Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

На Хмельниччині відкрили для руху об’їзну дорогу-довгобуд із 16-річною історією

Опубліковано

На Хмельниччині завершили будівництво обходу м.Дунаївці на Хмельниччині та вже відкрили рух новою дорогою. Про це повідомляє пресслужба Укравтоддору.

Відтепер на дорозі Н-03 з Житомира до Чернівців для руху відкриті нові 7,72 км обходу міста Дунаївців. Три черги зведення об’їзної дороги затягнулося на довгих 16 років.

«Успішно завершили ще одну 16-річну історію будівництва – сьогодні відкрито рух об’їздом міста Дунаївці. У цьому році в рамках Великого будівництва Укравтодор будує десяток об’їзних міст ще більше 20 – ремонтуються. Робимо рух дорогами країни зручнішим та безпечнішим», –зазначили в Укравтодорі.

Читайте також: На Франківщині відкрили проїзд новим мостом через Дністер

Історія будівництва

Будівництво І черги обходу на ділянці дороги Т-23-08 Гуків – Дунаївці – Могилів-Подільський – державна дорога Н-03 Житомир – Чернівці було розпочато ще у далекому 2004 році і лише через чотири роки 2,7 км автодороги було завершено. Вартість робіт склала 21,5 млн. гривень.

До наступної ІІ черги, протяжністю 1,9 км, приступили у тому ж таки 2008, а ось закінчити вдалося аж за десять років – у 2018. Участь області в митному експерименті, коли частина коштів від перевиконання плану митних зборів направлялася на будівництво та ремонт доріг, дала можливість нарешті  завершити цю ділянку, вартість якої на той час склала 35 млн. гривень.

А цілковитого завершення об’єкта жителі міста Дунаївці дочекалися лише цього року – завдяки рекордному фінансуванню в рамках проєкту «Велике будівництво». На будівництво ІІІ черги обходу м. Дунаївці, протяжністю 3,12 км у 2020 році спрямовано 206 млн гривень.

Добудова цієї ділянки автошляху нарешті розвантажила рух містом, адже транзитний транспорт вже не їхатиме через його центр, де інтенсивність руху складає майже 10 тис. автомобілів за добу.

Чим цікава фінішна ділянка обходу?

На дорозі зведено дві транспортні розв’язки типу «коло» із сучасним освітленням, влаштовано зупинкові смуги, встановлено бар’єрне огородження. На окремих ділянках ще встановлюють нові дорожні знаки, влаштовують дорожню розмітку.

Перед введенням в експлуатацію майже 8 км обходу м. Дунаївці, оновили за технологією «Сларі-Сіл» верхній шар покриття на І черзі, який за багато років зазнав незначних руйнувань.

Всього в 2020 році Укравтодор ремонтує 66,5 км дороги Н-03 у Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Дорога протяжністю 350 км, виходить до кордону з Румунією.

Фото:

Економіка і бізнес

€1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

Опубліковано

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Про це повідомили в Мінекономіки.

За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:

«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».

За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Не перша співпраця

ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту  для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Опубліковано

З 2026 року українці зможуть користуватися мобільним зв’язком у країнах Європейського Союзу без додаткової плати. Європейська комісія запропонувала додати Україну до зони безплатного роумінгу, яка охоплює 27 країн ЄС.

Про це повідомили на сайті Єврокомісії.

Якщо ініціативу підтримую, то дзвінки, SMS та мобільний інтернет за кордоном коштуватимуть українцям так само як удома. Такі ж умови діятимуть і для громадян ЄС, які приїжджають в Україну.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що це ще один крок до зближення України з ЄС:

«Ми хочемо, щоб українські громадяни залишалися на зв’язку зі своїми близькими по всьому ЄС, а також у своїй рідній країні. Саме тому ми пропонуємо, щоб Україна приєдналася до нашої роумінгової родини. Ще раз підтверджуємо нашу постійну відданість стояти поруч з Україною та її громадянами».

Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Зараз українці вже мають можливість користуватись зв’язком у ЄС без доплат завдяки тимчасовій угоді між мобільними операторами. Ця угода діятиме до кінця 2025 року.

Нову пропозицію ще має схвалити Рада ЄС. Якщо це станеться, Україна стане першою країною, яка не є членом Євросоюзу, але буде мати ті самі переваги в роумінгу, що й самі держави-члени.

Нагадаємо, що Україна отримає 1,3 мільярда євро на виробництво зброї в межах «данської моделі».

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

«Нова пошта» спільно з GIZ запустить мобільні відділення та капсули безпеки для громад біля фронту

Опубліковано

У прифронтових регіонах встановлять 14 мобільних поштових відділень та 28 «капсул безпеки» — спеціальних конструкцій, які захищатимуть працівників і клієнтів під час повітряної тривоги. «Нова пошта» спільно з GIZ втілює проєкт для підтримки громад, що постраждали від війни.

Про це повідомила німецька організація.

Мобільні відділення будуть розгортатися за п’ять хвилин, а поштові послуги можна буде відновити менш ніж за два дні.

«Ці рішення дозволяють швидко налаштувати поштові послуги протягом двох днів у районах, які їх найбільше потребують. Очікується, що співпраця сприятиме впровадженню гуманітарних та бізнес-ініціатив по всій Україні, одночасно забезпечуючи доступ до міжнародного досвіду, стандартів та фінансування інноваційних рішень», — повідомляють у дописі про новий проєкт.

Ініціативу реалізують у межах програми develoPPP, що фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Партнерство має на меті відновити доступ до поштових послуг і забезпечити фізичну безпеку в зонах, де інфраструктура постраждала від бойових дій.

Читайте також: «Нова пошта» оперативно доставила плату для ППО, яка допомогла збити «шахед»

Про GIZ Ukraine

GIZ — це державне агентство, засноване в 1975 році згідно з нормами права Німеччини. Основна мета діяльності — розвиток міжнародного співробітництва, забезпечення постійного світового політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку, а також сприяння Уряду GIZ в досягненні цілей національної політики розвитку.

GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії. Наприклад, у рамках напряму «Ефективне державне врядування» компанія підтримала систему електронних публічних закупівель ProZorro. Ця система сприяє чесній конкуренції та заощаджує публічні кошти. Мета організації в Україні – сприяння міжнародній співпраці задля сталого розвитку та проведення міжнародної освітньої роботи.

Нагадуємо, що в Україні ухвалили закон, який дозволить отримувати до мільярда доларів грантів та інвестицій на відбудову.

Фото: Giz Ukraine/Linkedin

Читати далі