Суспільство
Нарешті вдома. Що ти знаєш про український Херсон та його боротьбу? (ТЕСТ)
11 листопада воїни ЗСУ зайшли у Херсон та повернули місто під контроль України. Обласний центр перебував під окупацією понад 250 днів. І протягом усього часу місцеві мешканці продовжували чинити опір росіянам: мітингами, незгодою, патріотичними наліпками та партизанським рухом. Підготували 7 питань про початок окупації, звільнення міста та місцевих героїв.
Коли почалася російська окупація Херсона?
Після оточення міста росіяни почали заходити в обласний центр одразу з кількох напрямків. Перші бронетранспортери російської армії прорвалися до Херсона 1 березня. А вже 2 березня окупанти перебували у всіх районах міста. Відтоді почалася історія окупації українського міста, що тривала 256 днів.
1 березня, аби завадити просуванню окупантів зі сторони міжнародного та чорнобаївського аеродромів, на місце висунулися бійці Херсонської ТРО. Цей бій став героїчним, але водночас трагічним: сили ворога переважали. Де відбулося зіткнення?
Бій відбувся в Бузковому (Шуменському) парку, поруч із вулицею Нафтовиків. 43 бійці територіальної оборони чинили спротив окупантам. У наших воїнів із собою були лише автомати та «коктейлі Молотова», у окупантів – броньована техніка. Попри це тероборонівці змогли підбити одну БМП, а згодом отримали наказ про відступ. У тому бою 30 героїв віддали свої життя, аби бодай тимчасово зупинити ворога.
Під час однієї з березневих акцій спротиву хтось із місцевих мешканців застрибнув на російський БТР, розмахуючи українським прапором. Це відео миттєво облетіло інтернет та стало символом нескореності Херсона. Знаєте, хто цей безстрашний українець?
Український правоохоронець Владислав Пастухов став символом нескореності Херсона. Ось, як він згадує той день: «Люди били по броні та намагалися зупинити її. Коли повз мене проїжджав БРТ, я заліз на нього, підняв прапор, який був зі мною. Це саме той прапор, який зберігався в нашому управлінні».
Він – ще один символ незламності Херсона. Легендарний волонтер, який навіть під окупацією збирав кошти на підтримку ЗСУ та на повну гучність вмикав державний гімн. Як його звати?
Григорій Янченко або ж Дядя Гриша – справді легенда українського Херсона. Попри інвалідність він невтомно підтримував Збройні сили України з 2014 року, збираючи кошти на потреби військових. Продовжував робити це навіть під окупацією й евакуювався з обласного центра лише у вересні.
Херсон має статус Міста-героя України. Коли він його отримав?
Херсон став Містом-героєм України 6 вересня – за указом президента України Володимира Зеленського. Тоді ж відзнаку отримали міста Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків та Чернігів.
У квітні 2022 року у Херсоні та інших тимчасово окупованих населених пунктах України почав діяти рух громадського спротиву, першочерговою метою якого був інформаційний опір окупантам. Яку назву отримала ініціатива?
У квітні 2022 року на тимчасово окупованих територіях виник рух громадського опору «Жовта стрічка». 25 квітня координатори руху закликали жителів чіпляти прапори України та жовті стрічки на вулицях і в людних місцях. Того самого дня у тимчасово окупованому Херсоні з'явилися жовті стрічки.
Коли вперше офіційно повідомили, що ЗСУ зайшли в Херсон?
Офіційна інформація про захід бійців Збройних сил України до Херсона з’явилася 11 листопада. Спочатку про це повідомило Головне управління розвідки, згодом – підтвердили в ОК «Південь». Усі попередні заяви про нібито кілька відбитих у червні вулиць не були офіційними.
Поділіться своїми результатами:
Окупація та звільнення Херсона
24 лютого російські війська з Криму вдерлися до Генічеського і Скадовського районів. Протягом перших днів наступу окупанти зайняли кілька найбільших міст: Генічеськ, Скадовськ, Олешки, Каховку, Нову Каховку, Голу Пристань, а також мости через Дніпро і Північнокримський канал та Каховську ГЕС.Вилікувала псоріаз голови, використовуючи простий засібPSORIASIS RELIEF
1 березня росіяни почали артилерійські обстріли Херсона, того самого дня місто опинилося під окупацією. Попри постійний тиск окупантів, переслідування та залякування місцеві мешканці протягом березня виходили на регулярні акції протесту в найбільших містах Херсонської області. Люди закликали росіян покинути українські території, та наголошували, що Херсон – це Україна.
28 червня стало відомо, що російські окупанти почали незаконну видачу російських паспортів в місті та області. Протягом наступних місяців ЗСУ завдавали численних ударів по складах боєприпасів і командних пунктах російських військ у Херсонській області та почали контрнаступ на півдні країни. 11 листопада до міста зайшли ЗСУ: після 256 днів окупації.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі