Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

На Львівщині збудують паперову фабрику вартістю 27 млн євро

Опубліковано

На Львівщині виробник відомої марки туалетного паперу «Кохавинка» планує у 2022 році запустити новий завод вартістю 27 млн євро. Завод планують будувати у селищі Гніздичів на Жидачівщині. 

Як пише ZAXID.NET, тут виготовлятимуть туалетний папір, рушники та серветки з нового виду сировини – імпортної целюлози. На реалізацію цього задуму компанія має отримати кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Що планується?

Як розповів основний власник і гендиректор АТ «Кохавинська паперова фабрика» Михайло Титикало, перемовини із ЄБРР щодо отримання кредиту на розширення виробництва нині перебувають на фінальній стадії. Вартість нової фабрики становитиме орієнтовно 27 млн євро, з них кредит від ЄБРР – це близько 17 млн євро під заставу майна, ще 10 млн євро – власні кошти компанії, за які, зокрема, вже був розроблений проект нового виробництва.

Читайте також: Як на Вінничині будують завод із переробки кукурудзи (ВІДЕО)

Кредит планують витратити на закупівлю італійської паперової машини і облаштування лінії з переробки сировини. Будівництво, як наголосив власник Кохавинської паперової фабрики, розпочнеться, щойно вони отримають дозволи від контрольних органів. 

Сировину для нової фабрики купуватимуть за кордоном, оскільки в Україні немає жодного целюлозного виробництва, та імпортуватимуть її на Львівщину. 

Яка потужність фабрики?

Планована потужність нової фабрики – 25 тис. тонн паперу на рік, нині ж компанія виготовляє 40 тис. тонн продукції на рік.

На думку Михайла Титикала, нова фабрика сприятиме збільшенню частки «кохавинських» виробів на українському ринку та дозволить збільшити продажі за кордон. «Нині ми продаємо за кордон близько 30% нашої продукції. Сподіваюсь, що нове виробництво дозволить нам збільшити експорт», – зазначив власник фабрики.

Наразі в компанії працює 320 людей, після запуску додаткових потужностей кількість працівників зросте до 550. За словами Титикала, попри брак сировини вони не планують скорочувати виробництво на головній фабриці, натомість розвиватимуть два напрямки – виробництво з книжно-журнальної макулатури та целюлози – одночасно.

Що відомо про фабрику?

Один із найбільших українських виробників туаулетного паперу Кохавинська паперова фабрика була заснована 1939 року та розташовується в смт. Гніздичів Жидачівського району.

Підприємство виготовляє папір та паперові санітарно-гігієнічні вироби – туалетний папір, паперові рушники та серветки під торговою маркою «Кохавинка».

Фото: pravda.com

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі

Економіка і бізнес

У Фастові з’явиться завод із переробки сміття та виробництва біометану

Опубліковано

У Фастові побудують сміттєпереробний завод, який перетворюватиме відходи на корисні ресурси та вироблятиме біометан.

Про це повідомляє Фастівська міська рада.

Зараз триває погодження документації для будівництва підприємства. Уже розроблено проєкт землеустрою для розміщення заводу в промзоні Завокзалля. Остаточне рішення прийматимуть на сесії міської ради 23 січня.

Читати також: На Житомирщині будують новий завод із переробки технічних конопель (ФОТО)

На заводі займатимуться глибоким сортуванням відходів, зокрема виділятимуть ресурсноцінні матеріали — металобрухт, скло та пластик. Також передбачено виробництво біометану, що стане додатковим внеском у зменшення залежності від традиційних енергоресурсів.

Нагадаємо, що 50 підприємців вчитимуться у чемпіонів виходу на світові ринки: як доєднатися.

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

«Нова пошта» відкрила перше відділення у британському місті Манчестер

Опубліковано

Нове відділення стало першим, яке розташоване не в Лондоні. Загалом у Сполученому Королівстві працює три відділення української компанії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

У відділенні в Манчестері клієнти можуть відправляти й отримувати посилки, документи та вантажі до 100 кілограмів. Новий пункт працюватиме щодня за адресою: 149 Cheetham Hill Rd, Cheetham Hill, Manchester. Посилки доставлятимуть в Україну від п’яти днів.

Наразі у Сполученому Королівстві працює кур’єрська доставка з будь-якої адреси та є можливість викликати кур’єра для посилок, які вже оплачені й запаковані.

Також у країні можна відправляти й отримувати замовлення через сім тисяч поштоматів InPost для посилок до 15 кілограмів.

Нагадаємо, що «Нова пошта» доставила рекордні 480 мільйонів посилок за 2024 рік.

Фото обкладинки: пресслужба НП

Читати далі

Шопочитати