

Суспільство
На Тернопільщині збудують музей історичної культури
На Тернопільщині збудують масштабний музей лемківської культури. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.
Освячення наріжного каменя під будівництво музею відбулося 9 березня у Монастириську в урочищі «Бичова» в рамках проекту «Lemko SVIT». На святиню і твердиню лемківської пам’яті спрямують більше 13 млн. грн. з державного та місцевого бюджетів.
На важливості максимального відтворення життя і побуту українців, які проживали на території Лемківщини наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації. Він зазначив, що держава виділила 17 га землі на будівництво музею скансену у «Лемкіському селі» та ще 6 га – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час фестивалю «Дзвони Лемківщини», який отримав статус міжнародного.
“У травні розпочинаємо наступний масштабний проект з відродження культури українського народу – будівництво музею лемківської культури. Наше завдання – передати той біль, який пережив український народ, втративши свою землю за Карпатами. Майже 160 тисяч українців, які були депортовані з територій Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Любачівщини переселили саме на Монастирищину, яка сьогодні є центром лемківської культури”, – наголосив чиновник.
Очільник області підкреслив, що в основу проекту будівництва музею закладено і міжнародний досвід, здобутий українськими делегаціями під час відвідин визначних музеїв світу.
Читайте також: Софійський собор продовжать реставрувати
Будівля буде трирівнева і комфортна для усіх, зокрема і для маломобільних людей. Уся внутрішня площа продумана до найменших деталей, щоб експозиції розміщувалися навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей та молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуться зустрічі і навіть справжні лемківські весілля, розповіли архітектори, які працювали над проектом.
Нагадаємо, на закарпатській Хустщині розпочали реконструкцію старовинної церкви. Планують зробити церкву-музей греко-каталицького єпископа, священномученика Теодора Ромжi, який свого часу служив у цьому храмі.

Суспільство

Українка Марина Бех-Романчук виграла чемпіонат Європи 2021 з легкої атлетики в закритих приміщеннях, що проходить в польському місті Торунь.
Про це пише sport.ua.
Успіх у секторі для стрибків у довжину Марині принесла остання 6-та спроба.
Читайте також: Від тенісу до вина: як перша ракетка України Сергій Стаховський став виноробом
Спортсменка стрибнула на 6.92 метра. Це на 4 см далі, ніж найкращий стрибок головної суперниці Малайки Міхамбо з Німеччини.
Нагадаємо, український тенісист сенсаційно переміг турнір в Італії.
Також українська сноубордистка перемогла на Кубку Європи.
Як ми повідомляли раніше, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Головне фото: sport.ua.
Суспільство

У Рівному в краєзнавчому музеї відкрилася виставка тварин Юрського та Льодовикового періодів Ice Park, пише radiotrek.
У парку представлені 28 тварин реальних розмірів, з яких 11 динозаврів і 17 звірів Льодовикового періоду.

Там є мамонт, шерстистий носоріг, горила, тур та інші. Усі експонати рухаються, ричать і дихають, повідомляє.
Організатори запевняють, що виставка буде цікавою і пізнавальною не лише для маленьких відвідувачів, а й для дорослої аудиторії.

Працюватиме парк упродовж найближчих двох місяців. Відвідати її можна і у вечірню пору, адже «Ice Park» – освітлюється.

Графік роботи: з 10:00 до 20:30. Також 6, 7 та 8 березня вхід для дівчаток – безкоштовний.

Як повідомили організатори виставки, частину тварин виготовили у Китаї за українськими проєктами, а деяких – змайстрували в Україні.
Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас
Нагадаємо, на Волині школярі влаштували пленер снігових скульптур.
Усі фото: Любов Романюк.
Суспільство

Активісти на Тернопільщині провели толоку і розчистили оборонний рів Залозецького замку, пише Суспільне.Тернопіль.
Зазначається, що на захід відгукнулося три десяти активістів.

До акції долучились працівники селищної ради, підприємці, місцеві жителі, волонтери Благодійного фонду “Пам’ять і любов”, працівники Залозецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Повідомляється, що толока довела на практиці згуртованість і силу співпраці органів місцевого самоврядування, волонтерів, підприємців, жителів селища навколо спільної мети. За один день плідної праці люди значно покращили вигляд пам’ятки Залозецького краю, яка в майбутньому стане туристичною перлиною.

Залозецький замок – фортифікаційна споруда, зведена у 1516 році Мартином Кам’янецьким. Розташований понад річкою Серет. У часи Першої світової війни Залізці неодноразово опинялись у зоні бойових дій. Частково збереглися північна частина, фрагменти західної стіни на висоту 1 ярусу та склепінчасті підвали.

Нагадаємо, в Україні запускають Національну Волонтерську Платформу.
Як ми повідомляли раніше, в Україні стартував проєкт «Волонтер безоплатної правової допомоги».
Усі фото: suspilne.media.