

Економіка і бізнес
На Львівщині будують нову дорогу в обхід курортного Трускавця
Дорожники розпочали будівництво обходу Трускавця, що на Львівщині. Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.
Зазначається, що нова ділянка автодороги Т-14-02 Східниця – Пісочна протяжністю близько 4 км дозволить пустити транзитний транспорт в обхід міста. Це дозволить утримати міські дороги від руйнування та зменшити забруднення повітря у курортному місті.
Якою буде нова дорога?
Нова дорога оминатиме карстові провалля, обвал яких у 2017 році призвів до першого руйнування дороги Т-14-02.
“Нова ділянка дороги ІІ категорії з двома однорівневими розв’язками забезпечить безпеку руху”, – відзначають в Укравтодорі.
Наразі, вже розпочато земляні та підготовчі роботи, на об’єкті працює важка техніка. Очікуваний термін завершення робіт – кінець 2021 року.
“У 2020 році вже відремонтували зазначену дорогу на ділянках Дрогобич – Пісочна та Східниця – Борислав, загальною довжиною близько 40 км, що дозволяє жителям та гостям Львівської області проїхатися якісним дорожнім покриттям на одному із туристичних маршрутів Львівщини до курортних містечок Трускавець, Борислав та Східниця”, – зауважують дорожники.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua
Економіка і бізнес

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.
Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.
Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам
Економіка і бізнес

У Миколаєві запрацювала кав’ярня, створена на згадку про загиблого військовослужбовця з позивним «Микита». Її відкрила його дружина Марина Музика, втіливши мрію, яку подружжя плекало ще з 2023 року.
Про це повідомили в «Суспільне Миколаїв».
Назва «Кіт Микита» символічна — саме так Марина називала чоловіка. Вона розповідає, що він був спритним, уважним, добре бачив у темряві й міг тихо пересуватися. Саме такі асоціації і стали основою концепції закладу, інтер’єр якого оформлено у стилі «бойових котиків». Атмосфера кав’ярні — тепла, патріотична, з особистими фото, шевронами та прапорами.
«Я подумала, що він вже не зможе сам втілити мрію, тому я маю зробити це за двох і розповісти людям, хто такий “Микита”», — каже Марина.
Читайте також: Три історії війни: як фонд savED повертає безпечне дитинство
Допомогли реалізувати ідею друзі та рідні. Вони допомагали з ремонтом, розстановкою меблів і навіть дизайном стаканчиків. Саму кав’ярню відкрили менш ніж за два місяці.
Відвідувачі кажуть, що в кав’ярні панує родинна атмосфера, а її головна мета — не тільки нагадати про Микиту, а й підтримати українських військових і зберегти пам’ять про всіх полеглих захисників.




Нагадаємо, що рідні загиблого військового піднялися на Говерлу та втілили його мрію військового.
Фото: сайт «Суспільне Миколаїв», Богдана Будулуца
Економіка і бізнес

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.
Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.
Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.
За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».
Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових
Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 мільйона євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.
Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.



Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).
Фото: пресслужба НЕФКО