Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Нам є чому повчитися». Британське видання The Telegraph опублікувало статтю про переваги медичної системи України

Опубліковано

Британське видання The Daily Telegraph опублікувало статтю про українську медичну систему, запевнивши, що британським фахівцям є чому повчитися в українських колег.

Матеріал написала українська журналістка Марія Чапля.

Кілька годин замість кількох місяців

Марія Чапля живе у Британії понад два роки. Вона розповіла, як у травні 2022 року підхопила шкірне захворювання. Після незліченних марних спроб додзвонитися до NHS (Національної служби охорони здоров’я) дівчині все ж повідомили, що їй доведеться чекати кілька місяців, перш ніж потрапити до лікаря.

Розчарувавшись, Марія вирішила приїхати на лікування до України.

«Під звуки сирен повітряної тривоги, я прийшла у лікарню. До вечора у мене вже були необхідні ліки, які допомогли мені піти на поправку», – пише Марія.

У чому принципова різниця?

Вона розповідає, що виросла в маленькому містечку на заході України, і їй ніколи не доводилося чекати більш як два дні, щоб потрапити на прийом до лікаря.

«Якщо ви захворіли в Україні, вам зазвичай радять негайно звернутися до лікаря. Протягом одного-двох днів вам зроблять різні аналізи і призначають лікування. Зазвичай лікар дає свій номер телефону, щоб ви завжди могли бути на зв’язку. Після одужання вам, як правило, рекомендують знову здати аналізи крові, щоб переконатися, що хвороба повністю зникла. У NHS, навпаки, ібупрофен здається панацеєю від усіх життєвих негараздів», – розповідає Марія Чапля.

Державні та приватні клініки

Журналістка каже, що лікарі в Україні зацікавлені працювати якнайкраще, адже чим більше пацієнтів у них на обліку, тим вища їхня заробітна плата. Зокрема Марія розповіла про приватні українські клініки, багато з яких мають мобільні додатки, де можна онлайн обрати лікаря і записатися на прийом.

«В середньому, вартість візиту до приватного лікаря в Україні варіюється від 10 до 40 фунтів стерлінгів (~400-1800 грн). Враховуючи, що середньомісячна заробітна плата все ще порівняно низька, небагато українців можуть дозволити собі звернутися до приватного лікаря. Однак, безумовно, допомагає те, що вибір є, і варіантів багато», – каже Марія.

Британії є чому повчитися в України

Журналістка також зазначає, що багато українських лікарів нині працюють онлайн 24/7 для біженців по всьому світу. Адже для жінок з дітьми, які вимушено покинули Україну, місяцями чекати на прийом у місцевих лікарів – дуже незвично.

«Звичайно, українська медицина не є ідеальною. Залишки радянського минулого, посилені корупцією та кумівством, все ще присутні в країні. Однак, як зазначила моя українська подруга-лікарка Ольга Фокаф, якщо українська система зможе в майбутньому розвиватися без зовнішніх потрясінь, таких як війна, вона може стати величезною історією успіху. Можливо, одного дня Велика Британія могла б повчитися на досвіді української системи охорони здоров’я», – завершує Марія.

Нагадаємо, Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити наступний етап медичної реформи. Йдеться про оновлення підходів щодо визначення госпітальних округів і впровадження сучасних підходів до формування мережі медзакладів.

Крім того, у Вінниці на базі автомобіля «швидкої» облаштували пересувний стоматологічний кабінет, у якому надаватимуть стоматологічні послуги для бійців на фронті.

Фото: pixabay.com

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати «Нам є чому повчитися». Британське видання The Telegraph опублікувало статтю про переваги медичної системи України на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик «Нам є чому повчитися». Британське видання The Telegraph опублікувало статтю про переваги медичної системи України на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про дуже важливі події та текст
Відхилити
Дозволити сповіщення