Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Вокзальній площі Києва змінять рух: що оновлять

Опубліковано

Проєкт змін організації руху на Вокзальній площі було вдосконалено з урахуванням пропозицій громадськості та експертів.

Про це повідомляє спільнота “Пасажири Києва”.

Реорганізація руху залучила різних розробників з різних міст України, а за основу взяли концепцію Центру організації дорожнього руху Києва (ЦОДРу). Вона передбачає зменшення конфліктних точок між автомобілями, громадським транспортом та пішоходами, що зменшить затримки транспорту майже на 40%.

На виконання пропозицій “Пасажирів Києва” та U-Cycle вирішили:

  1. Збільшити кількість дерев та озеленення, замість розширення парковки.
  2. Покращити пішохідну доступність зеленої зони або залишити її незмінною.
  3. Облаштувати одно- або двосторонні велосмуги, захищені парковкою.

Читати також: Як підтримати людину, яка перебуває на прифронтових територіях: поради від психолога

Що було враховано:

  • Облаштовані односторонні захищені велосмуги та смуга громадського транспорту вздовж вулиці Петлюри від Жилянської до вокзалу.
  • Деякі паркомісця будуть перетворені на зелені острівці, як у парковці ТЦ “Ретровіль”.

Нагадаємо, що до Києва прибули астронавт Скотт Келлі та режисер Даг Лайман.

Також ми повідомляли, що в “КиївЦифровий” зʼявився новий спосіб оплати проїзду: як скористатися.

Фото: Вікіпедія

Суспільство

Наші захисники показали відбиття танкового штурму ворога

Опубліковано

Бійці 33-ї окремої механізованої бригади знищили три ворожих танки й пошкодили ще два.

Відео бою оприлюднили 24 червня Сухопутні війська ЗСУ.

Рано-вранці вороги спробували атакувати українські позиції. Додатковий захист, РЕБ і мангали не врятували російську техніку від уражень.

Зокрема, ефективно відпрацювали наші оператори ПТРК — поцілили 5 одиниць техніки. Недобиту броню остаточно зупинили скиди дронів. Окупанти, які намагалися зайняти наші позиції яскраво згоріли на полі бою.

Читайте також: У «Резерв+» створять відеоуроки та тести, які допоможуть підготуватися до служби в ЗСУ

Наші бійці змогли знищити:

  • 3 танки
  • 1 БМП

Пошкодили:

  • 2 танки

Феєричне відео за посиланням.

Нагадаємо, Сили оборони показали роботу своєї артилерії біля Часового Яру.

Читати далі

Суспільство

На Закарпатті обласний театр вперше показав виставу для людей з порушеннями зору та слуху

Опубліковано

Закарпатський академічний музично-драматичний театр уперше показав виставу для людей з порушеннями зору та слуху.

Про це повідомляє Закарпатський академічний Музично-Драматичний театр.

“Ми вперше показали виставу для людей з порушеннями зору та слуху. Сурдоперекладачка Наталія Булеца транслювала все через жестову мову. А глядач з порушеннями зору мав можливість почути виставу завдяки нашій колезі Діані Фуско, яка транслювала йому все через спеціальні навушники, пояснюючи, що відбувається на сцені”, – йдеться в повідомленні. 

У театрі підкреслили, що це дуже важливий для театру досвід, адже такими кроками театр наближається до більшого кола людей, які хочуть його відвідати і відчути.

Читайте також: В Україні запустили е-Карту послуг для ветеранів

Нагадаємо, у «Дії» з’являться свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені.

Фото: Закарпатський театр

Читати далі

Суспільство

Будинок в обмін на досвід. На Чернігівщині переселенці, які втратили дім, отримають нове житло. Як це працює?

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

Пів тисячі зруйнованих приватних будинків, знищені школа та садок — це результат російської окупації Новобасанської громади на Чернігівщині. 

Попри численні руйнування, відразу після деокупації громада почала відновлюватися. Завдяки організації «Район #1» 32 жителів громади змогли отримати безкоштовне житло на місці своїх вщент зруйнованих домівок. 

Ще 13 будинків організація збудувала для юристів, тренерів і програмістів, які переїхали в громаду, щоб займатися її відбудовою та розвитком. Про безкоштовне житло від благодійників ШоТам розповіла секретарка Новобасанської сільської ради Вікторія Самборин.

500 зруйнованих будинків за 33 дні окупації

Росіяни окупували Новобасанську громаду вже 27 лютого 2022 року. За місяць окупації вони пошкодили приватні будинки, школи, садочки, приміщення адміністрації та екстреної медичної допомоги. 

Майже 70 будинків жителів громади окупанти зруйнували повністю, до фундаменту, і люди залишилися без жодного житла.

«Коли українські військові звільнили Новобасанську громаду наприкінці березня, то до нас відразу почали їздити волонтери, українські та міжнародні організації, які хотіли допомогти з відбудовою», — каже Вікторія Самборин. 

Секретарка Новобасанської сільської ради Вікторія Самборин розповідає про безкоштовне житло
Секретарка Новобасанської сільської ради Вікторія Самборин розповідає про відбудову громади завдяки благодійникам в одному з будинків від них. Фото: ШоТам 

Одна з них — «Район #1» з німецькими донорами «Help — Hilfe zur Selbsthilfe»взялася відбудовувати 13 будинків. Так завдяки благодійникам 32 людей отримали безкоштовне житло на місці своїх колишніх жител і вже заселилися сюди.

Житло для переселенців в обмін на їхній досвід

Спільно з місцевою владою благодійники вирішили збудувати ще 13 будинків для переселенців, житло яких зруйнували росіяни. Аби відбір людей був прозорим, у Новобасанській громаді створили комісію з шести людей — представників громади, влади, членів команди «Район #1» і донорів. Люди могли залишити свою заявку на сайті, а комісія вже визначала, кому це житло найбільш потрібне, та запрошувала кандидатів на співбесіду. 

Читайте також: Називають це місце домом та продовжують вірити в дива. На Київщині для літніх людей збудували безкоштовне «Чудо містечко»

Завдяки співпраці організації «Район #1» та німецьких донорів тепер у Новобасанській громаді житимуть переселенці з Херсонщини, Харківщини та Донеччини. Громада ж має працевлаштувати тих людей, які проживатимуть у будинках від благодійників. 

Модульні будинки сірого кольору. Люди в селі отримали безкоштовне житло
Будинки, які збудувала організація «Район #1» у Новобасанській громаді. Фото: ШоТам

Громада склала список фахівців, яких тут потребували найбільше — медиків та тренерів спортивних і танцювальних гуртків. Серед переселенців, які отримали безкоштовне житло, у громаді є програміст із сім’єю, юрист з рідними, кілька підприємців, дві сім’ї пенсіонерів і спеціалістка з міжнародних грантів, яка проводитиме навчання для жителів громади. 

Читайте також: «Уявляєте, все твоє майно нищать, а ти нічого не можеш зробити». Як росіяни руйнували будинки у Ягідному, а волонтери з «Добробату» їх відновлюють

«У громаді зовсім не було гуртків або спортивних секцій, тому ми поставили собі таку мету — розвивати спорт, адже це основа здорової нації», — пояснює Вікторія. 

Тепер діти вивчають карате з тренером з Авдіївки

Зараз у громаді живуть близько 40 переселенців. Віталій Зароджинцев є одним з тих, хто отримав житло від фонду «Район #1». Чоловік приїхав у Нову Басань з Авдіївки, де викладав дітям карате й працював у будівельній компанії. З 2014 року він постійно переїжджав.

Переселенець Віталій Зароджинцев  отримав безкоштовне житло
Тренер карате з Авдіївки Віталій Зароджинцев отримав безкоштовне житло в Новобасанській громаді. Фото: ШоТам

Перед повномасштабним вторгненням Віталій із сім’єю переїхав на Київщину. Вони часом поверталися додому забрати якісь речі, але остаточно залишили квартиру у 2022 році. Згодом на фото Віталій побачив, що вона повністю згоріла. 

Коли мешкав в орендованій квартирі, чоловік постійно моніторив сайти, аби знайти постійне житло.

«Я залишив заявку на сайті Новобасанської громади, адже побачив, що вони можуть забезпечити житлом спортивних тренерів. І от уже з травня я живу в громаді та викладаю дітям карате. Близько сотні дітлахів вивчають мистецтво самооборони», — каже тренер.

Будинки для переселенців уже звели, проте потрібно ще провести водопостачання, каналізацію та електрику. Тому Віталій поки живе в будинку, який йому виділила місцева влада, а на вихідні їздить до сім’ї на Київщину. Остаточно переїхати в громаду планує наприкінці червня.

Модульні будинки у селі для переселенців
Будинок, у якому житиме Віталій з дружиною та дітьми. Фото: ШоТам

«Ми не маємо свого житла, тому дуже сподіваємося на те, що залишимося тут. Громада відбудовується та розвивається, і ми будемо їй у цьому допомагати. Адже в кожному будинку житиме якийсь спеціаліст — лікар чи тренер, — який зможе бути корисним для жителів громади», — ділиться Віталій Зароджинцев.

Власний благодійний фонд для розвитку громади

Крім організації «Район #1» з відбудовою допомагають фонди «U-LEAD з Європою» та «Партнерство за сильну Україну». 

У Новобасанській громаді вирішили створити й власну благодійну організацію «Яса». Ідею для її створення подав військовий Станіслав Мацюкевич. Крім відбудови, вона займається розвитком спортивної галузі та вже встигла податися на грант від «ІСАР Єднання». 

«Ми залучили до роботи юриста та менеджера з закупівель організації “Район #1” і плануємо подаватися на грант, аби отримати досвід. Готові багато працювати, щоб розвивати громаду», — підсумовує Вікторія Самборин.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство6 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: