Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
mrs fbslide4 16x9.rendition.intel .web .1648.927 mrs fbslide4 16x9.rendition.intel .web .1648.927

Економіка

23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Черкаській області 23 об’єднані територіальні громади розробили спільний проект щодо встановлення відеоспостереження задля контролю безпеки. Проект винесено на конкурс Державного фонду регіонального розвитку. Вартість проекту загалом становить 11 млн грн, він зареєстрований на платформі ДФРР і перебуває у процесі оцінювання.

Про це Укрінформу розповів Григорій Перерва, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

Яка мета проекту?

Проект направлений на глибинку, яка до цього часу взагалі була поза увагою в таких питаннях, як громадська безпека, боротьба зі злочинністю.

Читайте також: Запрацювала система відеоспостереження з розпізнаванням номерів авто

“Кожна громада, кожна ОТГ хоче, щоб на її території було комфортно проживати, було якнайменше злочинів і можна було спостерігати не тільки за правопорушеннями, а взагалі за громадською безпекою. Тому, коли всі ОТГ готували свої стратегії розвитку, одним з пунктів було встановлення системи відеоспостереження. Ми як регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування ініціювали створення такого зведеного проекту і винесення його на конкурс ДФРР”, – розповів Григорій Перерва.

Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

Більша частина проекту фінансується з бюджету розвитку — 70%, 30%— за рахунок громад. Громади уклали спільний договір, підготували проект і подали на конкурс у Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР)”,

Спочатку на перехрестях, потім у школах

Кожна громада чітко визначила місця встановлення відеоспостереження та провела детальні розрахунки — це можуть бути ключові перехрестя, зони в’їзду-виїзду з території громади, місця стихійних сміттєзвалищ, місця найбільшого скупчення людей, наприклад території ринків. У перспективі планується встановлення відеоспостереження в школах.

Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Цей проект — крок до так званого smart city, окрім системи відеоспостереження в кожній громаді будуть створюватися центри безпеки, куди стікається і опрацьовується інформація. В частині громад вони є, в частині — тільки планується створення. Проект також має перспективу на подальше розширення — створення єдиного серверу, куди буде збиратися інформація з усіх Центрів безпеки громад.

“Цей сервер, окрім іншого, має давати можливість на майбутнє – управляти системами освітлення, опалення, іншими комунікаціями, які є у громадах і які варто таким чином моніторити. Спочатку йдемо шляхом створення локальних центрів безпеки, що передбачено стратегіями розвитку громад. Наступний крок — коли локальні центри об’єднаються в один безпековий центр, щоб була можливість швидше опрацьовувати інформацію, обмінюватися нею і оперативно використовувати”, – розповів Перерва.

Читайте також: В ОТГ на Вінниччині побудують сонячну електростанцію і створять 50 робочих місць

Якщо проект пройде відбір та виграє конкурс, реалізація його можлива до кінця 2019 року. Загалом у проекті беруть участь 23 ОТГ Черкаської області, в тому числі 3 міста районного значення. Всього в Черкаській області створено 26 об’єднаних територіальних громад.


Економіка

Бджоляр-переселенець на грант відновив свою справу на Дніпропетровщині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бджоляр із Луганської області на грант єРобота відновив свою справу на Дніпропетровщині.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

Роман Бурджанадзе – переселенець з Сєвєродонецька Луганської області, 5 років займався бджільництвом, мав власну пасіку, понад 200 вуликів та найманих робітників. Через війну разом з сім’єю змушений був переїхати до селища Булахівка на Дніпропетровщині.

Влаштувавшись на новому місці проживання, чоловік почав шукати можливості відновити улюблену справу. Дізнався про урядову програму єРобота щодо надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу і подав заявку на мікрогрант. Вже отримав кошти і почав їх освоювати.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Мікрогрант Роман витратить на закупівлю 100 вуликів, сировини та необхідного обладнання. Вже сьогодні за сприяння служби зайнятості на пасіці працює дві внутрішньо переміщені особи.

«Отриманий грант допоможе мені відновити мою підприємницьку діяльність, надати робочі місця людям та сплачувати податки. У планах – рухатись тільки вперед та розвивати свою справу», — зазначив Роман.

З липня 2022 року в Україні запровадили проект єРобота, за яким можна отримати безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн.

єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.

Нагадаємо, на Рівненщині представили старовинну техніку збирання меду.

Також ми повідомляли, як бджоляр із Миколаївщини налагодив експорт меду до Нідерландів.

Фото: me.gov.ua.

Читати далі

Економіка

Компанія Nokia стала резидентом Дія.City

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Технологічна компанія Nokia стала резидентом українського податкового простору Дія.City.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зазначається, що резидентство Nokia надасть компанії найкращі правові й податкові умови, інструменти для залучення венчурних інвестицій та захист прав на інтелектуальну власність.

Тепер Nokia зможе активніше розвиватися в Україні та сприяти розвитку цифрової економіки. Спеціальний режим Дія.City налічує вже 496 резидентів.

Федоров наголосив, що команда Мінцифри співпрацює з Nokia у сфері розвитку інтернету і зв’язку. Компанія раніше передала 5000 роутерів для українських шкіл, вони допомагають дітям продовжувати навчання в укриттях під час повітряних тривог.

Читайте такожЖінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Про Дія.City

Дія.City – унікальний правовий та податковий простір для IT-галузі та одні з найкращих у Європі умови для розвитку технологічного бізнесу. Резидентами Дія.Сіті можуть бути виключно юридичні особи, що зареєстровані в Україні.

Нагадаємо, техногігант SAP надав 1000 ліцензій на програмне забезпечення для Міноборони.

Також ми повідомляли, що у Луцьку відкрили центр підтримки підприємців Дія.Бізнес.

Фото: facebook.com/city.diia.

Читати далі

Економіка

Український сервіс для оренди житла Bird запускається у Варшаві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український безкоштовний iOS-додаток для пошуку та оренди квартир Bird виходить на польський ринок і запускається у Варшаві.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.

Зазначається, що сервіс розрахований для українців, які нині живуть у Польщі.

«Налаштовуємо фінальні пікселі й довідфільтровуємо квартири», – йдеться у дописі Bird.

За даними dev.ua, у додатку буде доступна функція «бабчин ремонт», що допомагає шукати житло за інтерʼєром та меблями. У сервісі також буде можливість обрати інтерʼєр.

Про застосунок

Bird — додаток для iPhone, що допомагає знайти квартиру в Києві за допомогою 3D-мапи, а також розпізнає фейкові оголошення й попереджає про них користувача.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

До 2022 року додаток працював лише в Києві, але потім запустився в Лондоні та Львові. Нині ним користуються 300 тисяч людей.

У застосунку можна самостійно обвести район, де насамперед цікавить оренда житла, переглянути наявні варіанти та підписатися на оновлення.

Нагадаємо, автобусний лоукостер FlixBus запустив нові маршрути з Києва до Польщі.

Також українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави.

Фото: facebook.com/birdrent.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство3 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство5 днів тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство5 днів тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...