fbpx
Звяжіться з нами

Економіка

23 ОТГ на Черкащині розробили єдину систему відеоспостереження

У Черкаській області 23 об’єднані територіальні громади розробили спільний проект щодо встановлення відеоспостереження задля контролю безпеки. Проект винесено на конкурс Державного фонду регіонального розвитку. Вартість проекту загалом становить 11 млн грн, він зареєстрований на платформі ДФРР і перебуває у процесі оцінювання.

Про це Укрінформу розповів Григорій Перерва, радник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

Яка мета проекту?

Проект направлений на глибинку, яка до цього часу взагалі була поза увагою в таких питаннях, як громадська безпека, боротьба зі злочинністю.

Читайте також: Запрацювала система відеоспостереження з розпізнаванням номерів авто

“Кожна громада, кожна ОТГ хоче, щоб на її території було комфортно проживати, було якнайменше злочинів і можна було спостерігати не тільки за правопорушеннями, а взагалі за громадською безпекою. Тому, коли всі ОТГ готували свої стратегії розвитку, одним з пунктів було встановлення системи відеоспостереження. Ми як регіональний Центр розвитку місцевого самоврядування ініціювали створення такого зведеного проекту і винесення його на конкурс ДФРР”, – розповів Григорій Перерва.

Читайте також: У 112 ОТГ створять і модернізують ЦНАП

Більша частина проекту фінансується з бюджету розвитку — 70%, 30%— за рахунок громад. Громади уклали спільний договір, підготували проект і подали на конкурс у Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР)”,

Спочатку на перехрестях, потім у школах

Кожна громада чітко визначила місця встановлення відеоспостереження та провела детальні розрахунки — це можуть бути ключові перехрестя, зони в’їзду-виїзду з території громади, місця стихійних сміттєзвалищ, місця найбільшого скупчення людей, наприклад території ринків. У перспективі планується встановлення відеоспостереження в школах.

Читайте також: Як ОТГ на Черкащині відмовилась від субвенцій і сама себе забезпечує

Цей проект — крок до так званого smart city, окрім системи відеоспостереження в кожній громаді будуть створюватися центри безпеки, куди стікається і опрацьовується інформація. В частині громад вони є, в частині — тільки планується створення. Проект також має перспективу на подальше розширення — створення єдиного серверу, куди буде збиратися інформація з усіх Центрів безпеки громад.

“Цей сервер, окрім іншого, має давати можливість на майбутнє – управляти системами освітлення, опалення, іншими комунікаціями, які є у громадах і які варто таким чином моніторити. Спочатку йдемо шляхом створення локальних центрів безпеки, що передбачено стратегіями розвитку громад. Наступний крок — коли локальні центри об’єднаються в один безпековий центр, щоб була можливість швидше опрацьовувати інформацію, обмінюватися нею і оперативно використовувати”, – розповів Перерва.

Читайте також: В ОТГ на Вінниччині побудують сонячну електростанцію і створять 50 робочих місць

Якщо проект пройде відбір та виграє конкурс, реалізація його можлива до кінця 2019 року. Загалом у проекті беруть участь 23 ОТГ Черкаської області, в тому числі 3 міста районного значення. Всього в Черкаській області створено 26 об’єднаних територіальних громад.


Коментарі

Коментарі

Економіка

Як будують новий чотирисмуговий автобан, що з’єднає Київ і Дніпро

Вже у 2021 році українці зможуть користуватися чотирисмуговим автобаном, що з’єднає Київ та Дніпро. Відтак відстань між містами можна буде подолати за чотири з половиною години замість шести чи восьми.

“В Дніпропетровській області триває будівництво чотирьохсмугової траси, яка проходитиме через Царичанку, Кобеляки, вийде на Решетилівку, де з’єднається з міжнародною трасою М03 Київ-Харків”, – повідомляють у Дніпропетровській ОДА.

Читайте також: Перша в Україні бетонна дорога має 28 років гарантії

Нова траса пройде в об’їзд населених пунктів Петриківського та Царичанського районів, що дасть змогу уникнути заторів та заощадити час. Її протяжність 146 кілометрів і проходить вона по території Полтавської та Дніпропетровської областей.

За даними Мінінфраструктури, на реалізацію проекту за останні два роки спрямовано рекордний обсяг коштів: у 2017 році – 252 мільйона гривень, у 2018 році – 1 мільярд 41 мільйон 955 тисяч гривень, у 2019 році планується профінансувати 800 мільйонів гривень.

Зазначається, що товщина дорожнього покриття бетонки разом з ущільненим і стабілізованим грунтом – майже 1,5 метра. Верхній шар (важкий бетон) – 26 сантиметрів. На поздовжніх і поперечних швах важкого бетону на глибині 13 сантиметрів укладають армуючі елементи – заставні штирі. Вони не дають бетонним плитам зміщуватися після нарізки швів.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Уряд направив 2,1 млрд грн на підтримку ОТГ

Кабінет Міністрів України здійснив розподіл бюджетної субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад в обсязі 2,1 млрд грн. Йдеться про будівництво, реконструкцію та ремонти тисяч об’єктів, важливих для громад.

Зазначається, що тільки за 2016-2018 роки ОТГ отримали можливості будівництва, реконструкції понад 6000 об’єктів.

«Ми сьогодні затверджуємо 2,1 мільярда гривень субвенції на об’єднані територіальні громади. Йдеться про тисячі об’єктів, які будуть відремонтовані, побудовані, в тому числі і місцеві дороги, школи, садочки, амбулаторії – все те, що для громад, які об’єдналися, є відповідним пріоритетом», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В ОТГ на Закарпатті лікарі отримуватимуть зарплату у 18 тисяч гривень

Наразі 70% українців користуються перевагами децентралізації. Об’єднані територіальні громади за 2016-2018 роки отримали можливість будівництва, реконструкції, оновлення 6380 проектів – це дороги, школи, садочки, площі, сквери, транспорт.

Завдання влади забезпечити, аби реформа децентралізації охопила Україну на 100%.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

У Києві на Троєщині зведуть багаторівневий паркінг

У Києві знайшли спосіб, як вирішити проблему нестачі паркувального простору на Троєщині: тут зведуть багаторівневий паркінг. Будівництво передбачено на вулиці Миколи Закревського за кошти інвестора. Підписано відповідне розпорядження КМДА № 722 про проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до будівництва цього паркінгу у Деснянському районі.

За інформацією Департаменту економіки та інвестицій, замовником будівництва та замовником підготовчих (передінвестиційних) робіт за проектом визначено комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». На нього також покладено розробку та погодження в установленому порядку орієнтовних техніко-економічні показників, можливих передпроектних пропозицій та пропозицій до умов конкурсу за проектом.

Читайте також: У Києві облаштують 125 тисяч паркомісць

Проведення конкурсу доручили Постійно діючій конкурсній комісії по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури Києва.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Українські прикордонники отримають чотири безпілотні авіаційні комплекси

Луцький прикордонний загін отримає чотири безпілотні авіаційні комплекси вартістю близько 36 млн грн для використання під час охорони українсько-польської ділянки кордону.

Про це повідомляє прес-служба МВС на своїй сторінці у Facebook.

«Луцький прикордонний загін отримає чотири комплекси «Matrice200» на суму близько 36 мільйонів гривень, що будуть використовуватися на найбільш активних напрямках українсько-польської ділянки кордону», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: В Україні налагодять виробництво бойових гелікоптерів

Наразі ж, за даними МВС, 16 прикордонників розпочали навчання з безпілотними авіаційними комплексами.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

Обсяги будівництва в Україні зросли на чверть

За перші три місяці 2019 року підприємства України виконали будівельні роботи на суму 26,5 млрд грн. Індекс будівельної продукції відносно аналогічного періоду 2018 року склав 124,3%

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Як відзначають в Мінрегіоні, за підсумками звітного періоду індекс будівництва інженерних споруд склав 145,2%, будівель – 109,8% (житлових – 91,8%, нежитлових – 133%).

Читайте також: Українці можуть швидше і зручніше зареєструвати готове будівництво

У розрізі регіонів лідерами за обсягами виконання будівельних робіт стали Дніпропетровська (3,6 млрд грн), Харківська (2,9 млрд грн), Одеська області (2 млрд грн) та Київ (6,5 млрд грн). Їх наздоганяє Львівська область (1,7 млрд грн).

Нове будівництво, реконструкція і технічне переоснащення становили 79,6% від загального обсягу виробленої будівельної продукції, капітальний і поточний ремонти – 11,5% та 8,9% відповідно.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Економіка

З травня в Україні знизяться ціни на газ

Ціни на газ зменшаться з 1 травня на 300 гривень за тисячу кубометрів. Про це заявив прем’єр-міністр України.

“У понеділок Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” заявила, що вони мене почули, вони знижують з 1 травня ціну на газ (для населення і теплової генерації) на 300 гривень/тис. куб. м. Я думаю, що це не останнє зниження ціни, ринок показує зниження цін” , – наголошує чиновник у своєму дописі в соц-мережі.

Читайте також: Україна займає друге місце у Європі за покладами природного газу

Як повідомлялося раніше, Україна розпочала експорт газу в Угорщину.

Коментарі

Коментарі

Читати далі
Технології45 хв. ago

Електрокар зі старої Таврії: як троє друзів з Дніпра збивають ціну на Tesla

Суспільство13 години ago

У Києві цьогоріч відреставрують архітектурну пам’ятку національного значення

Суспільство14 години ago

У Запоріжжі презентували туристичну мапу європейського зразка

Суспільство14 години ago

В Україні з’явиться “Луцьке море” і новий пляж

Технології14 години ago

Марафон стартапів у поїзді: стали відомі переможці

Економіка15 години ago

Як будують новий чотирисмуговий автобан, що з’єднає Київ і Дніпро

Технології15 години ago

В Україні запрацювала система електронної ідентифікації: що це означає?

Економіка15 години ago

Уряд направив 2,1 млрд грн на підтримку ОТГ

Суспільство16 години ago

Українська дитяча книжка потрапила у список найкращих світових видань

NewСхід16 години ago

На Донеччині ремонтують великий міст через Сіверський Донець

Суспільство16 години ago

Балкани та Південна Америка: українці подорожуватимуть ще до двох країн без віз

Економіка17 години ago

У Києві на Троєщині зведуть багаторівневий паркінг

NewСхід17 години ago

На Луганщині планують звести сонячну електростанцію

Економіка17 години ago

Українські прикордонники отримають чотири безпілотні авіаційні комплекси

Суспільство18 години ago

На Контрактовій площі відбудеться масштабна реконструкція зупинок та переходів

Економіка18 години ago

Обсяги будівництва в Україні зросли на чверть

Суспільство18 години ago

На Закарпатті на травневі свята відкриють пункт пропуску до Польщі

Суспільство19 години ago

Магазини Житомира замінять пакети екоторбами

Економіка19 години ago

З травня в Україні знизяться ціни на газ

Економіка19 години ago

В Україні запустили нову електронну послугу для водіїв

NewСхід20 години ago

У Краматорську презентують кав’ярню ветеранів АТО

Економіка20 години ago

У Вінниці будують нову енергоефективну школу на 1200 дітей

Технології20 години ago

В Україні налагодять виробництво бойових гелікоптерів

Технології21 годину ago

В Україні запрацює перенесення номера: як це зробити

Суспільство21 годину ago

У травні з Харкова відкриються авіарейси в Баку

Суспільство21 годину ago

На Вінниччині будують гуртожитки для військовослужбовців-контрактників

Суспільство22 години ago

У Зеленій академії в Карпатах навчатимуть екологічним та гендерним цінностям

Суспільство22 години ago

Про легендарний рейд десантників 2014-го року знімуть кіно

NewСхід23 години ago

Фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах

Суспільство24 години ago

Гурт Rammstein показав Херсон у тизері нового альбому

Суспільство1 день ago

У Чернігові запускають екскурсії на велорикшах для людей з інвалідністю

Суспільство2 дні ago

Бориспільський експрес перевіз рекордну кількість пасажирів

Економіка2 дні ago

Українська авіакомпанія отримала новий літак Airbus

NewСхід2 дні ago

У Маріуполі оновлюють парк громадського транспорту

Технології2 дні ago

Харківський автозавод відновив понад 600 одиниць військової техніки

Економіка2 дні ago

Власники домашніх сонячних електростанцій в Києві заробили майже 400 тис. гривень

Технології2 дні ago

На Херсонщині планують збудувати космодром

Технології2 дні ago

Від глечиків на 3D-принтері до друку людських кісток: історія стартапу Kwambio з Одеси

NewСхід2 дні ago

У Краматорську будують сквер імені Скрябіна

Суспільство2 дні ago

Ветеран АТО відкрив власне кафе у Миколаєві

Технології2 дні ago

Український мобільний оператор встановив у Києві станцію для 5G

Суспільство2 дні ago

У приватних клініках та пологових безкоштовно робитимуть щеплення

NewСхід2 дні ago

У Маріуполі безкоштовно вакцинують безхатніх тварин

Економіка2 дні ago

У Києві ремонтують мости через Дніпро

Суспільство2 дні ago

Українець виготовляє з агровідходів екологічний одноразовий посуд

Економіка2 дні ago

В Україні поступово відмовляться від ямкового ремонту доріг

Суспільство2 дні ago

У кам’янецьких підземеллях відкрили Музей зброї

Економіка2 дні ago

В аеропорту Києва відкриють після ремонту міжнародний термінал

Суспільство2 дні ago

У Києві зведуть новий музичний фонтан: мешканцям пропонують обрати музику

Технології2 дні ago

В українські стартапи інвестували 337 млн доларів

Технології2 дні ago

На Львівщині пенсіонер змайстрував автомобіль-амфібію

Технології2 дні ago

ВМС України отримали новий розвідувальний корабель

Суспільство2 дні ago

Три найбільші аеропорти Польщі змінили написання назв українських міст

Суспільство2 дні ago

Воїн АТО успішно розвиває аграрний бізнес на Львівщині

Економіка2 дні ago

На українському заводі провели перший енергоаудит, на черзі – ще 59

Технології2 дні ago

Стали відомі переможці національного IT-конкурсу

Економіка2 дні ago

В ОТГ на Закарпатті лікарі отримуватимуть зарплату у 18 тисяч гривень

Суспільство2 дні ago

У Києві працюють над створенням безбар’єрного середовища

Суспільство2 дні ago

“Музей Мужніх” створять у Вінниці

Економіка2 дні ago

На Житомирщині за сонячні електростанції платитимуть компенсацію

Суспільство2 дні ago

На заправках в Україні почали продавати біопосуд

Суспільство3 дні ago

У громадських закладах обов’язково проектуватимуть вбиральні для людей з інвалідністю

NewСхід3 дні ago

Учасник АТО планує розвивати мережу електрозаправок на Донеччині

Суспільство3 дні ago

Український авіаперевізник анонсував перший прямий рейс на китайські острови

Суспільство3 дні ago

У ЗНО-2019 візьме участь рекордна кількість учасників

Суспільство3 дні ago

Україна отримає 600 тисяч євро для популяризації Карпат

Суспільство3 дні ago

Українки презентують свої творчі роботи на виставці у Нью-Йорку

Суспільство3 дні ago

Трьох українських письменників номінували на премію ЄС

Технології3 дні ago

Українські ракетні комплекси користуються попитом в Саудівській Аравії

Суспільство3 дні ago

Коли запрацюють київські фонтани

Економіка2 тижні ago

Фермер перетворив покинутий сад-смітник на Черкащині на успішне господарство

NewСхід2 тижні ago

Переселенець збудував бізнес на чипсах із помідорів

NewСхід3 тижні ago

Шахтарське містечко на Донбасі заманює туристів “Тролейбусом”

Технології3 тижні ago

Українці розробили розумний шолом для танкістів, який бачить крізь броню

Суспільство3 тижні ago

Як на Волині центр іпотерапії рятує діток із ДЦП

Технології3 тижні ago

Українець виробляє з очерету екопанелі для стін

NewСхід3 тижні ago

Як мама двох дітей у декреті заснувала швейний бізнес

Економіка3 тижні ago

Як на вирощуванні хрону заробити 100 тисяч доларів

Економіка3 тижні ago

Садівник на Одещині заробляє на екзотичних фруктах

Суспільство3 тижні ago

Дві киянки відкрили благодійний магазин для порятунку онкохворих

Суспільство3 тижні ago

Крижане іглу в українських Карпатах: у Буковелі існує унікальний готель

Суспільство3 тижні ago

У Києві люди з інвалідністю печуть кекси для Google

Економіка3 тижні ago

У Сумах готують цукерки з гречки та смаженої цибулі

Суспільство3 тижні ago

Жителька Лисичанська підняла з руїн центр учнівської творчості

Економіка3 тижні ago

Крафтове печиво з Одеси купують в Ізраїлі, Німеччині і Штатах

Економіка3 тижні ago

В Україні побудували завод із фракціонування плазми крові

NewСхід3 тижні ago

Переселенка заснувала на Донбасі ранчо з биками

Економіка1 місяць ago

Сім українських заводів піднялись з економічного дна

Технології1 місяць ago

Українські школярі створили “вічний” блокнот

Технології1 місяць ago

Незрячий український програміст підкорив інтернет

Економіка1 місяць ago

Полтавська фабрика шкарпеток співпрацює із DISNEY

Технології1 місяць ago

Як український фермер кинув виклик агрохолдингам

NewСхід1 місяць ago

Переселенец создал легендарный бренд пива на старой лесопилке

Технології1 місяць ago

На Тернопільщині фермер зібрав радіокеровану електротачку

NewСхід2 місяці ago

Как священник-переселенец в Доброполье воду очищает

Технології2 місяці ago

Українці створили авіасимулятори, які продають у Німеччину за 900 євро

Суспільство2 місяці ago

Завдяки бандуристці про Україну заговорила Італія

Суспільство2 місяці ago

Скульптор із Коломиї майструє гігантських динозаврів

Суспільство2 місяці ago

Водять екскурсії: пенсіонер перетворив під’їзд у Києві на Версаль

Суспільство2 місяці ago

Як село стає центром українського мотоболу

NewСхід2 місяці ago

Переселенка организовала в Старобельске первый центр детского развития

NewСхід2 місяці ago

В Украине создали реабилитационный центр для раненых львов

NewСхід2 місяці ago

Житель Селидово уволился из шахты и делает мебель для Испании

NewСхід2 місяці ago

На Донбассе бывший химик основал сыроварню. Как у него получилось?

Економіка2 місяці ago

Як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі

Суспільство2 місяці ago

Ветерани АТО організували англомовний театр

Суспільство2 місяці ago

Двійник Тараса Шевченка воює в 93-й бригаді на Донбасі

Технології2 місяці ago

У Славутичі спільнокоштом збудують сонячну станцію. Яка вигода?

Економіка2 місяці ago

Італієць залишив європейський бізнес і відкрив піцерію в Україні

Суспільство2 місяці ago

В українському “сільському Луврі” зберігають оригінали кращих художників світу

Економіка2 місяці ago

На Поділлі заробляють на ягодах і відроджують село

бюджет участі
Суспільство2 місяці ago

Українці можуть самі обирати, як розподілити кошти місцевого бюджету

Cardiomo
Економіка2 місяці ago

Українець створив кардіомонітор, що передає дані на смартфон

Суспільство2 місяці ago

Волинський Фаберже з бронзи і срібла кує мереживо для писанок

Суспільство2 місяці ago

Навіщо у Вінниці вирощують крокодилів

Суспільство2 місяці ago

Студенти зібрали з автомотлоху снігопрогортач

Суспільство2 місяці ago

Боєць АТО зробив камінг-аут

Суспільство2 місяці ago

В Україні є власне “Мертве море” з лікувальними властивостями

Суспільство2 місяці ago

Під землею на Волині вирощують кілограмові цитрусові

Суспільство2 місяці ago

У Чигирині жінка віддала власну квартиру під хаб для дітей

Суспільство2 місяці ago

Колишній історик створив на Черкащині сільський луна-парк

Економіка2 місяці ago

Ветерани АТО перетворюють мед на гроші

Суспільство2 місяці ago

Чому нічний ринок вишиванок у Коломиї приваблює туристів з усієї країни

Суспільство2 місяці ago

Студенти у Краматорську виграли грант і збудували притулок для собак

NewСхід2 місяці ago

Діти, які постраждали від війни на Донбасі, підкорять Гімалаї

Суспільство2 місяці ago

В Івано-Франківську активісти збирають зі смітників столітні двері і реставрують

NewСхід2 місяці ago

Переселенка продает шерстяные вещи по всему миру: как ей удалось

Економіка2 місяці ago

Українську “розумну” розетку купують у 12 країнах світу

Суспільство2 місяці ago

Свіжа й корисна: як роблять вінницьку олію з конопель і малини

NewСхід2 місяці ago

Гімназія у Краматорську стала мультимедійною і повністю інклюзивною

Суспільство2 місяці ago

Жінка самотужки створила притулок для літніх людей під Кропивницьким

Суспільство2 місяці ago

Український завод виробляє найдовшу дощувальну машину

Суспільство3 місяці ago

У Запоріжжі археологію викладатимуть під водою на турецьких кораблях

NewСхід3 місяці ago

Переселенка создала собственный бренд детской одежды и слингов

Шо реально маланка
Суспільство3 місяці ago

Блогер показав унікальний буковинський карнавал

Економіка3 місяці ago

Ветеран АТО робить бізнес на засобах для укладки волосся

NewСхід3 місяці ago

Как на Донбассе молодая мать стала сапером

NewСхід3 місяці ago

Житель Константиновки торгует эко-сумками с Берлином

Суспільство3 місяці ago

У Львові студент вчить бабусь акторської майстерності

NewСхід3 місяці ago

В Константиновке переселенка дает надежду для детей с особыми потребностями

Тренди