Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

На Київщині побудують роботизовану ферму

Опубліковано

В Агрофірмі “Колос”, що на Київщині, задумалися про будівництво роботизованої європейського формату. Про це повідомив директор господарства Леонід Центило, передає Аграрний тиждень.

Чим обумовлюють необхідність роботизованої ферми?

“Нашою метою є роботизована ферма, що дозволяє мінімізувати людський чинник, а, отже, постійно отримувати молоко високої якості. Відстежити стан здоров’я тварини, її щоденну продуктивність, проконтролювати ефективність використання кормів тощо також якнайкраще можна тільки в такий спосіб”, — зазначив Леонід Центило.

За його словами, подібна модель є можливою лише за кількості дійного стада не менше як 1,2 тис. корів. А зараз у господарстві їх удвічі менше. Але за сприятливої інвестиційної політики все можливо.

Читайте також: На Вінниччині запустять роботизовану молочну ферму

Довідка

Агрофірма “Колос” обробляє близько 4 тис. га ріллі. Вирощує пшеницю, кукурудзу, сою, сочевицю, ячмінь, горох, культури кормової групи – кукурудзу на силос, багаторічні трави.

Утримує 1,5 тис. голів ВРХ, із них – 600 дійних корів. Розвиває садівництво, бджільництво, вівчарство, конярство, рибництво, має перепелину ферму.

Технології

На Херсонщині випробували модернізовані реактивні ракети “Вільха” (ФОТО)

Опубліковано

На одному з військових полігонів Херсонщини 21 вересня відбулись випробування модернізованих реактивних боєприпасів для комплексу “Вільха”.

Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України “АрміяInform”.

Випробування провели в межах підготовки до спільних стратегічних навчань Збройних сил України та армій країн-членів НАТО “Об’єднані зусилля-2020”. Після вдалих стрільб оновлені ракети можуть взяти на озброєння українські військові.

“На замoвлення Мініcтерcтва oбoрoни України нами була мoдернізoвана значна партія ракет для кoмплекcу “Вільха”. Cьoгoдні прoйшли уcпішні випрoбування й тепер ця партія ракет мoже бути передана дo Збрoйних Cил України”, – пoвідoмив генеральний кoнcтруктoр – генеральний директoр КБ “Луч” Герoй України Oлег Кoрocтельoв.

Читайте також: В Україні пройшов новий етап випробувань надпотужних ракет «Вільха М» та «Нептун» (ВІДЕО)

За йoгo cлoвами, cиcтема керування радянcькoгo зразка була замінена на нoву виcoкoтoчну cиcтему наведення ракети на ціль. Такoж піcля мoдернізації бoйoва чаcтина ракети буде вже не ocкoлoчнo-фугаcна, а каcетна, щo cвoєю чергoю значнo збільшить пoказники тoчнocті влучання та плoщу ураження.

Що відомо про ракети?

Ракетний кoмплекc “Вільха” прийнятий на oзбрoєння ЗCУ у 2018 рoці, її cерійне вирoбництвo булo рoзпoчали два рoки тoму. Зараз відбуваєтьcя випрoбування мoдернізoваних верcій ракети “Вільха-М”, “Вільха-М1” та “Вільха-М2”.

У перcпективі ракета Р-224М2 “Вільха-М2” змoже дocягати дальнocті у 141 км та 202 км з нoвим видoм палива, при збережені бoйoвoї чаcтини вагoю 170 кг.

24 липня 2019 рoку в рамках чергoвoгo етапу завoдcьких випрoбувань виcoкoтoчнoї cиcтеми залпoвoгo вoгню “Вільха-М”, пуcки здійcнювалиcя штатними рoзрахунками 107-ї реактивнoї артилерійcькoї бригади.

Такoж дo навчань залучать безпілoтні літальні кoмплекcи Bayraktar TB2.

Фото: armyinform.com.ua

Читати далі

Технології

Вінницькі студенти створили робота для вимірювання температури тіла

Опубліковано

У Вінницькому національному технічному університеті студенти представили «пілотну версію» портативного робота для безконтактного вимірювання температури тіла людини. Про це пише видання “День”.

Зазначається, що робота створили в рамках університетської акції «Відповідальна ІТ-освіта».

Як повідомляє прес-центр закладу, його розробили для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City», який відбувся торік. Тоді команді не вистачило кількох балів, щоб зайняти третє призове місце. Тепер роботизованого «санінспектора» модернізували відповідно до карантинних реалій і презентували вже удосконалену його версію.

Що відомо про розробку?

За словами очільника гуртка «Робототехніка та інтернет речей», кандидат технічних наук Сергія Барабана, над розробкою працювала команда кафедри комп’ютерних наук, зокрема студенти Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин. Вони спроектували робота і надрукували на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота – це плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфону.

Завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук, професор Андрій Яровий додає, що пілотна версія містить модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини, яким керує спеціально написана програма. Вона обробляє дані і виводить інформацію з рекомендаціями.

Читайте також: Університет у смартфоні: у Києві презентували додаток KNU online

«Написали програму обробки виміряних значень, додавши до робота LCD-дисплей задля виведення інформації про поточну температуру із одночасною рекомендацією подальших дій. Тобто робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини, найбільш інформативно виходить із чола, зап’ястя або ж шиї», – пояснив Андрій Яровий.

До слова, акції «Відповідальна ІТ-освіта» має на меті стимулює студентів бути обачними під час пандемії, і водночас заохочує до науково-дослідної діяльності, генерування креативних ідей та подальшої підготовки прикладних проектів задля профілактики інфікування і поширення COVID-19.

Читати далі

Технології

Українці створили “ветеринарну” камеру для спостереження за тваринами

Опубліковано

Українська компанія Petcube розробила камеру Petcube Cam, що дозволяє власникам тварин спостерігати за ними віддалено через смартфон. Про це повідомляє пресслужба компанії, передає Економічна правда.

Чим особлива камера?

Камера працює навіть вночі за допомогою системи нічного бачення, а також дає змогу чути тварин і говорити до них.

Petcube Cam також є першою камерою для домашніх тварин, яка має вбудовану систему для віддалених консультацій з ветеринарами. Камеру вже можна придбати на американському Amazon за $39.99.

“70% проблем з домашніми тваринами можна вирішити без візиту до ветеринара, — каже Ярослав Ажнюк, СЕО та співзасновник Petcube. — Коли ви перевіряєте записи камери та помічаєте щось підозріле, можете відразу проконсультуватися у професійного лікаря онлайн”. 

Усі користувачі Petcube Cam отримують першу консультацію безкоштовно через мобільний додаток. Наступні консультації коштуватимуть $4.99 на місяць. 

Технічні особливості

Cam являє собою 5-сантиметровий куб встановлений на гнучкій підставці, яку можна регулювати.

Новий продукт став наймолодшим у лінійці компанії, доповнивши Petcube Play 2 — камеру з лазерною іграшкою, та Petcube Bites 2 — камеру з годівничкою.

Читайте також: Український стартап для захисту лісів виграв 1,4 млн гривень

Cam передає 1080p HD відео через ширококутний об’єктив у 110°, має 8-кратне цифрове збільшення та нічне бачення на відстань до 9 метрів у темряві. 

Також камера забезпечує двосторонній аудіозв’язок, який дозволяє чути що відбувається у кімнаті та розмовляти зі своїм улюбленцем. 

Як і інші камери компанії, Cam доповнюється сервісом Petcube Care, який зберігає короткі кліпи з історією подій, зафіксованих на камеру. За допомогою комп’ютерного бачення, Care реєструє рухи тварин і людей, а також гавкіт та нявкання.

Ціна за підписку Petcube Care починається від $3.99 на місяць.

Хто такі Petcubе

Petcube – українська компанія, яка займається розробкою технологій для домашніх тварин. Petcube запустили у 2013 році завдяки Kickstarter.

З моменту свого заснування Petcube випустила три інтерактивні камери для домашніх тварин і залучила інвестиції на суму 14 мільйонів доларів. Офіси компанії знаходяться в Києві, Сан-Франциско та Шеньчжені.

