Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
mrs fbslide4 16x9.rendition.intel .web .1648.927 mrs fbslide4 16x9.rendition.intel .web .1648.927

Економіка

23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

Опубліковано

У Черкаській області 23 об’єднані територіальні громади розробили спільний проект щодо встановлення відеоспостереження задля контролю безпеки. Проект винесено на конкурс Державного фонду регіонального розвитку. Вартість проекту загалом становить 11 млн грн, він зареєстрований на платформі ДФРР і перебуває у процесі оцінювання.

Про це Укрінформу розповів Григорій Перерва, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

Яка мета проекту?

Проект направлений на глибинку, яка до цього часу взагалі була поза увагою в таких питаннях, як громадська безпека, боротьба зі злочинністю.

Читайте також: Запрацювала система відеоспостереження з розпізнаванням номерів авто

“Кожна громада, кожна ОТГ хоче, щоб на її території було комфортно проживати, було якнайменше злочинів і можна було спостерігати не тільки за правопорушеннями, а взагалі за громадською безпекою. Тому, коли всі ОТГ готували свої стратегії розвитку, одним з пунктів було встановлення системи відеоспостереження. Ми як регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування ініціювали створення такого зведеного проекту і винесення його на конкурс ДФРР”, – розповів Григорій Перерва.

Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

Більша частина проекту фінансується з бюджету розвитку — 70%, 30%— за рахунок громад. Громади уклали спільний договір, підготували проект і подали на конкурс у Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР)”,

Спочатку на перехрестях, потім у школах

Кожна громада чітко визначила місця встановлення відеоспостереження та провела детальні розрахунки — це можуть бути ключові перехрестя, зони в’їзду-виїзду з території громади, місця стихійних сміттєзвалищ, місця найбільшого скупчення людей, наприклад території ринків. У перспективі планується встановлення відеоспостереження в школах.

Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Цей проект — крок до так званого smart city, окрім системи відеоспостереження в кожній громаді будуть створюватися центри безпеки, куди стікається і опрацьовується інформація. В частині громад вони є, в частині — тільки планується створення. Проект також має перспективу на подальше розширення — створення єдиного серверу, куди буде збиратися інформація з усіх Центрів безпеки громад.

“Цей сервер, окрім іншого, має давати можливість на майбутнє – управляти системами освітлення, опалення, іншими комунікаціями, які є у громадах і які варто таким чином моніторити. Спочатку йдемо шляхом створення локальних центрів безпеки, що передбачено стратегіями розвитку громад. Наступний крок — коли локальні центри об’єднаються в один безпековий центр, щоб була можливість швидше опрацьовувати інформацію, обмінюватися нею і оперативно використовувати”, – розповів Перерва.

Читайте також: В ОТГ на Вінниччині побудують сонячну електростанцію і створять 50 робочих місць

Якщо проект пройде відбір та виграє конкурс, реалізація його можлива до кінця 2019 року. Загалом у проекті беруть участь 23 ОТГ Черкаської області, в тому числі 3 міста районного значення. Всього в Черкаській області створено 26 об’єднаних територіальних громад.


Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: