

Суспільство
На українських гойдалках катаються діти по всьому світу. Бренд Infancy відновив роботу на Буковині
Історія бренду Infancy розпочалася з того, що шість років тому Євгенія Абдула, бажаючи розважити свого маленького сина, зробила для нього домашню гойдалку. Невдовзі Євгенію почали запитувати, де можна таку придбати. Тоді підприємиця зрозуміла, що її вироби потрібні людям, і організувала виробництво.
За цей час у бренду з’явилися шанувальники по всьому світу, і на українських гойдалках тепер катаються діти з африканських країн, Австралії, США та Китаю. Ручна робота, екологічні безпечні матеріали, сучасний дизайн і висока якість – характеристики будь-якого виробу Infancy. Євгенія розповіла ШоТам, як розвивалася її справа в рідному Рубіжному в Луганській області, якими бувають гойдалки для дітей і дорослих, а також як завдяки постачальнику переїхала з родиною на Буковину.
Роблю щось своїми руками з п’яти років
Свою першу гойдалку я зробила для сина Костика власноруч, бажаючи розважити його в зимовий час. Десь купити її навіть на думку не спадало. Я добре пам’ятала, яка гойдалка була у мене в дитинстві – з магазину, пластикова, яскравого кольору. Вона мені не подобалася, тому що зламалася після першого ж удару. Я хотіла, щоб у мого сина була не така, яка зазвичай продається в крамниці. До того ж мені завжди подобалося робити щось своїми руками. Коли мені було п’ять, бабуся навчила вишивати хрестиком, а мама – в’язати. Тоді я постійно щось виготовляла, і це захоплення залишилося і в дорослому житті.

Коли мене запитали про те, де можна купити таку гойдалку, я замислилася над виробництвом. До цього у мене був бізнес із в’язанням різних речей: кардиганів, светрів тощо. Він поступово затухав, мода на в’язане минала, і потрібно було придумати щось нове. Тому у 2016 році виник бренд Infancy, який із часом пропонував не тільки дитячі гойдалки, а й гамаки та меблі.
Гойдалками можна користуватися не один рік
Ми виготовляємо вироби з екологічних безпечних матеріалів, які можна або переробити, або використати в інший спосіб. Такі складники гойдалок, як тканина, нитки й дерево, переробляються, а карабіни та саме кріплення можуть згодитися ще для чогось. Свої вироби запаковуємо в коробки, які також можуть мати додаткове призначення. Зокрема, у них можна складати щось непотрібне в певний період, наприклад, літні речі.
До повномасштабної війни у нас було 50 позицій, кожна з яких могла бути виконана в 30 кольорах. Вироби виготовляємо з дорогих тканин і спеціальних ниток. Якість і комфорт клієнтів – наш пріоритет, тому гойдалками можна користуватися не один рік. У якийсь момент ми почали займатися й іншими виробами.

Був випадок, коли чоловік замовив у нас гамак за фотографією. Клієнт відпочивав на одному з екзотичних островів і там побачив гамак, який йому сподобався. Ми зробили для нього подібний, назвавши виріб «Шиншила» через м’якість і пухнастість. Раніше всі наші позиції можна було придбати під замовлення, але тепер я трохи змінила концепцію, щоб оптимізувати виробництво.
Відділом тестування керує мій син
Залежно від віку дитини, ми пропонуємо різні види гойдалок. Наприклад, колиску можна використовувати для немовля, яке щойно народилося. Виріб являє собою підвісне ліжко, схоже на те, що було в наших прабабусь і прадідусів, але ми робимо його в сучасному дизайні. Наш товар-«локомотив» – це гойдалки для дітей від семи місяців до п’яти років. Вони можуть бути як традиційними, так і у вигляді героїв з мультфільмів. Ці вироби складаються з основи, в яку сідає дитина, двох подушок: під сідниці та спину, канатів, паличок, на яких тримається основа, і різних варіантів кріплень. На кожен варіант ми готуємо відеоінструкцію, яку можна переглянути за QR-кодом.

Для віку від п’яти до десяти років є гойдалка «Маршмелоу». У неї дитина сідає сама, піднявши турнікети й закривши себе, щоб не випасти. До кожної гойдалки можна додатково придбати пасок безпеки. Для підлітків і дорослих ми виготовляємо гамаки, які витримують до 120 кг. Кріплення є універсальними, оскільки вони підходять як для колиски й «Маршмелоу», так і для гамака. Усі вироби проходять тестування – цим відділом керує мій син Костик. Він усе випробовує на собі, починаючи з гойдалок і закінчуючи стільцями, столами й дитячими ліжками.
Наші вироби замовляють відомі українці й люди по всьому світу
Через бренд я передаю свої цінності та бачення побуту. Для мене гойдалка – не тільки предмет дитячих розваг і розвитку, а ще й елемент інтер’єру. Важливо, щоб вона вписалася в загальну обстановку. Знову-таки коли згадую гойдалку зі свого дитинства, то розумію, що вона через свою яскравість геть не підходила в нашу світлу хату з побіленими стінами.
До повномасштабного вторгнення наше виробництво виготовляло в середньому 15 гойдалок на день. Команда складалася з двох швачок, трьох столярів і дівчини, яка повністю збирала замовлення. Коли ми потребували допомоги, до нас долучалися ще дві-три швачки. У певний момент до нашого виробництва додалася і власна фотостудія. Вона з’явилася тільки тому, що в місті не було студії, яка була б зручною для мене. Щоразу їздити на зйомку до Харкова або іншого великого міста – це і гроші, і час, що є найдорожчим ресурсом. Я вирішила, що мені простіше вкласти кошти в побудову студії в Рубіжному.

Дуже приємно, що наші вироби «оселилися» в домівках знаменитих українців. Зокрема, Андрій Пятов, футболіст збірної України, замовив у нас підвісний диван і гойдалки, які виготовлялися за індивідуальним замовленням. Також до нас зверталися спортсменка Аніта Луценко, відомі блогери. Відправляємо нашу продукцію і за кордон: люди дізнаються про бренд через соціальні мережі та маркетплейси. Найчастіше замовлення надходять із США, Австралії, Китаю та країн Африки.
Повномасштабна війна застала нас на виставці
Ми з Infancy брали участь у низці виставок, здебільшого меблевих. Останній перед вторгненням захід, в якому взяли участь, – це міжнародна виставка Baby Expo в Києві. Повномасштабна війна застала нас із чоловіком саме там. 24 лютого ми прокинулися від дуже знайомих звуків, бо ще з 2014-2015 років чули такі вибухи. Перше, що ми зробили, – приїхали у виставковий центр, зібрали всі експонати в коробки й попросили залишити їх там на зберігання. Після цього одразу поїхали на залізничний вокзал, щоб повернутися до сина додому.

Нам вдалося потрапити на останній рейсовий потяг, який вирушав за розкладом. Ми їхали незвичайним маршрутом – він змінювався, тому що деякі зони обстрілювалися. Відчували, що прилетів снаряд, коли весь поїзд трохи хитнувся. 25 лютого ми вже були в Рубіжному, забрали дитину додому, де й пробули до 14 березня.
Спочатку сиділи за правилом двох стін у коридорі, потім, коли обстріли посилилися, ще кілька днів прожили в підвалі. У нас закінчилися продукти й вода, не було газу та світла. Тоді ми вирішили виїжджати. Взяли найнеобхідніші речі, забрали собаку й поїхали, не маючи гадки про маршрут. Спочатку дісталися Дніпра, потім були Кропивницький, Тернопіль і Львів.
Переїхала в село й відновила бізнес
Приїхавши на Захід України, ми почали згадувати, хто тут у нас живе неподалік. Був тільки Юрій – постачальник паличок, які виготовляє його вітчим Йосип. З них ми робимо гойдалки. Юрій сказав, що у нього на Буковині, у селі Чорногузи, є вільна хата й запропонував пожити в ній безкоштовно. Ми погодилися й переїхали.
Весь цей час зі мною зв’язувалися клієнти й запитували, чи виробляємо ми гойдалки. Хотіли зробити замовлення, але у нас не було чого запропонувати. Ми не вивезли з Рубіжного нічого, що стосувалося бізнесу. У Чорногузах взялися за відновлення справи. У мене не було навіть думки зайнятися чимось іншим. Тим паче ми приїхали в місце, де був один зі складників наших виробів – палички. Залишалося купити тканину, канати та кріплення.

Я почала зв’язуватися з нашими постачальниками, але виявилося, що їхні виробництва постраждали через війну, вони не могли нічого мені запропонувати. Тоді я поїхала на місцевий ринок «Калинка» й за пів дня придбала все необхідне. Далі потрібно було знайти, на чому шити. Одна з кімнат у будинку, де ми оселилися, була завалена різними речами. Серед них я знайшла швейну машинку, і мені дозволили її взяти. Невдовзі знайшла й майже розкрійний стіл – дуже широкий і довгий, який використовували, напевно, для великих банкетів. Тож я мала все, щоб відновити свою справу.
10 % від доходу щодня спрямовую на підтримку військових
Нині ми працюємо невеликою командою: я, швачка, яка переїхали сюди з Харкова, і Йосип, який виготовляє палички. За один день робимо набагато більше, ніж до повномасштабної війни, хоч і людей в колективі стало значно менше. Але виготовляти – це одне, а відправляти – зовсім інше. Ми заготовлюємо гойдалки наперед, а відправляємо мінімум 40 замовлень на тиждень.

10 % від доходу я віддаю щодня на збір, який сама й організовую. Допомагаю військовим з Рубіжного з придбанням спорядження, одягу, техніки, зокрема автомобілю. Як саме допомагати – це вибір кожного. Хтось відкриває бізнес і цим підтримує економіку, а хтось робить, як я. Для мене це один зі способів демонстрації своєї позиції щодо того, що відбувається. Я не збираюся поступатися своїм минулим, теперішнім і майбутнім і хочу повернутися додому, до мами та брата, в своє українське місто.
Суспільство

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.
1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»
Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.
Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія
У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик
Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.
2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»
Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.
Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик
У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.
3. «Ви що, робили йому щеплення?»
Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.
Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія
У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань.
4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»
Міф: Усі люди з РАС однакові.
Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик
Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно.

Ксенія
А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати.
5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»
Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.
Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків.

Ксенія
Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.
Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати.
6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»
Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів.
На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою.

Ксенія
На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.
Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.
Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»