Суспільство
На сміттєзвалищі Харкова висадять дерева і добуватимуть біогаз
Старий полігон твердих побутових відходів у Дергачах, що на Харківщині, рекультивують, а потім засіють травою і висадять 2,5 тисячі дерев. Таке рішення прийняли під час громадських слухань, які відбулися днями у Дергачівській міськраді, передає Город Х.
“Зелений паркан” з трави і дерев
Як запевняють комунальники Харкова, рекультивацію старого полігону проведуть у серпні із застосуванням європейських технологій.
Читайте також: Під Полтавою на сміттєзвалищі добувають біогаз
“Вся площа полігону буде вкрита спеціальною геомембраною, яка запобігає виділенню в атмосферу полігонного газу, а потім покладемо систему дренажу, яка буде збирати під мембраною весь утворений газ, – розповів директор КП “Муніципальна компанія поводження з відходами” Юрій Суярко. – У тілі полігону пробуримо близько 35 свердловин, з яких також буде видобуватися біогаз, а зверху вся ця система буде закрита шаром дренажного піску, потім – ще півметра землі і зверху ще 30 см родючої землі”.
“Зелений паркан” з трави і дерев на рекультивованій території полігону допоможе уникнути потрапляння шкідливих речовин в атмосферу.
Куди подінуть сміття?
Сміття з Харкова вивозитимуть на новий полігон ТПВ, першу чергу якого мають намір ввести в експлуатацію через 2-3 місяці.
Із зібраного біогазу вироблятимуть електроенергію на сміттєпереробному комплекс, який планують збудувати та відкрити на території Дергачівського полігону у 2020 році. На даний момент об’єкт продовжують активно будувати. Вже майже готовий фундамент, а спецобладнання поступово завозять.
Наразі транспортували найбільшу деталь – сито для сортування сміття. Конструкція довжиною 17 метрів важить 36 тонн. Сито, яке допоможе розбирати сміття на фракції, привезли на Харківщину з Польщі.
Цієї зими фахівці дослідили склад газу, який виходить після переробки ТПВ. Передбачається, що на першому етапі біогазова станція на полігоні вироблятиме близько 2 МВт електроенергії на годину, а в подальшому цей показник збільшиться до 6 МВт-год.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі