

Економіка
“Нафтогаз” запустив перше родовище газу щільних порід
Група Нафтогаз запустила в розробку перше родовище газу щільних порід – Святогірське.
Про це повідомляється на сайті компанії.
Зазначається, що Святогірське родовище, розташоване в центрі Юзівської ділянки, є пілотним проєктом у межах стратегічного напряму Нафтогазу з освоєння покладів газу щільних порід.
Компанія вже розпочала подачу у систему магістральних газопроводів видобутого на цій ділянці природного газу.
Читайте також: На Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу
Початок роботи Святогірського родовища став можливим після завершення будівництва інфраструктури: установки комплексної підготовки газу (УКПГ) з максимальною добовою продуктивністю 1 млн куб. м газу, а також газопроводу довжиною 26 кілометрів.
Наразі до нової інфраструктури уже під’єднали три пошуково-розвідувальні свердловини. Для отримання газу з них Нафтогаз залучив новітні технології і фахівців міжнародного рівня.
Читайте також: Нафтогаз встановив третю зарядку для електроавтомобілів в аеропорту Київ
Для подальшого розкриття потенціалу родовища компанія провела широкоазимутальні 3D-сейсмічні дослідження. Наразі, з використанням цих даних, ведеться буріння ще однієї свердловини у так званий «sweet spot» – місце найбільш можливої концентрації газу. За результатами буде прийматися рішення щодо подальшої програми освоєння родовища.
Довідково
Газ щільних порід знаходиться в гірських породах з низькою проникністю, таких як щільні пісковики та вапняки. Це означає, що його важче підняти на поверхню, ніж традиційний газ.
Фото: biz.liga.net

Економіка

Український бренд hiSnack виставив на полички альтернативу шкідливим картопляним чіпсам – сушені снеки з фруктів та овочів, пише newfood.media.
Здорова їжа представлена безліччю смаків – від нейтрально овочевих до солодких.
«Ми нічого не вигадуємо, тільки перетворюємо те, що створила природа, в смачний і корисний перекус», – говорять у компанії.

Олександр Янов, засновник бренду hiSnack, розпочав своє виробництво 4 роки тому. Говорить, що після численних спроб і невдач нарешті отримав гідний продукт.
«Ми впорались та активно продовжуємо рухатись далі, – каже він. – Дуже хочеться, щоб нашу продукцію з надписом Made in Ukraine можливо було купити в будь-якому куточку земної кулі».
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Влітку 2020-го у рамках проєкту «Бізнес-трамплін» компанія отримала призовий фонд, який направить на автоматизацію пакування снеків.

У компанії додають, що hiSnack – це лише натуральні продукти, без барвників, консервантів, цукру та з мінімум калорій.
Отже, вони ідеально підійдуть тим, хто дбає про здоров’я, але полюбляє солоденьке.
Нині у асортименті здорової їжі – перекуси з яблука, груші, ананасу, манго, кокосу, полуниці, буряку, та навіть помідорів. Ймовірно, пізніше з’явиться батат та кабачки.
Читайте також: Показали рецепти, за якими українці готували 100 років тому
Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн
Усі фото: facebook.com/hisnack.
Економіка

Українська платформа Watched, що допомагає оцінювати ефективність відеоконтенту, привернула $450 тисяч інвестицій від венчурного фонду QPDigital.
Про це пише Аin.ua.
Як повідомили в QPDigital, інвестиції підуть на масштабування продажів, маркетинг і розширення команди.
«Watched зацікавив нас своєю глибокою технологічністю, величезним потенціалом до масштабування і тим, що розвивається в найбільш трендових технологічних напрямках 2021 року, згідно з Gartner, а саме – Internet of Behaviors і ІІ-інжиніринг», – прокоментував угоду керуючий партнер QPDigital Юрій Серещенко.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Watched використовує машинне навчання, щоб оцінити ефективність відео через аналіз реакції глядача. Платформа допомагає компаніям оцінювати рівень емоційного залучення і уваги цільової аудиторії. Її використовують онлайн-кінотеатри, відеопродакшн, телеканали і рекламні агентства.
Компанію Watched заснували Олексій Шалденко (СEO) і Артем Мельниченко (CTO). Роботу над проектом почали ще в 2019-му. У команді сім працівників і чотири едвайзери. Штат планують розширити до 14 фахівців.
Нагадаємо, українська компанія Scalarr, що розробляє сервіс проти шахрайства з мобільною рекламою, залучила $7,5 млн інвестицій.
Як ми повідомляли раніше, українцям збільшили ліміт для інвестицій за кордон до €200 тис. на рік.
Головне фото: repeconomy.info.
Економіка

Ринок Японії поновив дозвід та відчинив свої двері для експорту молочної продукції з України.
Про це повідомив Надзвичайний і Повноважений Посол України у Японії Сергій Корсунський.
«Поновлено доступ на ринок Японії молочної продукції з України. Ще одні двері відкриті. Ласкаво просимо!», – написав пан Посол.
Читайте також: Чому варто підтримати #ШоТам: наша сила – у розмаїтті
Нагадаємо, у лютому Україна також отримала змогу експортувати молоко до Лівану.
Як ми повідомляли раніше, молокопереробне підприємство Полтавщини вийшло на ринок Молдови.
Головне фото: costalestenews.com.br.