Фото: the-village.com.ua

Читати далі

Технології

Бронеавтомобіль «Новатор» отримає чотири керовані ракети

Опубліковано

Конструкторсько-виробниче підприємство “Українська бронетехніка” показало зображення оновлених версій спеціалізованих бронеавтомобілів “Варта” та “Новатор”.

Про це повідомили в Defense Express.

На світлині показаний “Новатор”, озброєним новим протитанковим бойовим модулем з чотирма керованими ракетами. 

Відзначають, що озброєння “Новатора” прогресує вже не перший рік. Зокрема, у 2018 році його озброїли 130 мм протитанковим ракетним комплексом “Стугна-П” від ДККБ “Луч”.

Читайте такожНе тільки пиво: як на Опіллі виробляють натуральні олії

2019-го бронеавтомобіль показали вже з новим протитанковим ракетним комплексом “Амулет” на дві керовані ракети типу РК-2С\РК-2ОФ.

Поки невідомо, чи є модуль на чотири ракети розробкою київського держпідприємства, чи його виробили на іншому підприємстві.

Довідка

XVII Міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та безпека 2020”, відбудеться в Міжнародному виставковому центрі у Києві з 13 по 16 жовтня 2021 року.

Читайте такожУкраїнській армії передали БТРи з кулеметами (ФОТО)

Нагадаємо, у Харкові можуть розпочати виробництво «Дозор-Б» для української армії.

Як ми повідомляли раніше, 28-ма механізована бригада отримала бронемашини «Новатор».

Усі фото: defence-ua.com.

Читати далі
Суспільство1 годину тому

У Києві станцію “Бульвар Кольцова” відкриють в листопаді (ФОТО)

Суспільство2 години тому

З’явилось відео тренувань спецпризначенців ЗСУ та США

Суспільство3 години тому

На Житомирщині археологи знайшли невідоме раніше місто Київської Русі

Суспільство4 години тому

У Вінниці облаштовують мережу освітлення з LED-ліхтарями (ФОТО)

Технології5 години тому

На Херсонщині випробували модернізовані реактивні ракети “Вільха” (ФОТО)

Суспільство6 години тому

У Києві в тестовому режимі відкривають Музей науки

Економіка6 години тому

Повітряні Сили ЗСУ отримають нові парашути

Суспільство7 години тому

Фермер вирощує під Одесою екзотичну кассабанану

Технології7 години тому

Вінницькі студенти створили робота для вимірювання температури тіла

Економіка8 години тому

На Миколаївщині стартував ремонт дороги до моря

Суспільство8 години тому

У Києві розробили проєкт реконструкції Вокзальної площі

Суспільство9 години тому

У Запоріжжі завершують реконструкцію пляжу: як він виглядає?

Суспільство9 години тому

Приймають одяг і старі дивани: у Хмельницькому запрацював Центр управління відходами

Економіка10 години тому

Україна посіла друге місце в світі серед найбільших експортерів лохини

Економіка10 години тому

Стало відомо, коли запрацює аеропорт Ужгорода

Суспільство3 дні тому

Як українські книжки-вімельбухи для дітей завойовують ринок (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Студент-історик проводить безкоштовні екскурсії на підтримку рідного міста (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Як батько зробив доньці самокат із електродвигуна (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Як на Вінниччині люди з інвалідністю вирощують квіти, зелень та овочі (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Як виглядатиме новий бібліохаб на Нивках в Києві (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

На Закарпатті ферма милосердя готує щодня по 1000 обідів для нужденних (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як ветеран розпочав бізнес у перший день повернення з війни (ВІДЕО)

Економіка1 тиждень тому

Як рівнянин покинув закордонні заробітки і відкрив молочну ферму (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як фермер з Прикарпаття збирає врожає полуниці аж до грудня (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

У Кривому Розі подружжя перетворило пустир на квітучий парк (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Подружжя відкрило ферму на Київщині і продає крафтові сири по 600 грн (ВІДЕО)

Технології2 тижні тому

Ентузіасти з Дніпра за 29 гривень проїхали до моря на саморобному електрокарі (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Оксамитовий сезон в Україні: вирушайте на безлюдний острів Березань (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Де в Україні шукати смачне вино? (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як волонтери відмивають Київ (ВІДЕО)

Follow Us

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.