Суспільство
На Рівненщині знайшли родовища чистого водню
Науковці Національної академії наук України заявили, що в Рівненській області є природний водень в земних надрах. І нині дослідники працюють над способом його добування.
Про це пише kosatka.media з посиланням на академіка-секретаря відділення наук про Землю Національної академії наук України Олександра Пономаренка, який зробив цю заявку під час наради з питань водневих технологій.
За його словами, українські науковці займаються розробками на основі теорії про те, що в центральній частині Землі є водень, який виділяється на поверхню через розломи в результаті тектонічних процесів.
Читайте також: Україна на другому місці в Європі за запасами газу (ІНФОГРАФІКА)
Пономаренко запевнив, що у відділенні наук про Землю НАН України вивчають питання процесів утворення такого водню і експериментально підтверджують цю теорію.
За даними науковця, у світі вже є свердловини, які таким чином видобувають водень, що має чистоту 98%. Зокрема, у Малі.
Читайте також: На Закарпатті запрацювала фабрика з видобутку золота
Він назвав цей напрямок добування водню для України надзвичайно перспективним.
Відомо, що Міністерство енергетики і захисту довкілля України заявило про високу зацікавленість водневими технологіями як можливістю трансформування енергетики в Україні.
За воднем майбутнє?
Нині Канада є лідером в галузі видобутку чистого водню. Водночас активно впроваджує та розвиває водневі технології Японія. В цій країні навіть створили «міністерство» водню.
Після аварії на Фукусімі Уряд Японії переглянув стратегію енергобезпеки, спрямувавши вектор на використання енергії із відновлювальних джерел. Щороку Японія встановлює більш як 2 ГВт сонячних панелей та навіть використовує водяну гладь у затоках, де немає великих хвиль, для встановлення там сонячних елетростанцій.
Читайте також: На «ProZorro. Продажі» виставили перші 10 нафтогазових ділянок
Прем’єр-міністр Японії заявив, що до 2050 року країна повністю перейде від атомної на водневу енергетику. Компанія Toyota першою випустила гібридний автомобіль, який для генерації енергії використовує водень. По суті, це електромобіль, але замість літевої батареї використовується воднева установка. Для заправки такого авто вистачає трьох хвилин, а запас ходу становить 800 км.
Україна також має плани щодо використання водню. Нині строк служби деяких українських АЕС подовжено вдруге, і робити це втретє вже фізичне небезпечно. Перед країною постає питання: яким чином замінити генераційні потужності, що виходять із експлуатації, адже 50% енергетичного балансу України припадає саме на АЕС?
Читайте також: Дозволи на користування надрами видаватимуть через онлайн-аукціони
Найбільш перспективним та виправданим для України є використання цих потужностей у спільному циклі для генерації водню. А водневі електростанції – це майбутнє, над яким необхідно задуматися вже сьогодні.
Нагадаємо, в Україні значно виріс видобуток газу.
Крім того, польська й українська компанії добуватимуть газ на Львівщині.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі