Технології
На Київщині з’явиться перша в Україні «розумна» електромережа Smart Grid
На Київщині побудують першу в Україні інфраструктуру «розумних» електромереж Smart Grid.
Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК.
Зазначається, що під час післявоєннної реконструкції енергетичної інфраструктури в районах навколо Києва зведуть «розумну» електромережу, що спроможна витримати виклики війни та здатна прискорити енергетичну трансформацію України.
Відомо, що енергетична інфраструктура Київщини двічі зазнала значних пошкоджень під час окупації: навесні і восени 2022 року.
Читайте також: Бджоляр зі смартфоном? Це ноу-хау від українських інженерів. Яка вона – перша у світі IT-пасіка
Після того, як українські війська в квітні 2022 року звільнили Київську область, українські енергетики всього за 45 днів відремонтували 10 тис. км мереж і більш як три тис. трансформаторів.
Проте мережа все ще потребує масштабного ремонту та серйозної модернізації, щоб забезпечити надійсть і безперебійність, а також, щоб привести її до сучасних європейських стандартів.
Для цього хочуть залучити фінансування на 2,4 мільярди євро в рамках 10-річного проєкту із трансформації енергетичної інфраструктури регіону.
План передбачає побудову «розумної» мережі, що міситить:
- 20 000 км нових повітряних і підземних кабелів,
- 250 підстанцій,
- 6 000 трансформаторів,
- встановлення майже мільйона «розумних» лічильників.
Як наслідок середній час відключення електроенергії на рік зменшиться з 1500 до 100 хв (SAIDI), а технологічні втрати знизяться у три рази – із 14% до 5%.
Усі клієнти отримають розумні лічильники, що сприятиме ощадливому споживанню та мінімізації витрат.
Серед основних переваг інфраструктури «розумних» мереж Smart Grid такі:
- стійкість інфраструктури мережі, яка продовжує працювати навіть у разі пошкодження або руйнування одного сегменту;
- готовність до розвитку відновлюваної енергетики в Україні, розподіленої генерації, storage систем та зеленого енергопереходу;
- технологія «Цифровий близнюк», що дозволяє моделювати та прогнозувати, як функціонуватиме модернізована мережа;
- гнучка система, що допомагає споживачам ставати постачальниками завдяки електроенергії, згенерованій на домашніх сонячних панелях або завдяки використаним автомобільним акумуляторам.
Нову концепцію мережі протестують упродовж трирічного пілотного етапу в енерговузлі «Ірпінь-Буча-Бородянка», який зазнав найбільших руйнувань у лютому 2022 року. Компанія має намір залучити необхідне для «пілоту» фінансування завбільшки 145 мільйонів євро.
Нагадаємо, на півдні України запустили Тилігульську вітроелектростанцію, що має 19 турбін і забезпечує електрикою 200 000 домогосподарств на рік.
Також ми повідомляли, що Дія запустила нову послугу спільно із ДТЕК — договір на розподіл електроенергії із ДТЕК можна укласти онлайн.
Фото: dtek.com.
Коментарі