Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
marcelo leal 664865 unsplash 1 marcelo leal 664865 unsplash 1

Суспільство

На Київщині відкриється амбулаторія з можливостями телемедицини

Опубліковано

Новий медичний заклад відкриється сьогодні в селі Старі Петрівці Вишгородського району. Про це повідомляє Укрінформ.

“18 березня віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України відкриє новозбудовану амбулаторію з можливостями телемедицини у с. Старі Петрівці Вишгородського району Київської області”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У селах вже цього року збудують 512 сучасних медамбулаторій

Як повідомлялося раніше, у державному бюджеті на 2019 рік закладено 1 млрд гривень субвенції місцевим бюджетам України на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

У п’яти областях — Кіровоградській, Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській та Полтавській — розпочато тестування телемедицини у сільських амбулаторіях за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.

Суспільство

Хочеш здивувавати подарунком? Ось 5 ідей від українських крафтярів

Опубліковано

Чи уявляєте собі, як виглядає годинник, який роблять зі смоли? А може, чули про сумки у вигляді курки чи кози або про прикраси, які роблять з голубиного посліду? Якщо ні, то ШоТам пропонує дізнатися про речі, які подарують дві емоції — захоплення та здивування. А ще гордість від того, що їх створюють українські крафтярі!

Доречі, раніше в ШоТам ми писали про солодощі, яких скоріш за все ви раніше ніколи не бачили. Серед них шоколадна риба, варення зі смаком дерева, цукерки зі смаком фети, а ще квіти, які можна їсти. Також ми робили підбірку речей, які можна придбати за донат — свічки з відстріляних гільз у вигляді палаючого кремля або ж зубату лопату з індивідуальним розписом. 

Тваринки, що завжди поруч

На сторінці Валерії Троцької в соцмережах можна побачити сумки у вигляді вівці, курки, собаки чи лисиці, які майстриня створює з шерсті. А саму жінку часто можна побачити на вулицях її рідного села на Полтавщині під час процесу зйомок сільських тваринок, з яких Валерія черпає натхнення до роботи. 

Сама Валерія називає свою справу «четвертою дитинкою» та каже, що ця робота є для неї медитацію. Історію майстрині з Полтавщини, яка робить оригінальні сумки читайте за посиланням.

Вартість: від 2500 до 4000 гривень

Де купити: в соцмережах Валерії Троцької

Годинники зі смоли

Людмила з Києва створює годинники з епоксидної смоли. У своїх соцмережах дівчина знімає процес власної творчості, а також запрошує охочих навчитися цій справі на майстер-класи чи онлайн-курс зі створення таких годинників.

«Творчість — це те, що було в мені і завжди буде», — пише Людмила в своїх соцмережах. Свої годинники Людмила називає стильним та незвичайним елементом для інтер’єру, а також оригінальним подарунком.

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах Людмили

Прикраси з голубиного посліду

Свого бізнес-партнера художниця під псевдо Міша Куш знайшла на вулиці зі зламаним крилом. Лікувала його, а згодом започаткувала бізнес — створює мерч та прикраси з голубиного посліду. 

​​

Художниця заливає послід у фоми та покриває епоксидною смолою. В результаті, як каже дівчина, цей послід нагадує мармур. Історію арт-активістки, яка своїми виробами привертає увагу до екологічної теми, читайте за посиланням. 

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах художниці

Одяг з індивідуальними малюнками

Створює двадцятиоднорічна художниця з Дрогобича Віола під псевдо violartistry, яка вже кілька років живе закордоном. Кожна робота є індивідуальною та створюється під замовлення. «Сотні робіт та сотні задоволених клієнтів, мої роботи летять у всі куточки світу», — каже дівчина в одному із відео у соцмережах.

У соцмережах Віоли можна побачити джинсівки з патріотичними малюнками як от Леся Українка та Тарас Шевченко біля палаючого кремля, сумки та рюкзаки з кольоровими малюнками та навіть худі з цитатами Кузьми Скрябіна, яке дівчина розмалювала для Валерія Залужного!

Вартість: все залежить від розміру та складності малюнка, середня вартість — від 100 до 350 доларів

Де купити: в соцмережах violartistry

Десерти, які не шкодять фігурі

В соцмережах цього бренду ми бачимо неймовірної краси десерти — ніжний вершковий крем чи навіть маскарпоне у прозорій склянці, поряд кольоровий макарун, шматочки шоколаду, полуниці, а зверху все залито карамеллю. Захотіли скуштувати? Тоді читайте далі.

«Запам’ятай: підпалюй, а не кусай» — це гасло інста-магазину свічок ручної роботи, які виглядають наче тістечка з улюбленої кав’ярні. І навіть пахнуть як справжні десерти — полуницею, корицею, печивом чи ваніллю. Одну десертну свічку виготовляють 1-3 дні.

Вартість: 550 гривень за одну десертну свічку

Де купити: в соцмережах саndle.art.ua

Усі фото в матеріалі — з соцмереж брендів.

Читати далі

Суспільство

“Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів

Опубліковано

Цього року фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN вдруге проведе національний короткометражний конкурс. До нього увійшли фільми різних жанрів: драми, комедії, документальні стрічки, експериментальні роботи та фолк-горор — усього 27 коротких метрів, які створили українські режисери/режисерки та продюсери/продюсерки за 2023-2024 роки.  26 з них — українські прем’єри.

Про це повідомляють організатори фестивалю.

У конкурсній програмі візьмуть участь: драми, комедії, документальні стрічки, експериментальні роботи та фолк-горор — всі фільми створили українські режисери та режисерки у 2023–2024 роках. 26 із цих стрічок — українські прем’єри.

Програмний директор фестивалю Алекс Малишенко розповів, що цьогоріч “Миколайчук OPEN” фокусуватиметься на фільмах про тілесність, родинні зв’язки, історії мігрантів.

“Минулий рік українське короткометражне кіно багато говорило про війну і робило це дуже прямо. Цьогоріч ми маємо цікавіший спектр тем, які народжуються з реальності, в якій ми живемо, але не переказують її дослівно. Це фільми про тілесність та родинні зв’язки, історії мігрантів та історії, що зняті експатами, комедії, що нагадують про вічне та переосмислення власної історії і культури. Всі ці фільми поєднані невидими зв’язками і разом показують доволі яскраве майбутнє українського кіно — з багатьма і багатьма талановитими режисерами та режисерками, чиї повнометражні дебюти стануть подіями”.

Читайте також: Небайдужі мешканці завдяки активній лідерці. Як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер

Переможця конкурсу визначать глядачі своїм голосуванням. Грошова нагорода за найкращий фільм становить $500. Ще одна картина отримає спеціальну відзнаку з такою ж винагородою у $500 — її оберуть серед номінантів та номінанток представники міжнародного продакшну візуальних історій AMO Pictures.

До короткометражного національного конкурсу Миколайчук OPEN увійшли:

  • – «Виховання висотою», реж. Антон Чистяков та Роман Краснощок (Україна, 15ʼ, 2023);
    – «Вітя», реж. Максим Сусіда (Україна, 29ʼ, 2023);
  • – «Захоплений дім», реж. Анна Гончарова (Україна, 17ʼ, 2024);
  • – «Кімнати, які ми ділимо», реж. Надія Хатимлянська (Німеччина, 13ʼ, 2023);
    – «Мама», реж. Марія Феленко (Україна, 7ʼ, 2023);
  • – «Мені не подобається, як ти стоїш», реж. Жа Бабаєва (Україна, Канада, 7ʼ, 2024);
    – «Мета», реж. Дімітрі Насеннік (Естонія, Україна, 17ʼ, 2024);
    – «Металічний посмак», реж. Іван Крупеніков  (Польша, 19ʼ, 2023);
  • – «Маші скоро 20», реж. Маша Федорченко (Україна, 5ʼ, 2023);
    – «Моя сімʼя та інші звірі», реж. Володимир Бакум (Україна, 24ʼ, 2024);
    – «Нюанс», реж. Маргарита Воронова та Олег Кібальник (Україна, 20ʼ, 2023);
    – «Оаза», реж. Марко Подолян  (Україна, 14ʼ, 2023);
  • – «Осіннє глісандо», реж. Богдан Железняк (Україна, 17ʼ, 2024);
    – «Рибо», реж. Єлизавета Топтигіна (Україна, 11ʼ, 2023);
    – «Рукопис», реж. Лада Копитова (Велика Британія, 12ʼ, 2023);
    – «Сонечко», реж. Сергій Кулибишев (Україна, 14ʼ, 2024);
  • – «Сила тяжіння», реж. Ксенія Беркута (Україна, 11ʼ, 2023);
    – «Станчик: королівський блазень», реж. Олексій Риндін (Україна, 12ʼ, 2023);
    – «Тіло», реж. Кіра Трипільська (Україна, Чехія, 13ʼ, 2024);
  • – «Хасторія. Страшна історія», реж. Вікторія Іванова (Україна, 5ʼ, 2023);
  • – «Хай буде тьма!», реж. Артем Шарапко (Україна, 16ʼ, 2024);
  • – «Ці кляті півонії», реж. Поліна Біляєва (Польша, 14ʼ, 2023);
  • – «Чорнозем», реж. Злата Вересняк (Україна, Польща, 12ʼ, 2023);– «HOMO», реж. Любовь Бехтер (Україна, 9ʼ, 2023);
    – La Terreur, реж. Михаль Тальковський (Україна, 9ʼ, 2024);
    – Slowly walking, smoothly thinking, реж. Юрій Юдін (Україна, 11ʼ, 2024);
    – STAY, реж. Ірина Мордюшенко (Велика Британія, 13ʼ, 2023).

Також відбудеться показ низки українських коротких метрів поза конкурсним змаганням: 

  • – «В Парижі ніхто не думає про завтра», реж. Андрій Кокура (Україна, Франція, 13ʼ, 2023);
    – «Жива», реж. Владлен Одуденко (Україна, 12ʼ, 2023);
  • – «Paradox», реж. Марія Татаринова (Україна, Чехія; 36ʼ, 2023);
    – «Повернення», реж. Вадим Мочалов (Україна, 32ʼ, 2023);
  • – «Солдатик», реж. Данило Дедков (Україна, 37’, 2023). 

Фільми будуть показані під час фестивалю Миколайчук OPEN, який відбудеться з 15 до 23 червня в місті Чернівці. Глядацькі абонементи вже у продажу.

Що відомо про фестиваль

Раніше фестиваль Миколайчук OPEN оголосив перші міжнародні та українські стрічки з програми третьої едиції. Нову секцію фантастичного кіно «Під сузірʼям близнюків» відкриє продюсерська робота Стівена Содерберга «Божественність» (Divinity), а в межах док секції «Невигадане» відбудеться українська фестивальна премʼєра стрічки «Окуповане місто» оскарівського лауреата Стіва Макквіна. Також на Миколайчук OPEN відбудеться пітчинг короткометражних проєктів спільно з AMO Pictures. Подати заявку можливо до 23 травня за посиланням

Нагадаємо, в Україні погоджують виплати для відбудови зруйнованого житла.

Фото: Миколайчук OPEN

Читати далі

Суспільство

У Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників

Опубліковано

Поліський національний університет ухвалив рішення внести зміни в назву Ботанічного саду, назвавши його на честь Героїв-десантників. У ботсаду встановили пам’ятник загиблим десантникам 95-ї бригади, який вирізьбив колишній військовослужбовець бригади.

Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю 95-ї бригади ДШВ ЗС України.

«До того ж кафедра психології планує зробити в ботсаду центр реабілітації для поранених військових. Плануємо організувати арттерапію, майстерні, де можна буде ліпити з глини, та інші проєкти, які будуть направлені на реабілітацію пораненим воїнам», — зазначає перший заступник голови Студентської ради Поліського національного університету Роман Захарчук.

Читайте також: У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

«Від кожного воїна 95-ї бригади ДШВ дякуємо Поліському національному університету за постійну підтримку!» — наголосили військові.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Служба зв’язків з громадськістю 95-ї бригади ДШВ ЗС України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: