Суспільство
На Житомирщині блогер вчить розводити свиней
Блогер-свиновод розказує, як зробити ферму на 1000 свиней з одного поросяти. Фермер у своєму блозі розповідає, як завести свиней і не зганьбитися.
В Олександра Дмитрука ферма на 1000 свиней на Житомирщині. 14 років тому він власноруч перетворив покинуті корівники на ферму. Вирощує корми для свиней без жодних мінеральних добрив. Поросята тут живуть, як у природі.
“Свиня хоче купатися у грязюці, це природою закладено, я їй не заважаю, вона так краще росте”, – переконаний Олександр Дмитрук.
Читайте також: Зірка інтернету: на Тернопіллі сільський священик веде кулінарний блог
У блозі він розповідає, як створити ферму з одного поросяти.
“Якщо будете лише вдавати, що годуєте свиней, вони вдаватимуть, що ростуть”, – жартує Олександр Дмитрук.
Чоловік розказує, які краще обрати породи, корми та навіть миски для свиней.
“Якщо моя діяльність стане для когось імпульсом відкрити свою справу, я буду такий щасливий!”, – ділиться Олександр Дмитрук.
Читайте також: Фермер розвів на Житомирщині екоферму з “вільними” курми
Однією з найголовніших умов успішної роботи свиноферми є створення такого середовища, яке б мінімізувало ризики захворювань свиней. Термін окупності такого бізнесу – близько 5-6 років, він залежить від багатьох факторів: починаючи від генетичних особливостей тварин і закінчуючи умовами їхнього годування. За словами фермера, особливість свиней у тому, що вони не пітніють. У них немає потових залоз. Що вологіше середовище – то легше свині віддавати своє тепло. Свині дуже нагрівають приміщення, тому взимку ми його не опалюють.
Олександр Дмитрук про тварин, яких розводить, знає усе. Однак зазначає, що рецепта успішного господарства немає. На кожній фермі – свій досвід, який визначає практика.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24