Суспільство
На Київщині фермер відновлює знищену окупантами плантацію лохини (ФОТО)
Фермер Анатолій Соболєв відновлює власну лохинову плантацію «Мі-Агро», яка постраждала внаслідок бойових дій у Бучанському районі Київщини.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства аграрної політики.
З чого все почалося
Анатолій Соболєв – фермер із Київщини з трирічним стажем. До своєї нової професії він пройшов довгий шлях. За його плечима – 12 років роботи в науково-дослідному інституті, він кандидат технічних наук. Після цього працював директором у низці компаній.
Після виходу на пенсію чоловік зрозумів, що хоче спробувати себе в новій справі. Але обов’язково -корисній, цікавій та водночас прибутковій. Так чоловік відкрив для себе вирощування лохини.
«Чотири роки тому на виставці з ягідництва в Нідерландах Україна була представлена маленьким куточком. Зате в останні роки, ті ж голландці вже приїжджають до нас, на наші заходи. Такі темпи розвитку ми задали цій галузі. І, найголовніше, що цей розвиток не зупинить ніяка війна», – переконаний Анатолій.
Знищення бізнесу
Плантація Анатолія розташована в Бучанському районі Київщини – саме там, де тривали активні бойові дії. Напередодні фермер якраз вирішив розширювати ділянку, висадив тисячі нових саджанців та готував нову партію. Однак внаслідок російського вторгнення уся плантація згоріла. Просто на полі Анатолія окупанти розмістили свою військову техніку.
Грант та відновлення бізнесу
Попри слова знайомих, що фермерство – не на часі, Анатолій наважився на відновлення улюбленої справи. У цьому йому допомогли готова стратегія та грантова програма.
«Друзі казали, щоб кидав це діло, все згоріло. А я відповідав: “Той що, я ж маю стратегію”. І тут якраз грантова програма від уряду вчасно підвернулася. Маю можливість компенсувати втрачене. Орієнтуюся лише на внутрішній ринок. Не біжу за збільшенням площ, а в першу чергу хочу виростити якісну ягоду, щоб і для громади добре було. Розумію, що для когось може зараз і не час такими справами займатися. Але повірте, лякаються ті, хто багато розрахунків роблять, а працюють мало», – переконаний фермер.
Раніше ми повідомляли, що Укрпошта відновила роботу 48 відділень, які обслуговують понад 100 деокупованих населених пунктів Харківської, Донецької та Херсонської областей.
Фото: facebook.com/mapfu2021.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі