Суспільство
На Рівненщині археологи знайшли 300-літнє поховання монахинь (ФОТО)
На території колишнього жіночого монастиря у місті Дубно на Рівненщині археологи розкопали два 300-річні поховання монахинь.
Про це повідомив голова ГО «Дубенський археологічний осередок» Андрій Бердецький, пише Суспільне.
За історичною довідкою, на цьому місці у 1592-му році князь Василь Острозький заснував православний жіночий монастир. У XVII столітті він перейшов у Василіанський унійний орден та існував як греко-католицький монастир до 1832-го року.
На місці розкопок археологи знайшли поховання монахинь, яке датують кінцем XVII-початком XIX століття. Одна жінка була похована у могилі, а інша – у склепі.
«Те, що це склеп, ми зрозуміли одразу, тому що перші цеглини, які ми виявили, покладені навскіс. Це, скоріш за все, була жінка, тому що серед знахідок було багато булавок», – зазначив Андрій Бердецький.
Він також розповів, що археологи знайшли медальйон і кілька монет, які найбільше інформаційно дають цінність. Також є чимала кількість намистин, які, скоріш за все, були в одному наборі. Археолог зазначив, що в іншому захороненні речей не знайшли.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
«Інший кістяк належить людині підліткового віку, можливо, це молода монашка. Його ще буде досліджувати антрополог, який зможе, принаймні, визначити стать, приблизний вік і деталі по прижиттєвих хворобах чи травмах», – каже Андрій Бердецький.
Усі знахідки археологи передадуть у Дубенський державний історико-культурний заповідник. Тут уже сформували експозицію з експонатів, які знайшли під час попередніх розкопок на місці монастиря.
Після антропологічного дослідження останки монахинь перепоховають. Розкопки планують продовжувати до середини серпня.
Нагадаємо, у Вінниці під час розкопок на території Домініканського монастиря знайшли низку предметів, що датуються 17-20 століттями.
Також у селі Трипіллі Київської області на городі знайшли уламки печей і горщиків XVII століття.
Фото: suspilne.media.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі