

Суспільство
На Львівщині створять Нацпарк площею майже 9 тисяч гектарів
Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Королівські Бескиди».
Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, інформує День.
Що відомо про парк?
Зазначається, що Національний природний парк площею 8 тис. 997 га розташований на території Старосамбірського району Львівської області. Його природні комплекси та об’єкти мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Львівщині.
Читайте також: На Херсонщині створюють природний парк «Кам’янська січ»
Передбачається, що землі комунальної власності, які перебували у КП «Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс», а саме: 8 тис. 691 га вилучаються і надаються у користування Національного парку, ще – 306 га не вилучаються у землекористувача, але також входитимуть до його території.
Національний природний парк «Королівські Бескиди» підпорядковуватиметься Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Фото: zaxid.net


Суспільство

На Черкащині у двох смілянських школах навчають дітей сортувати сміття, переробляти його і дбати про збереження планети.
Про це йдеться у сюжеті Суспільного, передає greenpost.ua.
Екокласи організував Молодіжний простір “Всі свої” міського центру соцслужб. Повідомляється, що заняття проводитимуть після уроків, а відвідувати їх школярі зможуть за бажанням.
У Смілянській школі №7 створення екокласів ініціювали дві старшокласниці, яким допомогла вчителька Ольга Мельник, яка збереженням довкілля переймається не один рік.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
«Розповідаємо про види пакувань, знаючи які можна правильно сортувати сміття, – зауважила Ольга Мельник. – Всі позначки і абревіатури треба вміти «читати» для роздільного збору вторинної сировини».
Ініціатори вважають, що основні принципи поводження з відходами, компостування та сортування сміття знадобляться кожному.
Читайте також: У школах Львова встановили контейнери для роздільного збору сміття
«Хочемо зробити Смілу чистішою, а час проведений у школі – цікавішим», – розповіла одна з дівчат Анна Яременко. – Такий екоклас буде більш зрозуміліше пояснювати біологію, хімію, але це все ж таки буде відрізнятися від того, що нам дають у школі, тобто там будуть формули з хімії, але й інформація про переробку, як правильно це робити».
Читайте також: У Запоріжжі запустили роздільний збір сміття у всіх ЦНАПах (ФОТО)
Збереженню довкілля поки що навчатимуть восьмикласників. Зараз відвідувати заняття зголосилися 15-ро дітей, розповіла директорка закладу Мар’яна Криворучко.
“Це не просто одноразова акція по збору макулатури, обговорюємо, які є види маркування, де його сортують, що не сортують, – розповідає фахівець Молодіжного простору “Всі свої” Євген Матвеєнко. – У нас є особистий чат, де учні отримують певне домашнє завдання, яке повинні виконати, до ініціатив дітей долучаються батьки і такими чином підвищуємо екокультуру”.
Фото: скріншот з відео
Суспільство

У Радомишлі на Житомирщині за 26 млн грн провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо».
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
“На будівництво спорткомплексу спрямували майже 26 мільйонів гривень, з них 6 мільйонів – співфінансування з місцевого бюджету”, – зазначив голова ОДА.

У рамках проєкту виконали ремонт внутрішніх приміщень, в тому числі зробили «з нуля» балкон для 300 глядачів, заміну покрівлі, улаштування бетонної підлоги, оновлення внутрішніх санітарних вузлів з душовими кімнатами, комплексну термосанацію будівлі, монтаж системи кондиціонування та вентиляції, а також оздоблення фасадів.
Читайте також: Трибуну звели «з нуля»: показали реконструкцію стадіону в Кривому Розі (ФОТО)

Окрім того, поруч звели новий спортивний майданчик вартістю 1,6 мільйона гривень. Це дозволить ще більшій кількості учнів влітку займатися спортом та проводити змагання з міні-футболу.
Читайте також: Найпотужніший кран Європи підготували для будівництва мосту в Запоріжжі (ВІДЕО)

Зазначається, що у спорткомплексі «Динамо» працюватимуть секції з футболу, волейболу, баскетболу, гімнастики та кікбоксингу.
Реконструкція об’єкту тривала понад два роки.

Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko
Суспільство

У Вінницькому національному технічному університеті розпочнеться підготовка офіцерів запасу за спеціальністю «Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів».
Про це пише АрміяІнформ.
Наголошується, що досі відбувалася підготовка офіцерів запасу для радіотехнічних військ, частин і підрозділів зв’язку та радіотехнічного забезпечення авіації, а також автомобільних частин й підрозділів. Тепер отримали дозволи й ліцензію для підготовки фахівців БПЛА.

Для опанування новим фахом на кафедрі було підготовлено потужний симуляційний клас, а університет закупив два безпілотні авіаційні комплекси, на яких слухачі отримуватимуть практичні навички у застосуванні безпілотників.
Ті з них, хто прийме рішення пов’язати свою долю зі службою в українському війську, у військових частинах вже командуватимуть операторами БПЛА, а точніше – підрозділами відповідного напрямку.

Перший набір курсантів за новою спеціальністю відбудеться влітку 2021 року.
Читайте також: Київський завод «Маяк» освоїв виробництво запасних частин для зенітної установки

Планується набрати 25 хлопців та дівчат, які у своїх вишах у різних областях України вже здобули або здобувають вищу освіту й ступінь бакалавра та бажають протягом двох років вивчати військову справу на кафедрі військової підготовки ВНТУ.

Читайте також: На Донеччині військові тренувалися виявляти ворожі БПЛА (ФОТО)
Нагадаємо, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.
Як ми повідомляли раніше, КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка».
Усі фото: armyinform.com.ua.
-
Суспільство14 години тому
Буковинську Маланку хочуть внести до списку ЮНЕСКО
-
Суспільство20 години тому
Експерти визначать 50 найкращих для відвідування місць в Українських Карпатах
-
Суспільство18 години тому
Водолазна школа Військово-Морських Сил отримала нові костюми
-
Суспільство19 години тому
Як професійний каскадер збудував оленячу ферму на Сумщині