів
«Народний супутник» за 9 місяців роботи перетворив на металобрухт ворожої техніки на мільярди доларів.
Про це повідомили на сайті Головного Управління розвідки Міністерства оборони України.
Зазначається, що спроможності наших розвідників виявляти ворожі цілі для ураження кратно зросли з вересня 2022 року — відколи у розпорядженні воєнних розвідників опинився космічний апарт ICEYE.
Наголошується, що завдяки народному супутнику були фактично нівельовані спроби ворога маскувати техніку, склади БК та ПММ.
Для роботи супутника не важливі ані погода, ані час доби.
«Результати вражають: за півроку використання отриманих завдяки космічному апарату розвідданих Україна перетворила в металобрухт російської військової техніки на мільярди доларів, не кажучи про скупчення ворожої (тимчасово) живої сили, а також об’єкти воєнної логістики», — відзначили у ГУР МО.
Читайте також: Заряджає 25 телефонів та Starlink. 15-річний винахідник зі Львова створює унікальні повербанки для ЗСУ
Співробітники ГУР відзначають особливу роль «народного супутника» для планування та реалізації важливих та вкрай очікуваних військових операцій України та вкотре висловлюють вдячність усім українцям, хто допоміг з ICEYE.
Про переваги супутників ICEYE
Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Це принципово збільшує нашу здатність виявляти та наносити ураження російським окупантам.
Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Для них немає різниці – день чи ніч. Тому ворог не сховається.
Саме наші військові визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. Наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході.
Відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.
Як працює супутник?
На відміну від традиційних супутників спостереження, супутники фінської компанії ICEYE можуть формувати зображення ділянок Землі з високою роздільною здатністю вдень, вночі та через хмари.
Тобто цей супутник може знімати об’єкти на Землі за будь-якої погоди і у будь-який час доби.
Нагадаємо, у серпні 2022 року Фонд Сергія Притули придбав на пожерстви українців річну підписку на базу даних супутникових знімків компанії ICEYE.
Фото: gur.gov.ua.
Коментарі