Суспільство
На вулиці Хмельницького виїхали 5 нових тролейбусів
12 вересня на вулиці Хмельницького виїхало п’ять нових тролейбусів «Богдан». Усі вони мають функцію автономного ходу і можуть без електроенергії проїхати біля 5 кілометрів, повідомляють у міськраді.
Наступна партія нових тролейбусів – у жовтні. Їх приїде теж 5 і вони матимуть 21 км автономного ходу. Вже для цих тролейбусів спланують нові маршрути – вони з’єднають мікрорайони, між якими немає мережі.
Яка головна особливість рогатих?
Як розповідає директор хмельницького комунального підприємства «Хмельницькелектротранс» Віктор Паламарчук, саме така функція дозволить тролейбусу опустити роги і об’їхати наприклад ДТП, місце де проводять обрізку дерев чи місцевий ремонт.
«Ми отримуємо перші п’ять нових тролейбусів у цьому році. Транспортні засоби мають деякі нововведення, яких не було у так званих попередніх нових тролейбусах. Тут конструкція дає можливість їхати на автономному ходу до 5 кілометрів. Велика кількість комплектуючих – українські, виготовлені усі у 2019 році. Приїхали транспортні засоби відразу з конвеєра, вартість одного – 6,2 мільйона гривень», – зазначив Віктор Анатолійович.
За його словами, нові тролейбуси курсуватимуть за усіма маршрутами. Спеціальна комісія підприємства визначила, хто керуватиме новенькими «рогатими». Обирали найдосвідченіших та найпрофесійніших водіїв підприємства.
«Якщо врахувати сьогоднішні тролейбуси, то маємо 35% оновлення рухомого складу від тієї кількості, яка виїжджає на маршрути, а це до 77 одиниць техніки щодня. Для ідеального автопарку потрібно ще близько 50 нових тролейбусів. У середині жовтня очікуємо ще на п’ять тролейбусів, які долатимуть на автономному ходу до 20 кілометрів», – каже Віктор Паламарчук.
Читайте також: До Франківська надійшла перша партія нових білоруських тролейбусів
Для транспортних засобів, які очікуємо за місяць, створять нові транспортні маршрути, де не прокладені тролейбусні лінії. Наразі розглядають один з варіантів з’єднати мікрорайони Ракове і Дубово, Ракове і Львівське шосе, Лазнево і Ружичну.
Нагадаємо, що виготовив тролейбуси для Хмельницького Луцький завод «Богдан» згідно з договором, укладеним у травні 2019 року. Загалом, відповідно до контракту, місто отримає 10 тролейбусів «Богдан Т70117» і 10 автобусів «Богдан А70132». Сума замовлення складає майже 100 мільйонів гривень. Транспортні засоби будуть передані Хмельницькому на умовах лізингу.
Які характеристики тролейбуса?
«Богдан Т70117» – це низькопідлоговий тролейбус, який є зручним та комфортним для всіх категорій населення, оскільки створений із врахуванням всіх сучасних вимог до електротранспорту в Україні.
Для пасажирів з обмеженими можливостями пересування обладнані кріплення для фіксації інвалідного візка та 4 спеціально обладнаних місця в салоні.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі