Суспільство
На Прикарпатті відкриють парк Льодовикового періоду
У рамках фестивалю “Топіарі Арт-Раут” відкриють парк Льодовикового періоду. Його представлять у формі театралізованого дійства: будуть встановлені 4 великих (мамонт, носоріг, олень і тигр) і кілька малих топіарі-скульптур і одна стоянка людей Льодовикового періоду. Про це повідомив начальник відділу туризму та міжнародної технічної допомоги Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму й інвестицій Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко у фейсбуці.
Фестиваль стартує 26 жовтня у селі Старуня на Івано-Франківщині.
Справжній вулкан і стоянки первісних людей
“Старуня – геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні, яка розташована на 7 горбах по дорозі на Буковель… Мета проекту зрозуміла – забезпечити комодифікацію історико-культурної спадщини с. Старуня, створивши парк Льодовикового періоду в стилі топіарі”, – розповів у дописі Передерко.
Він зазначив, що музейний фонд села нараховує 74 тисячі музейних предметів. Саме тут розташовані єдиний в Україні дійсний вулкан та 19 стоянок первісних людей. А ще знайдені рештки носорогів і мамонта, які пролежали у землі щонайменше 20 тис. років і добре збереглися.
Читайте також: Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні
Що ще буде на фестивалі?
Окрім того, на фестивалі заплановані виступ українських фольк-рок-гуртів, стилізовані танцювальні номери і майстер-класи, шоу мольфарів.
Культурно-екологічний проєкт “Тапіаріті Арт-Раут” став одним із переможців проєкту “Малі міста – великі враження”. На його реалізацію виділено 4,5 мільйона гривень.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі