

Економіка і бізнес
На Полтавщині підприємиця відкрила за грант міні цех з перероблення ягід і виготовляє пастилу
У Пирятинській громаді на Полтавщині запустили міні цех з перероблення овочево-ягідної продукції.
Про це повідомили на порталі «Децентралізація».
Міні цех — це проєкт Світлани Петровської, розроблений за підтримки Агенції розвитку Пирятинської громади. Він став одним із восьми переможців загальнодержавного конкурсу «Сади для Перемоги» в Україні.
У межах гранту підприємиця отримала близько 250 тисяч гривень, на які придбала обладнання — сублімаційну сушарку, дегідратор для м’яса, фруктів, пастили та сухих пайків. Родина Петровських також витратила 50 тисяч гривень на облаштування приміщення під міні цех та придбання обладнання.
Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Нещодавно було розпочато процес виготовлення перших партій фруктово-ягідної пастили. Пирятинці вже мають змогу скуштувати продукцію під торговою маркою «Легумінка» в місцевих кав’ярнях.
Підприємиця має амбітні плани розширювати виробництво з залученням найманої праці та збільшувати асортимент продукції, розпочавши виготовлення фріпсів, чурчхели, м’ясних джерок, сухих овочевих супів.
Дивіться відео: Переселенка з Ірпеня відкрила кафе на Львівщині
«Ми виготовляємо продукцію виключно з наших місцевих фруктів та ягід, які придбаємо у місцевих виробників та підприємців. Для нас важливо, аби продукція, яку ми пропонуємо споживачам, була смачною і корисною, тому орієнтуємося виключно на якісну сировинну базу», — розповідає Світлана Петровська.

Нагадаємо, сім’я з Маріуполя відкрила перший заклад української кухні у Лос-Анджелесі.
Також ми розповідали, як український виробник почав створювати цукати з кабачків.
Окрім того, японські волонтери відкрили у Львові ресторан східних снеків.
Фото: decentralization.gov.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay