Суспільство
На Херсонщині з’явиться унікальний заповідник
На Херсонщині розпочалася активна робота зі створення заповідника “Амадока”. Про це повідомила директор департаменту культури, туризму і курортів Херсонської ОДА у Facebook, передає Укрінформ.
План реалізації обговорювався на розширеному засіданні колегії департаменту культури, туризму і курортів Херсонської обласної державної адміністрації. Створення заповіднику відбудеться на території с. Червоний маяк Бериславського району.
Чим особливий заповідник?
“Амадока” знаходитиметься на місці одного з перших на території України державних утворень часів античної римської епохи. Це римська доба, ІІ століття до нашої ери – ІІІ століття нашої ери. У городищі могли проживати до 5 тис. осіб. Поселення було укріплене потужною оборонною стіною.
“Даний комплекс є єдиною цілком збереженою пам’яткою пізньоскіфської культури на території області, тому закономірно, що саме він повинен бути ретельно досліджений, музеєфікований та в подальшому перетворений на скансен (музей під відкритим небом)”, – наголошує начальник обласної інспекції з охорони пам’яток історії та культури.
Читайте також: На Поліссі облаштують новий туристичний веломаршрут
Що знаходиться на території заповідника?
“Амадока” включає в себе Червономаяцьке пізньоскіфське городище та Червономаяцький пізньоскіфський ґрунтовий могильник.
Стародавнє городище, розташоване на цих землях, колись було центром Нижньодніпровського пізньоскіфського царства – державного утворення, створеного на півдні України не сторонніми античними греками, а місцевим населенням.
Херсонська обласна інспекція з охорони пам’яток історії та культури спільно з Інститутом археології Національної Академії наук України щорічно проводять на цьому об’єкті археологічні розкопки. Археологи готові не тільки проводити екскурсії на об’єкті, але й надати можливість школярам Херсонщини взяти участь в археологічних розкопках.
Нагадаємо, що навесні Херсонський державний аграрний університет запускає проект з вирощування дубового трюфеля – найдорожчого гриба у світі.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі