![1241 1](https://shotam.info/wp-content/uploads/2019/03/1241-1-e1579470551420.jpg)
![1241 1](https://shotam.info/wp-content/uploads/2019/03/1241-1-560x600.jpg)
Суспільство
На Тернопільщині збудують музей історичної культури
На Тернопільщині збудують масштабний музей лемківської культури. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.
Освячення наріжного каменя під будівництво музею відбулося 9 березня у Монастириську в урочищі «Бичова» в рамках проекту «Lemko SVIT». На святиню і твердиню лемківської пам’яті спрямують більше 13 млн. грн. з державного та місцевого бюджетів.
На важливості максимального відтворення життя і побуту українців, які проживали на території Лемківщини наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації. Він зазначив, що держава виділила 17 га землі на будівництво музею скансену у «Лемкіському селі» та ще 6 га – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час фестивалю «Дзвони Лемківщини», який отримав статус міжнародного.
“У травні розпочинаємо наступний масштабний проект з відродження культури українського народу – будівництво музею лемківської культури. Наше завдання – передати той біль, який пережив український народ, втративши свою землю за Карпатами. Майже 160 тисяч українців, які були депортовані з територій Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Любачівщини переселили саме на Монастирищину, яка сьогодні є центром лемківської культури”, – наголосив чиновник.
Очільник області підкреслив, що в основу проекту будівництва музею закладено і міжнародний досвід, здобутий українськими делегаціями під час відвідин визначних музеїв світу.
Читайте також: Софійський собор продовжать реставрувати
Будівля буде трирівнева і комфортна для усіх, зокрема і для маломобільних людей. Уся внутрішня площа продумана до найменших деталей, щоб експозиції розміщувалися навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей та молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуться зустрічі і навіть справжні лемківські весілля, розповіли архітектори, які працювали над проектом.
Нагадаємо, на закарпатській Хустщині розпочали реконструкцію старовинної церкви. Планують зробити церкву-музей греко-каталицького єпископа, священномученика Теодора Ромжi, який свого часу служив у цьому храмі.
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/452814674_879120014239295_8203558141619662140_n.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/452676036_879120060905957_3261875963164764234_n.jpg)
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-5.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-1-3.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-2-2.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-3-1.jpg)
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-5.59.45-pp-Velykyy.jpeg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-5.59.57-pp-Velykyy.jpeg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-6.00.10-pp-Velykyy.jpeg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-6.00.18-pp-Velykyy.jpeg)
Хто працював над кліпом
- Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
- Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
- Текст пісні: Олег Прозоров;
- Виконавець: Олег Прозоров;
- Оператор: Олександр Левченко;
- Помічник оператора: Артем Дулько;
- Режисер: Олег Прозоров;
- Актор: Євген Лисак;
- Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
- Звукорежисер: Максим Кушнір.