Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На українських гойдалках катаються діти по всьому світу. Бренд Infancy відновив роботу на Буковині

Опубліковано

Історія бренду Infancy розпочалася з того, що шість років тому Євгенія Абдула, бажаючи розважити свого маленького сина, зробила для нього домашню гойдалку. Невдовзі Євгенію почали запитувати, де можна таку придбати. Тоді підприємиця зрозуміла, що її вироби потрібні людям, і організувала виробництво.

За цей час у бренду з’явилися шанувальники по всьому світу, і на українських гойдалках тепер катаються діти з африканських країн, Австралії, США та Китаю. Ручна робота, екологічні безпечні матеріали, сучасний дизайн і висока якість – характеристики будь-якого виробу Infancy. Євгенія розповіла ШоТам, як розвивалася її справа в рідному Рубіжному в Луганській області, якими бувають гойдалки для дітей і дорослих, а також як завдяки постачальнику переїхала з родиною на Буковину.

Роблю щось своїми руками з п’яти років

Свою першу гойдалку я зробила для сина Костика власноруч, бажаючи розважити його в зимовий час. Десь купити її навіть на думку не спадало. Я добре пам’ятала, яка гойдалка була у мене в дитинстві – з магазину, пластикова, яскравого кольору. Вона мені не подобалася, тому що зламалася після першого ж удару. Я хотіла, щоб у мого сина була не така, яка зазвичай продається в крамниці. До того ж мені завжди подобалося робити щось своїми руками. Коли мені було п’ять, бабуся навчила вишивати хрестиком, а мама – в’язати. Тоді я постійно щось виготовляла, і це захоплення залишилося і в дорослому житті.

abdula.evgeniya

Коли мене запитали про те, де можна купити таку гойдалку, я замислилася над виробництвом. До цього у мене був бізнес із в’язанням різних речей: кардиганів, светрів тощо. Він поступово затухав, мода на в’язане минала, і потрібно було придумати щось нове. Тому у 2016 році виник бренд Infancy, який із часом пропонував не тільки дитячі гойдалки, а й гамаки та меблі.

Гойдалками можна користуватися не один рік

Ми виготовляємо вироби з екологічних безпечних матеріалів, які можна або переробити, або використати в інший спосіб. Такі складники гойдалок, як тканина, нитки й дерево, переробляються, а карабіни та саме кріплення можуть згодитися ще для чогось. Свої вироби запаковуємо в коробки, які також можуть мати додаткове призначення. Зокрема, у них можна складати щось непотрібне в певний період, наприклад, літні речі.

До повномасштабної війни у нас було 50 позицій, кожна з яких могла бути виконана в 30 кольорах. Вироби виготовляємо з дорогих тканин і спеціальних ниток. Якість і комфорт клієнтів – наш пріоритет, тому гойдалками можна користуватися не один рік. У якийсь момент ми почали займатися й іншими виробами.

detskie_kacheli

Був випадок, коли чоловік замовив у нас гамак за фотографією. Клієнт відпочивав на одному з екзотичних островів і там побачив гамак, який йому сподобався. Ми зробили для нього подібний, назвавши виріб «Шиншила» через м’якість і пухнастість. Раніше всі наші позиції можна було придбати під замовлення, але тепер я трохи змінила концепцію, щоб оптимізувати виробництво.

Відділом тестування керує мій син

Залежно від віку дитини, ми пропонуємо різні види гойдалок. Наприклад, колиску можна використовувати для немовля, яке щойно народилося. Виріб являє собою підвісне ліжко, схоже на те, що було в наших прабабусь і прадідусів, але ми робимо його в сучасному дизайні. Наш товар-«локомотив» – це гойдалки для дітей від семи місяців до п’яти років. Вони можуть бути як традиційними, так і у вигляді героїв з мультфільмів. Ці вироби складаються з основи, в яку сідає дитина, двох подушок: під сідниці та спину, канатів, паличок, на яких тримається основа, і різних варіантів кріплень. На кожен варіант ми готуємо відеоінструкцію, яку можна переглянути за QR-кодом.

abdula.evgeniya

Для віку від п’яти до десяти років є гойдалка «Маршмелоу». У неї дитина сідає сама, піднявши турнікети й закривши себе, щоб не випасти. До кожної гойдалки можна додатково придбати пасок безпеки. Для підлітків і дорослих ми виготовляємо гамаки, які витримують до 120 кг. Кріплення є універсальними, оскільки вони підходять як для колиски й «Маршмелоу», так і для гамака. Усі вироби проходять тестування – цим відділом керує мій син Костик. Він усе випробовує на собі, починаючи з гойдалок і закінчуючи стільцями, столами й дитячими ліжками.

Наші вироби замовляють відомі українці й люди по всьому світу

Через бренд я передаю свої цінності та бачення побуту. Для мене гойдалка – не тільки предмет дитячих розваг і розвитку, а ще й елемент інтер’єру. Важливо, щоб вона вписалася в загальну обстановку. Знову-таки коли згадую гойдалку зі свого дитинства, то розумію, що вона через свою яскравість геть не підходила в нашу світлу хату з побіленими стінами.

До повномасштабного вторгнення наше виробництво виготовляло в середньому 15 гойдалок на день. Команда складалася з двох швачок, трьох столярів і дівчини, яка повністю збирала замовлення. Коли ми потребували допомоги, до нас долучалися ще дві-три швачки. У певний момент до нашого виробництва додалася і власна фотостудія. Вона з’явилася тільки тому, що в місті не було студії, яка була б зручною для мене. Щоразу їздити на зйомку до Харкова або іншого великого міста – це і гроші, і час, що є найдорожчим ресурсом. Я вирішила, що мені простіше вкласти кошти в побудову студії в Рубіжному.

Дуже приємно, що наші вироби «оселилися» в домівках знаменитих українців. Зокрема, Андрій Пятов, футболіст збірної України, замовив у нас підвісний диван і гойдалки, які виготовлялися за індивідуальним замовленням. Також до нас зверталися спортсменка Аніта Луценко, відомі блогери. Відправляємо нашу продукцію і за кордон: люди дізнаються про бренд через соціальні мережі та маркетплейси. Найчастіше замовлення надходять із США, Австралії, Китаю та країн Африки.

Повномасштабна війна застала нас на виставці

Ми з Infancy брали участь у низці виставок, здебільшого меблевих. Останній перед вторгненням захід, в якому взяли участь, – це міжнародна виставка Baby Expo в Києві. Повномасштабна війна застала нас із чоловіком саме там. 24 лютого ми прокинулися від дуже знайомих звуків, бо ще з 2014-2015 років чули такі вибухи. Перше, що ми зробили, – приїхали у виставковий центр, зібрали всі експонати в коробки й попросили залишити їх там на зберігання. Після цього одразу поїхали на залізничний вокзал, щоб повернутися до сина додому.

Нам вдалося потрапити на останній рейсовий потяг, який вирушав за розкладом. Ми їхали незвичайним маршрутом – він змінювався, тому що деякі зони обстрілювалися. Відчували, що прилетів снаряд, коли весь поїзд трохи хитнувся. 25 лютого ми вже були в Рубіжному, забрали дитину додому, де й пробули до 14 березня.

Спочатку сиділи за правилом двох стін у коридорі, потім, коли обстріли посилилися, ще кілька днів прожили в підвалі. У нас закінчилися продукти й вода, не було газу та світла. Тоді ми вирішили виїжджати. Взяли найнеобхідніші речі, забрали собаку й поїхали, не маючи гадки про маршрут. Спочатку дісталися Дніпра, потім були Кропивницький, Тернопіль і Львів.

Переїхала в село й відновила бізнес

Приїхавши на Захід України, ми почали згадувати, хто тут у нас живе неподалік. Був тільки Юрій – постачальник паличок, які виготовляє його вітчим Йосип. З них ми робимо гойдалки. Юрій сказав, що у нього на Буковині, у селі Чорногузи, є вільна хата й запропонував пожити в ній безкоштовно. Ми погодилися й переїхали.

Весь цей час зі мною зв’язувалися клієнти й запитували, чи виробляємо ми гойдалки. Хотіли зробити замовлення, але у нас не було чого запропонувати. Ми не вивезли з Рубіжного нічого, що стосувалося бізнесу. У Чорногузах взялися за відновлення справи. У мене не було навіть думки зайнятися чимось іншим. Тим паче ми приїхали в місце, де був один зі складників наших виробів – палички. Залишалося купити тканину, канати та кріплення.

Я почала зв’язуватися з нашими постачальниками, але виявилося, що їхні виробництва постраждали через війну, вони не могли нічого мені запропонувати. Тоді я поїхала на місцевий ринок «Калинка» й за пів дня придбала все необхідне. Далі потрібно було знайти, на чому шити. Одна з кімнат у будинку, де ми оселилися, була завалена різними речами. Серед них я знайшла швейну машинку, і мені дозволили її взяти. Невдовзі знайшла й майже розкрійний стіл – дуже широкий і довгий, який використовували, напевно, для великих банкетів. Тож я мала все, щоб відновити свою справу.

10 % від доходу щодня спрямовую на підтримку військових

Нині ми працюємо невеликою командою: я, швачка, яка переїхали сюди з Харкова, і Йосип, який виготовляє палички. За один день робимо набагато більше, ніж до повномасштабної війни, хоч і людей в колективі стало значно менше. Але виготовляти – це одне, а відправляти – зовсім інше. Ми заготовлюємо гойдалки наперед, а відправляємо мінімум 40 замовлень на тиждень.

10 % від доходу я віддаю щодня на збір, який сама й організовую. Допомагаю військовим з Рубіжного з придбанням спорядження, одягу, техніки, зокрема автомобілю. Як саме допомагати – це вибір кожного. Хтось відкриває бізнес і цим підтримує економіку, а хтось робить, як я. Для мене це один зі способів демонстрації своєї позиції щодо того, що відбувається. Я не збираюся поступатися своїм минулим, теперішнім і майбутнім і хочу повернутися додому, до мами та брата, в своє українське місто.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура10 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...