Суспільство
На Тернопільщині переселенці створили «Креативний ХАБ» (ВІДЕО)
Агропідприємство Віктора Груб’яка на Харківщині було майже повністю знищене під час окупації.
Чоловік залишив справу, який присвятив 20 років життя, та поїхав, щоб почати все спочатку до міста, де народився, — до Бережан на Тернопільщині. Тут разом з іншими переселенцями заснував ГО «Креативний хаб «Бережани».
Як почали з нуля власну справу та у чому особливість спальних мішків, які розробляє «Креативний хаб» для ЗСУ, розповідає ШоТам.
«Креативний ХАБ» переселенців створив школу-ательє
У Бережанській громаді переселенці створили «Креативний ХАБ». Тепер за підтримки міської влади відкрили школу-ательє й починають швейний бізнес.
А щоб віддячити громаді за прихисток — дбають про благоустрій.
Віктор Груб’як — один із засновників «Креативного ХАБу». Останні 20 років розвивав аграрний бізнес на Харківщині.
Коли виробництво було знищене ворогом, Віктор повернувся до міста свого дитинства — Бережан.
«Повернувшись у Бережани, зрозумів, що щось треба робити, Ну, міняти своє рідне місто», — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».
Разом з міською владою та іншими переселенцями Віктор відкрив «Креативний ХАБ». А згодом — справжню школу-ательє для переселенців і місцевих жителів.
«Усі отримають державні атестати, як у профтехучилищі. Тут такий же диплом, з яким можна працювати і в Україні, і за кордоном», — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани»
Чоловік планує розвивати швейний бізнес у громаді.
При школі-ательє ми будемо відкривати студію дизайну, після всього цього ми хочемо зробити і відкрити в Бережанах вже профвиробництво, — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».
Уже зараз ательє виготовляє спальні мішки для ЗСУ за стандартами НАТО.
Читайте також: «Нас називали божевільними». Як відкрити бізнес під час війни і не прогоріти? Історії підприємців, яким вдалося
Поверхня є водонепроникною, дуже щільною. Мішок складається фактично з чотирьох мішків. Перший — зовнішній. Два мішки — осінній і зимовий. Та мішок-комфорт, — Дмитро Петровський, співзасновник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».
А ще «Креативний ХАБ» дбає, щоб територія громади була доглянутою та затишною. Разом з ГО «Бахмат» взялися за дитячий майданчик. Побудували пішохідні доріжки, поставили клумби та висадили туї.
«Хочемо зробити дитячий майданчик, як вдячність переселенців цій громаді», — Олександр Пунтуз, співзасновник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».
«Цей майданчик був майданчиком з мого дитинства, ми приїжджали, відпочивали. Ми просто хотіли його облаштувати по-новому», — Віктор Груб’як, керівник ГО «Креативний ХАБ «Бережани».
Віктор шукає донорів, які б допомогли профінансувати його проєкти та мріє ще багато зробити для процвітання рідного міста.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Жмеринка на Вінниччині по-дружньому підтримує громади, що пережили окупацію.
Також ШоТам розповідав, як харківська «Каша маслом» переїхала до Чернівців і годує клієнтів «як удома».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі