Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На котельнях Вінниці встановили енергоощадні екоустановки

Опубліковано

У Вінниці на двох котельнях встановили сучасні установки утилізації тепла димових газів – економайзери.

Про це повідомиди на фейсбук-сторінці КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

Зазначається, що економайзери мають потужність 350 КВт (0,3 Гкал/год). Тобто на кожній котельні буде додатково отримано до 350 КВт теплової енергії за годину за рахунок теплоти відпрацьованих димових газів, які раніше виходили в димову трубу.

Це надасть можливість скоротити споживання газу завдяки отриманню теплової енергії із відходів роботи котла – димових газів.

Читайте такожТоп-15 нових українських подкастів. Про війну, бізнес та новини, від яких не хочеться здохнути

Котельні забезпечують теплом та гарячою водою прилеглі мікрорайони та обладнані водогрійними котлами з коефіцієнтом корисної дії (ККД) 88-91%. Зазначено, що в умовах дефіциту енергоносіїв, їх високої вартості та зниження лімітів на споживання природного газу для забезпечення діяльності підприємства важливо підвищувати ефективність використання водогрійних котлів.

Що таке економайзер?

Зазначено, що одним з основних напрямків підвищення ефективності виробництва теплової енергії є використання тепла димових газів, які викидаються в атмосферне повітря.

Для цього, по ходу їхнього руху, встановлюються додаткові поверхні нагріву, де тепло димових газів віддається теплоносію. Ці поверхні мають назву «економайзер».

Вказано, що ці економайзери дозволять підвищити ККД котлів на 5%. При цьому температура димових газів знизиться на 60 °C. Це призведе до економії 166 тис. м³ газу за опалювальний період по кожній котельні.

Економія газу та вплив на довкілля  

При вартості газу для населення 9100 гривень за 1 тисячу кубічного метра (з розподілом і транспортуванням), загальна економія становитиме понад 3 мільйони гривень на рік.

Водночас зниження використання природного газу зменшить і викиди забруднюючих речовин та парникових газів в атмосферне повітря. Розрахункове зниження викидів по двох котельнях складе:

  • забруднюючих речовин – оксидів азоту (викликають кислотні дощі) на 0,67 тонни на рік,
  • оксиду вуглецю (чадний газ) на 0,17 тонни на рік,
  • парникових газів – діоксид вуглецю (вуглекислий газ) на 706 тонн на рік.

Нагадаємо, на Житомирщині презентували мобільну пересувну котельню.

Також у Рівному відкрили першу когенераційну установку, яка працює на газі та виробляє теплову- і електроенергію.

Окрім того, у Києві в Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню.

Фото: facebook.com/kp.vmte.

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі