Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Київщині збудують школу з майже нульовим енергоспоживанням

Опубліковано

У селі Микуличі Бучанського району побудують енергоефективну школу з майже нульовим енергоспоживанням (NZEB) замість двох зруйнованих війною будівель.

Про це повідомляє Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO), яка підтримує екологічні проєкти.

Школу в Микуличах пошкодили під час ракетних ударів у 2022 році, і дітей довелося перевести в школи сусідніх сіл та міст. Новий проєкт відновить місцеву освіту та забезпечить комфортні умови для учнів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та дітей з інвалідністю.

Фінансування надає Фінляндія через Програму Зеленого відновлення України від НЕФКО.

Міністр зовнішньої торгівлі Фінляндії Вілле Тавіо зазначив, що Фінляндія підтримує відбудову шкільної інфраструктури в Україні, зокрема проєкти з відновлення освітніх закладів та покращення шкільного харчування.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Нова школа буде побудована з модульного дерев’яного каркасу і розрахована на майже 200 учнів 1-9 класів. Тут встановлять сонячні панелі та інші енергоефективні рішення, забезпечуючи понад 38% енергії з відновлюваних джерел.

Нагадаємо, Бельгія виділить €150 млн на відбудову України.

Фото: NEFCO

Суспільство

Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Опубліковано

Очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про п’ять розробок, над якими працюють фахівці українського відомства. Деякі з них уже інтегрували, інші запустять найближчим часом.

Про це повідомив Михайло Федоров на фейсбук-сторінці.

П’ять українських розробок

  1. ШІ-чатбот Наталка. Програма допомагає потенційним партнерам інтегрувати сервіси «Дії». Чатбот обробляє поширені запити, допомагає обрати сценарії інтеграції, а після цього передає комунікацію реальній людині. За п’ять місяців чатбот обробив понад 2,3 тисячі запитів, а навантаження на менеджерів зменшилося на 30%.
  2. ШІ-асистент у «Дії». Програма допомагатиме обрати потрібну послугу під запит користувача. Також асистент відповідатиме на популярні запитання. Невдовзі він запрацює на порталі «Дія».
  3. ШІ для генерації вакансій. Розробка допомагатиме швидко створювати структуровані описи вакансій. Також ШІ зможе зробити вакансії у необхідному для користувачів тоні, наприклад, із креативним описом.
  4. Цифрова експертиза нормативно-правових актів. Штучний інтелект допомагатиме юристам аналізувати нормативно-правові акти та завантажувати їх у систему. Наразі цей інструмент уже тестують, він опрацьовує 35% документів за 72 години.
  5. ШІ-аналіз та переклад європейського законодавства. Цей інструмент аналізує європейське законодавство та порівнює його з українським. Федоров вказав, що це спрощує та пришвидшує гармонізацію, що є обов’язковим процесом для Євроінтеграції.

«АІ допомагає державі працювати ефективніше та швидше, а українцям отримувати послуги прозоріше та без зайвих труднощів. А після запуску національної LLM АІ-інструментів стане ще більше»‚ — написав очільник Мінцифри.

Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель.

Також ми писали, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі