Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На українських гойдалках катаються діти по всьому світу. Бренд Infancy відновив роботу на Буковині

Опубліковано

Історія бренду Infancy розпочалася з того, що шість років тому Євгенія Абдула, бажаючи розважити свого маленького сина, зробила для нього домашню гойдалку. Невдовзі Євгенію почали запитувати, де можна таку придбати. Тоді підприємиця зрозуміла, що її вироби потрібні людям, і організувала виробництво.

За цей час у бренду з’явилися шанувальники по всьому світу, і на українських гойдалках тепер катаються діти з африканських країн, Австралії, США та Китаю. Ручна робота, екологічні безпечні матеріали, сучасний дизайн і висока якість – характеристики будь-якого виробу Infancy. Євгенія розповіла ШоТам, як розвивалася її справа в рідному Рубіжному в Луганській області, якими бувають гойдалки для дітей і дорослих, а також як завдяки постачальнику переїхала з родиною на Буковину.

Роблю щось своїми руками з п’яти років

Свою першу гойдалку я зробила для сина Костика власноруч, бажаючи розважити його в зимовий час. Десь купити її навіть на думку не спадало. Я добре пам’ятала, яка гойдалка була у мене в дитинстві – з магазину, пластикова, яскравого кольору. Вона мені не подобалася, тому що зламалася після першого ж удару. Я хотіла, щоб у мого сина була не така, яка зазвичай продається в крамниці. До того ж мені завжди подобалося робити щось своїми руками. Коли мені було п’ять, бабуся навчила вишивати хрестиком, а мама – в’язати. Тоді я постійно щось виготовляла, і це захоплення залишилося і в дорослому житті.

abdula.evgeniya

Коли мене запитали про те, де можна купити таку гойдалку, я замислилася над виробництвом. До цього у мене був бізнес із в’язанням різних речей: кардиганів, светрів тощо. Він поступово затухав, мода на в’язане минала, і потрібно було придумати щось нове. Тому у 2016 році виник бренд Infancy, який із часом пропонував не тільки дитячі гойдалки, а й гамаки та меблі.

Гойдалками можна користуватися не один рік

Ми виготовляємо вироби з екологічних безпечних матеріалів, які можна або переробити, або використати в інший спосіб. Такі складники гойдалок, як тканина, нитки й дерево, переробляються, а карабіни та саме кріплення можуть згодитися ще для чогось. Свої вироби запаковуємо в коробки, які також можуть мати додаткове призначення. Зокрема, у них можна складати щось непотрібне в певний період, наприклад, літні речі.

До повномасштабної війни у нас було 50 позицій, кожна з яких могла бути виконана в 30 кольорах. Вироби виготовляємо з дорогих тканин і спеціальних ниток. Якість і комфорт клієнтів – наш пріоритет, тому гойдалками можна користуватися не один рік. У якийсь момент ми почали займатися й іншими виробами.

detskie_kacheli

Був випадок, коли чоловік замовив у нас гамак за фотографією. Клієнт відпочивав на одному з екзотичних островів і там побачив гамак, який йому сподобався. Ми зробили для нього подібний, назвавши виріб «Шиншила» через м’якість і пухнастість. Раніше всі наші позиції можна було придбати під замовлення, але тепер я трохи змінила концепцію, щоб оптимізувати виробництво.

Відділом тестування керує мій син

Залежно від віку дитини, ми пропонуємо різні види гойдалок. Наприклад, колиску можна використовувати для немовля, яке щойно народилося. Виріб являє собою підвісне ліжко, схоже на те, що було в наших прабабусь і прадідусів, але ми робимо його в сучасному дизайні. Наш товар-«локомотив» – це гойдалки для дітей від семи місяців до п’яти років. Вони можуть бути як традиційними, так і у вигляді героїв з мультфільмів. Ці вироби складаються з основи, в яку сідає дитина, двох подушок: під сідниці та спину, канатів, паличок, на яких тримається основа, і різних варіантів кріплень. На кожен варіант ми готуємо відеоінструкцію, яку можна переглянути за QR-кодом.

abdula.evgeniya

Для віку від п’яти до десяти років є гойдалка «Маршмелоу». У неї дитина сідає сама, піднявши турнікети й закривши себе, щоб не випасти. До кожної гойдалки можна додатково придбати пасок безпеки. Для підлітків і дорослих ми виготовляємо гамаки, які витримують до 120 кг. Кріплення є універсальними, оскільки вони підходять як для колиски й «Маршмелоу», так і для гамака. Усі вироби проходять тестування – цим відділом керує мій син Костик. Він усе випробовує на собі, починаючи з гойдалок і закінчуючи стільцями, столами й дитячими ліжками.

Наші вироби замовляють відомі українці й люди по всьому світу

Через бренд я передаю свої цінності та бачення побуту. Для мене гойдалка – не тільки предмет дитячих розваг і розвитку, а ще й елемент інтер’єру. Важливо, щоб вона вписалася в загальну обстановку. Знову-таки коли згадую гойдалку зі свого дитинства, то розумію, що вона через свою яскравість геть не підходила в нашу світлу хату з побіленими стінами.

До повномасштабного вторгнення наше виробництво виготовляло в середньому 15 гойдалок на день. Команда складалася з двох швачок, трьох столярів і дівчини, яка повністю збирала замовлення. Коли ми потребували допомоги, до нас долучалися ще дві-три швачки. У певний момент до нашого виробництва додалася і власна фотостудія. Вона з’явилася тільки тому, що в місті не було студії, яка була б зручною для мене. Щоразу їздити на зйомку до Харкова або іншого великого міста – це і гроші, і час, що є найдорожчим ресурсом. Я вирішила, що мені простіше вкласти кошти в побудову студії в Рубіжному.

Дуже приємно, що наші вироби «оселилися» в домівках знаменитих українців. Зокрема, Андрій Пятов, футболіст збірної України, замовив у нас підвісний диван і гойдалки, які виготовлялися за індивідуальним замовленням. Також до нас зверталися спортсменка Аніта Луценко, відомі блогери. Відправляємо нашу продукцію і за кордон: люди дізнаються про бренд через соціальні мережі та маркетплейси. Найчастіше замовлення надходять із США, Австралії, Китаю та країн Африки.

Повномасштабна війна застала нас на виставці

Ми з Infancy брали участь у низці виставок, здебільшого меблевих. Останній перед вторгненням захід, в якому взяли участь, – це міжнародна виставка Baby Expo в Києві. Повномасштабна війна застала нас із чоловіком саме там. 24 лютого ми прокинулися від дуже знайомих звуків, бо ще з 2014-2015 років чули такі вибухи. Перше, що ми зробили, – приїхали у виставковий центр, зібрали всі експонати в коробки й попросили залишити їх там на зберігання. Після цього одразу поїхали на залізничний вокзал, щоб повернутися до сина додому.

Нам вдалося потрапити на останній рейсовий потяг, який вирушав за розкладом. Ми їхали незвичайним маршрутом – він змінювався, тому що деякі зони обстрілювалися. Відчували, що прилетів снаряд, коли весь поїзд трохи хитнувся. 25 лютого ми вже були в Рубіжному, забрали дитину додому, де й пробули до 14 березня.

Спочатку сиділи за правилом двох стін у коридорі, потім, коли обстріли посилилися, ще кілька днів прожили в підвалі. У нас закінчилися продукти й вода, не було газу та світла. Тоді ми вирішили виїжджати. Взяли найнеобхідніші речі, забрали собаку й поїхали, не маючи гадки про маршрут. Спочатку дісталися Дніпра, потім були Кропивницький, Тернопіль і Львів.

Переїхала в село й відновила бізнес

Приїхавши на Захід України, ми почали згадувати, хто тут у нас живе неподалік. Був тільки Юрій – постачальник паличок, які виготовляє його вітчим Йосип. З них ми робимо гойдалки. Юрій сказав, що у нього на Буковині, у селі Чорногузи, є вільна хата й запропонував пожити в ній безкоштовно. Ми погодилися й переїхали.

Весь цей час зі мною зв’язувалися клієнти й запитували, чи виробляємо ми гойдалки. Хотіли зробити замовлення, але у нас не було чого запропонувати. Ми не вивезли з Рубіжного нічого, що стосувалося бізнесу. У Чорногузах взялися за відновлення справи. У мене не було навіть думки зайнятися чимось іншим. Тим паче ми приїхали в місце, де був один зі складників наших виробів – палички. Залишалося купити тканину, канати та кріплення.

Я почала зв’язуватися з нашими постачальниками, але виявилося, що їхні виробництва постраждали через війну, вони не могли нічого мені запропонувати. Тоді я поїхала на місцевий ринок «Калинка» й за пів дня придбала все необхідне. Далі потрібно було знайти, на чому шити. Одна з кімнат у будинку, де ми оселилися, була завалена різними речами. Серед них я знайшла швейну машинку, і мені дозволили її взяти. Невдовзі знайшла й майже розкрійний стіл – дуже широкий і довгий, який використовували, напевно, для великих банкетів. Тож я мала все, щоб відновити свою справу.

10 % від доходу щодня спрямовую на підтримку військових

Нині ми працюємо невеликою командою: я, швачка, яка переїхали сюди з Харкова, і Йосип, який виготовляє палички. За один день робимо набагато більше, ніж до повномасштабної війни, хоч і людей в колективі стало значно менше. Але виготовляти – це одне, а відправляти – зовсім інше. Ми заготовлюємо гойдалки наперед, а відправляємо мінімум 40 замовлень на тиждень.

10 % від доходу я віддаю щодня на збір, який сама й організовую. Допомагаю військовим з Рубіжного з придбанням спорядження, одягу, техніки, зокрема автомобілю. Як саме допомагати – це вибір кожного. Хтось відкриває бізнес і цим підтримує економіку, а хтось робить, як я. Для мене це один зі способів демонстрації своєї позиції щодо того, що відбувається. Я не збираюся поступатися своїм минулим, теперішнім і майбутнім і хочу повернутися додому, до мами та брата, в своє українське місто.

Суспільство

Фільм “Бачення метелика” зʼявився на Takflix

Опубліковано

Кінострічку можна переглянути в онлайн-кінотеатрі з 18 березня 2024 року. Стрічка розповідає про українську аеророзвідницю Лілію з позивним “Метелик”, яку визволяють із російського полону. Її чекають рідні, друзі, побратими й коханий. Але нове життя приносить нові виклики.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: афіша фільму

Про фільм

Головну роль зіграла акторка Маргарита Бурковська. Також у фільмі з’явилися Наталка Ворожбит, Любомир Валівоць, Мирослава Витриховська-Макар. Сценарій написали режисер Максим Наконечний й Ірина Цілик.

Читати також: Читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен

Щоб історія була реалістичною, команда фільму спілкувалася з військовослужбовцями й проходила військовий вишкіл першої домедичної допомоги. Підготовка до фільму та зйомки тривали понад чотирьох років.

Режисер стрічки – одесит, Максим Наконечний.

Премʼєра та нагороди

Перший показ “Бачення метелика” відбувся на Каннському фестивалі в програмі “Особливий погляд”. Стрічка також отримала нагороду як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

10% із кожного квитка Takflix передаватиме “Жіночому Ветеранському Руху”, а 50% – творцям кіно.

Нагадаємо, що варто подивитися: фільми про війну і не тільки, які Україна висувала на “Оскар”.

Читати далі

Суспільство

Інженер-енергетик облаштував майстерню з виробництва РЕБ та FPV (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій Галюга та його хлопці й дівчата з ГО “Бо можемо” відновлювали розбиті хатини на рідній Чернігівщині, плели маскувальні сітки, робили окопні свічки, а зараз дійшли до найактуальнішого на фронті – навчилися збирати FPV-дрони та системи РЕБ. Щодня за фінансової підтримки українців Андрій з командою йде до своєї мети – перетворити маленьку майстерню на справжній завод, який працює на ЗСУ!

Про це повідомляє ШоТам.

Історія Андрія та команди

Коли окупанти на Чернігівщині лишили після себе руїни, Андрій долучився до відновлення. Він швидко зібрав коло себе однодумців.

“Коли людина починає займатися новою для неї справою, вона зіштовхується з невідомим. Але очі бояться, а руки роблять”, – розповідає Андрій.

Разом вони почали розбирати завали будинків, ремонтувати їх, а деякі навіть зводити з нуля. А пізніше долучилися й до іншої роботи – виготовлення окопних свічок і маскувальних сіток. Коли ж постала потреба в збільшенні кількості FPV-дронів та РЕБ на фронті, навчилися збирати й їх!

На початку свого волонтерського шляху більшість членів команди не мали побідного досвіду.

“Ці люди абсолютно різних професій, абсолютно різних поглядів на життя. Обʼєднує їх те, що вони мають щире бажання допомагати”, – наголошує Андрій.

Діяльність та плани ГО

Вже зараз команда навчилася: хтось збирає раму, хтось – контролери й двигуни, хтось тестує. Працює єдиним механізмом.

Команда існує виключно пожертвами українців, не маючи закордонних донорів. Замовляють деталі та збирають дрони за собівартістю працюючи за ідею. Андрій запевняє, попри популяризацію FPV, на фронті дуже бракує дронів. Саме тому його команда робить свій внесок у велику спільну справу. Маючи відповідне фінансування, “Бо можемо” здатні робити до 20 дронів на день. Якщо ви шукаєте тих, хто перетворить ваш донат на FPV, то команда ГО – саме ці люди.

“Чим більше буде фінансування, то, виходячи з потенціалу нашої команди наявної зараз, можна буде думати вже й про завод. Невеликий, але завод”, – каже Андрій.

Підтримати команду волонтерів можна тут.

Читати далі

Суспільство

“Укрзалізниця” запускає новий міжнародний маршрут Прага – Чоп

Опубліковано

У співпраці з чеським RegioJet Укрзалізниця запускає новий міжнародний поїзд Прага — Чоп. Перший потяг із Праги вирушить вже 27 березня.

Про це повідомляється в Укрзалізниці.

Деталі маршруту

  • Нічний потяг вирушатиме з Праги о 21:52 й прибуватиме до Чопу о 10:35.
  • У зворотному напрямку потяг відправлятиметься з Чопу о 17:35, а прибуватиме до Праги о 05:46 наступної доби.

Читати також: Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії

Щоб мешканці сусідніх регіонів змогли легше дістатися Чопа, Укрзалізниця традиційно забезпечує стикувальні маршрути та призначає спеціальний пересадний поїзд Чернівці – Чоп – Ужгород. Потяг щоденно вирушатиме з Чернівців о 05:30, прямуватиме через Івано-Франківськ, Стрий, Мукачево, Чоп, а до Ужгорода прибуватиме о 17:20. У зворотному напрямку потяг відправляється з Ужгорода об 11:05.

Вартість:

  •  близько 1 060 гривень за сидяче місце;
  •  1 700 гривень за спальне місце.

Придбати квиток можна тут.

Нагадаємо, що пасажири Укрзалізниці випили понад 500 тисяч склянок чаю та задонатили мільйони на ЗСУ.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство20 години тому

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз...

Суспільство3 дні тому

Медові свічки, український хамон і косівська кераміка: як працює магазин українських товарів у Івано-Франківську

У магазині українських товарів пахне квітами. По центру — стіл з уже весняною композицією: жовтенькі...

Суспільство5 днів тому

Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

24 лютого 2024 року о 9:42 він заходить у кінотеатр «Люм’єр» в Івано-Франківську. Займає почесне...

Суспільство6 днів тому

На старті мала алергію та 100 доларів: історія про те, як розвинути виробництво косметики в карпатському селі

До 30 років Яна Кермощук вважала, що щаслива родина — це все, що їй потрібно....

РЕКЛАМА: