Суспільство
На Лексусі рятував людей: як мільйонер став волонтером під час війни (ВІДЕО)
Український забудовник В’ячеслав Запорожець після 24 лютого перетворився на волонтера. Тепер він не шкодує ні грошей, ні життя, аби врятувати якомога більше українців. Історію багатія розповідає ШоТам.
На своїх «Лексусі» та «Ніссані» він рятував людей із пекла на Чернігівщині, коли там точилися бої. У своєму маєтку дав прихисток 300 переселенцям, а тепер ставить на ноги наших героїв.
В’ячеслав Запорожець — успішний забудовник, який зводив великі торговельні мережі. Він доларовий мільйонер, який не втік з України, не злякався війни, а став рятувати земляків.
Молодий хлопчина заправляє бусик, і йому відмовляють. Я йому кажу: «А навіщо тобі паливо?». Він каже: «Я з Ірпеня і Бучі вивожу дітей і жінок». А в мене є два джипи, є гроші на заправку. Чому я це не роблю?, — згадує В’ячеслав Запорожець.
Перші місяці війни автівкою вартістю $100 000 вивозив людей з-під обстрілів. А свій маєток із басейном та кінотеатром перетворив на прихисток.
Згодом В’ячеслав заснував фонд «Спасіння життя» і витрачає мільйони гривень на протезування. Саме це стало поштовхом організувати допомогу воїнам із ампутованими кінцівками.
Читайте також: «Наша задача – не копнути державу, а допомогти військовим». Масі Найєм про «Принцип», реабілітацію бійців та зміни в системі
На сьогодні його фонд допомагає 21 українському герою стати на ноги. У планах Владислава — створити на базі свого маєтку реабілітаційний центр. Де планує розмістити до 30 військових із ампутаціями.
А його головна мета — побудувати нову Україну.
Головна мрія — це відбудувати нову Україну. Я покажу приклад іншим забудовникам, я побудую 10 таких таунхаусів і роздам ключі. Квартири для тих, хто втратив. Для цивільних. Я розумію, що інші забудовники теж це зроблять, — В’ячеслав Запорожець, бізнесмен, волонтер.
Нагадаємо, з’явилася перша жінка-капелан, яка їздить до захисників на «нуль».
Також ШоТам розповідав, як двоє братів поставили бізнес на паузу, щоб допомагати ЗСУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі