Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

На Київщині українок запрошують на безоплатні курси перекваліфікації

Опубліковано

Громадські організації «Невидима» та «Голос ромні» запрошують українок пройти курси для здобуття нових спеціальностей: крою та шиття, перукарської майстерності, манікюру та пекарства.

Про це повідомляє Дія.Бізнес.

Про курси

У межах проєкту 33 відібрані учасниці матимуть можливість пройти курси для здобуття нових спеціальностей на вибір: крою та шиття, перукарської майстерності, манікюру та пекарства.

Всі учасниці курсів отримають професійні набори для початку роботи та консультації з працевлаштування з досвідченим експертом.

Окрім цього, жінки матимуть можливість пройти курси з SMM та української мови, щоб знати як краще розповісти про свій майбутній бізнес.

Зауважимо, що найбільш вмотивовані учасниці отримають можливість позмагатись за мінігранти для розвитку своєї діяльності та отримають менторську підтримку для відкриття власного бізнесу.

Для кого

До участі у конкурсі запрошують:

  • ромських жінок;
  • жінок-ВПО;
  • одиноких або багатодітних матерів;
  • жінок з інвалідністю;
  • жінок із сільської місцевості.

Чого навчають

Учасниці матимуть можливість безоплатно пройти один тип курсу від найкращих майстрів та навчитися нових спеціальностей, зокрема:

  • крій та шиття (Київ, 1 липня – 14 жовтня, один раз на тиждень);
  • перукарська майстерність (Київ, 3 липня – 9 серпня, тричі на тиждень);
  • манікюр (Ірпінь, навчання триватиме три дні в серпні);
  • пекарство (Київ, початок навчання: серпень – жовтень).

Читайте також: ПРООН оголошує грантовий конкурс для громадських організацій, які протидіють дезінформації в умовах війни

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно до 25 червня 2023 року заповнити гугл-форму.

Нагадаємо, українок запрошують взяти участь у безоплатній навчальній програмі про використання громадських технологій для вирішення проблем громад.

Крім того, проєкт USAID «Говерла» запустив грантову програму для громадських організацій, які  працюють над удосконаленням місцевого самоврядування в Україні.

Фото: unsplash.com

Можливості

В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Опубліковано

Українська компанія “ДевДронд” представила новий портативний бойовий модуль Wolly, який дозволяє вести вогонь на відстані. Цей модуль вже успішно пройшов випробування в бойових умовах, а відеоролик з його характеристиками був опублікований на YouTube.

Про це пише видання Inforoom.

За описом, Wolly призначений для ураження живої сили та може бути використаний проти неброньованої техніки та для спостереження на полі бою. Його планується використовувати на блокпостах, опорних пунктах та вогневих позиціях. Крім того, модуль дуже легко транспортувати.

Читайте також: Компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ

Wolly оснащений 7,62-мм кулеметом і має заявлену ​​дальність ураження цілей 1 000 метрів. Вогонь можна вести з відстані до 100 метрів, що дозволяє оператору залишатися в укритті під час стрільби. Для управління модулем можна використовувати планшетний комп’ютер або геймпад.

Нагадаємо, міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Inforoom

Читати далі

Можливості

Театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”

Опубліковано

Вистава “Процес” за мотивами роману Франца Кафки, яку представив Театр на Подолі, визнана переможцем престижної премії імені Олега Вергеліса.

Про це повідомляє інформаційний ресурс “Дзеркало тижня”.

Премія вшановує пам’ять журналіста та театрального критика Олега Вергеліса, який помер у вересні 2022 року. Її створили культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі у жовтні 2023 року, а оголосили у Міжнародний день театру 27 березня.

Читайте також: Стали відомі лауреати театральної премії “Київська пектораль-2023”

Вистава режисера Давида Петросяна, який також працював над постановками у театрі “Дах” і Театрі Франка, відзначена своєю оригінальністю. Вона розкриває драматургію головного героя, який опинився у складній ситуації очікування рішення від чиновницької машини, адаптуючи трагічні моменти таємничого судового процесу Кафки.

У номінантів на премію також були включені вистави “Вороги” зі Львова та “Тартюф” з Києва. Олег Вергеліс відомий як театральний і кінокритик, мистецький оглядач, письменник і публіцист, який був членом Національної спілки театральних діячів та Національної спілки журналістів України.

Нагадаємо, 26 травня, у Києві, відбудеться 31-й щорічний “Пробіг під каштанами”. Організатори повідомили про реєстрацію. Гасло проєкту незмінне — #біжу заради маленьких сердець. Цьогоріч учасники бігтимуть для порятунку маленьких пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України. Зібрані кошти спрямують на закупівлю необхідного медичного обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ.

Фото: “Дзеркало тижня”

Читати далі

Можливості

Міносвіти розробляє рекомендації з використання штучного інтелекту в школах

Опубліковано

Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Про це повідомляє видання Оsvita.ua

Для цього була створена робоча група, в яку увійшли 30 фахівців із представників МОН, наукового середовища, інститутів підвищення кваліфікації, університетів, шкіл і громадського сектору.

Очікується, що до 1 травня цього року члени робочої групи розроблять пропозиції рекомендацій щодо використання технологій штучного інтелекту в школах і передадуть проєкт документа до Директорату цифрової трансформації МОН.

Читайте також: 10 безкоштовних онлайн-курсів, що допоможуть пережити війну та її наслідки

Далі, Директорат цифрової трансформації та директорат шкільної освіти МОН мають підготувати пропозиції для керівництва Міністерства освіти і науки для прийняття рішення не пізніше 1 серпня, перед початком нового навчального року.

Нагадаємо, Національний мультипредметний тест у 2024 році можна буде скласти у 31 країні та 55 містах. Недавно до переліку додалося місто Тралі в Ірландії, що відкриває можливість вступникам з цієї країни змінити локацію проходження тестування.

Фото: Конкурент

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: