

Технології
На Луганщині 100-кілометрову ділянку на межі з Росією заставили відеокамерами (ФОТО)
Відтепер на Луганщині – скрізь інтелектуальний кордон з Росією. 100-кілометрову ділянку заставили відеокамерами, повідомляє Сьогодні.

Зазначається, що система працює цілодобово й абсолютно автономно – оснащена сонячними батареями та дизельними генераторами. І навіть сигналізацією – щоб не викрали камери.
Читайте також: Прикордонники презентували мобільний тепловізійний комплекс (ФОТО)

“Камера може побачити людину на відстані до 5 км, а машину аж до 12 км”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: На Прикарпатті відбуваються польоти у складних метеоумовах (ФОТО)
Завдяки відеофіксації патрулю не треба тепер постійно чергувати на кордоні – система виконує цю роботу за них. Такі камери поставлять аж до лінії фронту.
Нагадаємо, на Луганщині з’явився велетенський «Львівський гай».
Фото: Oleksandr Makhov


Технології

Агрегатор Product Hunt оголосив номінантів щорічної премії Golden Kitty Awards 2020. До переліку потрапили 4 українських продукти – Petcube, IOON, Reface і MacPaw.
Про це повідомляє liga.net з посиланням на видання Vector.
Як підтримати своїх?
Як зазначається, проєкти можна підтримати до 24 січня 2021 року.
Детальніше про номіновані українські продукти:
Petcube Cam – розумна камера спостереження за тваринами з вбудованим ветеринарним чатом. Компанія номінована в категорії Hardware (Обладнання). Конкурентами в номінації представлені такі продукти, як iPhone 12 Pro, MacBook Pro 16 “, PlayStation 5 та інші популярні пристрої. Підтримати можна тут.
Ще одна українська розробка номінована в категорії Hardware – кишеньковий пристрій для створення антисептика з води і срібла від компанії IOON. Підтримати можна тут.
Читайте також: Українськими електробайками зацікавилися поліцейські департаменти у США і Канаді
Популярний в 2020 році додаток Reface, що міняє обличчя в гіфках і відео від українського розробника номінували в категорії Mobile App (Мобільні додатки). Проголосувати можна тут.
У категорії Privacy-Focused (Орієнтовані на конфіденційність) номінували ClearVPN – крос-платформний VPN-сервіс від MacPaw. Голосуйте тут.
Що відомо про премію Golden Kitty Awards
Премію Golden Kitty Awards вручають найцікавішим продуктам, видатним творцям і членам ком’юніті Product Hunt.
Цього разу переможців оберуть у 23 продуктових категоріях: від мобільних додатків до фінтех-сфери. Нагородження відбудеться 28 січня 2021 року в онлайні.
Фото: vctr.media
Технології

Українська ІТ-компанія Fitelio розробила спеціалізовану CRM (Customer Relationship Management) систему – AgroPlanner для аграрних дистриб’юторів.
Про це повідомляє пресслужба компанії, передає Агробізнес сьогодні.
Зазначається, що сервіс дозволяє зберігати в одному місці всю інформацію про клієнтів-аграріїв, планувати продажі та завдяки цьому підвищувати фінансові показники підприємств.
Читайте також: У супермаркетах України з’являться вертикальні ферми для вирощування зелені
Як це працює?
Усі дані про ланцюжок продажів, які часто зберігаються в різних списках і таблицях (від документів Excel до паперових записних книжок), тепер зібрані на одній платформі. А це – контакти, список дистриб’юторів та клієнтів, план продажів.

Читайте також: Заснований українцями стартап залучив 440 000 фунтів стерлінгів інвестицій
Також до кожного пункту чи розділу з інформацією про клієнтів можна залишати нотатки. Наприклад, одразу після розмови з аграрієм відзначити його запити чи потребу в певних препаратах. Це допоможе в майбутньому налагодити й покращити клієнтоорієнтованість.
«AgroPlanner – це спроба зробити перший крок на шляху до автоматизації та цифровізації бізнес-процесів. Чимало менеджерів агрокомпаній мають різні навички роботи з програмами, тому ми намагалися зробити її зрозумілою, легкою та інтуїтивною в користуванні», – розповідає СЕО Fitelio Георгій Варданян.
Читайте також: Українські підприємці випікатимуть хліб і солодощі без глютену
Зазначається, що компанія планує розвивати продукт та додавати нові функції, аби спростити та оцифрувати роботу всього ланцюга постачань в агросфері.
Фото: http://agro-business.com.ua/
Технології

Спеціалісти заводу «Маяк» спільно з колегами із «Аеророзвідки» почали процедуру постановки на озброєння авіаційного боєприпасу для ударних дронів.
Про це пише defence-ua.com.
За інформацією, відповідні дані оприлюднив на офіційній сторінці Facebook підприємства головний конструктор заводу Олександр Гордєєв.
За його словами, подібна зброя має гарні перспективи, оскільки основою для такого боєприпасу є радянські кумулятивні гранати РКГ-3, сотні тисяч яких лежить на військових складах ЗСУ й ніким не використовується.

Фахівці заводу «Маяк» спільно з «Аеророзвідкою» створили систему технічного переводу цих кумулятивних гранат у стан сучасного авіаційного боєприпасу за всіма чинними стандартами НАТО й довели перспективність, надійність та сучасність таких боєприпасів.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Олександр Гордєєв повідомив, що потужності кумулятивної РКГ-1600 достатньо для знешкодження будь-якої сучасної легкої бронетехніки атакою зверху. Крім того, такий боєприпас з легкістю знешкоджує будь-який опорний пункт, бліндаж та інше підземне укріплення завдяки потужній кумулятивній силі, яка пробиває насип з її бетонними або дерев’яними елементами.

Нагадаємо, українську сигнальну міну «Спалах» приймуть на озброєння армії.
Як ми повідомляли раніше, США передали Військово-Морським Силам України 84 човни.
Усі фото: defence-ua.com.