Економіка і бізнес
На Тернопіллі садівник вирощує 40 сортів хурми
На Тернопіллі садівник Іван Мерлавський з Чортківського району вирощує аж 40 сортів хурми. Про це повідомляє tenews.org.ua.
Саджанці привіз з Америки
Перші саджанці сорту Тамкам та Іччі кі кей джіро садівник привіз з Америки. Вони морозостійкі та можуть витримувати до 26°С морозу. У перший же рік садівник зібрав невеликий урожай. Вага одного плоду була 200-250 гр.
Хурма доволі нетипове дерево для тернопільського регіону. Її батьківщина — Кавказ і Японія. За словами Івана Мерлавського, щоб отримати високіх врожаї під посадку дерев необхідно обирати сонячне місце без протягів.
«Молоді дерева, спочатку висаджую в горщики, вони зимують в підвалі. Коли саджанці підростуть, добре укоріняться, висаджу надворі», — розповідає садівник.
За словами Івана Мерлавського, низ горщиків він вистеляє шкаралупами волоських горіхів, вони найкраще виконують функцію дренажу. Втім, можна й брати перевірений керамзит. Чорнозем для заморського дерева не годиться, найкраще підходить торф або спеціальний ґрунт для цитрусових.
Читайте також: Як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі
«Після посадки хурму необхідно постійно поливати. Вона відмінно переносить надлишок вологи, проте без її наявності молоді дерева можуть загинути. Хурма відноситься до числа рослин, які нормально почувають себе на бідних ґрунтах, її краще недогодувати, ніж перегодувати мінеральними, і особливо, органічними добривами», — радить фахівець.
За його словами, для підживлення дерев можна використовувати органічні добрива, навіть листя дерева та деревний попіл. Це найкраща профілактика від шкідників. Окрім цього, з середини вересня листя дерев можна обробляти монофосфатом калію, щоб гілки зміцніли і визріла кора.
Перспективи хурми в Україні
В Україні гарні перспективи вирощування хурми та інших, поки що рідкісних для південного регіону культур. Про це пишуть науковці Херсонського державного аграрного університету на своїй сторінці в Facebook.
Глобальні зміни клімату дозволяють садівникам області успішно вирощувати такі, здавалося б, примхливі культури, як хурма, кизил, інжир і гранат. Деякі жителі Херсонщини вже можуть похвалитися врожаями цих екзотів. Хурма Шарон у гіпермаркетах пропонується в середньому по 43-47 грн/кг.
Приміром, щедрий урожай хурми у 2018 році зібрав Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету.
Читайте також: Як перетворити закинутий кооперативний сад на акціонерне товариство. Досвід села Адамівка
«Хурма – досить унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, й не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже наприкінці жовтня – на початку листопада», – ділиться Іван Мринський.
Перспективи вирощування хурми та інших поки що рідкісних для південного регіону культур за його словами дуже хороші. На присадибній ділянці можна посадити інжир або навіть гранатове дерево, й вони будуть успішно плодоносити. Цьому сприяє зміна клімату: він стає м’якшим. Окрім цього, вітчизняні селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до наших умов.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі