Суспільство
На Львівщині відкрили першу в Україні стоматологічну клініку для мобілізованих
У місті Новояворівську на Львівщині відкрили першу в Україні клініку дофронтової стоматологічної допомоги Dental Front. Там мобілізованим перед відправленням на фронт безкоштовно надаватимуть стоматологічні послуги.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що кожен третій боєць має стоматологічну проблему. Через це наші захисники і захисниці, потрапивши на фронт, відчувають великий дискомфорт та часто страждають на нестерпний біль.
Кабінет повністю облаштований новим сучасним обладнанням, рентген апаратом, холодильником та медичними інструментами, спрямований на роботу двох лікарів-стоматологів.
Загальна вартість клініки – 150 тисяч доларів. До її відкриття долучилися меценати, благодійники та небайдужі спеціалісти стоматологічної сфери.
Читайте також: Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев
У клініці стоматологи-волонтери безкоштовно надаватимуть стоматологічну допомогу мобілізованим бійцям.
Які послуги доступні?
Доступні послуги за напрямами: гігієна, терапія, ендодонтія, хірургія (видалення).
За дванадцятигодинний робочий день, в місяць клініка зможе провести 130 процедур гігієни, або 156 порожнин, 78 ендо-, або 260 видалень.
У планах — відкриття подібних клінік у Київській та Дніпропетровській областях. Загалом у межах проєкту відкриють аналогічні клініки в усіх регіонах України. Загальна вартість благодійного проєкту – 2 млн доларів.
Як записатися на прийом?
Щоб записатися у клініку, військовим, які у подальшому вирушатимуть на лінію розмежування, потрібно написати у соцмережі Dental Front за посиланням.
Нагадаємо, стоматологічний «батальйон», що сформували на Хмельниччині, лікує бійців на передовій.
Також ми розповідали, як уперше з початку повномасштабної війни донорське серце доправили гелікоптером з Вінниці до Києва і врятували підлітка Максима.
Фото: loda.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі