Економіка і бізнес
На Херсонщині робитимуть паливні брикети з виноградної лози
У селі Музиківка на Херсонщині фермерське господарство розгортає власний цех для переробки залишків деревини після обрізки виноградників на паливні брикети. Про це повідомляє Голос України.
Тут тисячі гектарів займають сади та виноградні плантації, де після обрізки накопичуються гори сухих гілочок, захаращуючи підходи до сільськогосподарських угідь. Раніше їх просто спалювали на місці, аби не вивозити, насичуючи повітря чадним газом без жодної користі.
Читайте також: Українська агрокомпанія видобуватиме енергію із соняшникового лушпиння
Фермерське господарство вже налагоджує технологічне обладнання й веде перемовини з одним із найбільших місцевих садівничих підприємств про вивезення посічених шматків непотрібних гілок власним коштом. Як розповів виконавчий директор підприємства Микола Панасенко, у перспективі планують приймати такі відходи і від власників менших садів та виноградників – можливо, з обміном на готову продукцію.
Виробничих потужностей цеху достатньо для випуску трьохсот тонн таких брикетів на місяць. Та й довго шукати покупця на них також не доведеться.
Читайте також: У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів
Голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон каже, що громада охоче за них платитиме, якщо в ціні зійдуться. Адже тільки для обігріву двох великих шкіл у селах Музиківка та Східне (воно також входить до складу об’єднаної тергромади) потрібно не менше 630 тонн твердого палива щомісяця. І купувати його під боком вочевидь буде дешевше, ніж возити здалеку, переплачуючи на транспортних витратах.
До того ж, якщо подібні підприємства з переробки деревного “садово-виноградного” сміття з’являться й по інших селах, і попит на таку сировину зросте, то власники садів зможуть не віддавати матеріали від обрізки задурно. А ще й трохи підзаробити за рахунок їх продажу.
Економіка і бізнес
Люксембург та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння, за яким сторони втілять проєкт «Підтримка відновлення Криворізького району».
Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.
За словами віцепрем’єра Люксембургу Ксав’є Бетеля, цей проєкт підвищить якість управління процесом відновлення на місцях. Разом із тим співпраця передбачає створення нових робочих місць та стимулюватиме економічний розвиток району.
У межах меморандуму Люксембург допомагатиме Кривому Рогу в тому, аби забезпечити дітям безпечну та якісну освіту та покращити професійно-технічну освіту.
Читайте також: Швеція відновлює село на Херсонщині, яке в 1782 році заснували шведи
«Новий етап співробітництва спрямований на розбудову регіональної та місцевої стійкості, створення передумов для подальшої відбудови та розвитку Криворізького району та міста Кривий Ріг. Меморандум надасть можливість будувати надійну та розвинену інфраструктуру, покращувати умови життя для місцевих жителів. Ця співпраця також є черговим кроком інтеграції України в європейську спільноту», — сказав міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Нагадаємо, що документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав дві нагороди на премії Grierson.
Фото: Unsplash
Коментарі
Економіка і бізнес
Що відомо про оновлення?
- новий інтер’єр і екстер’єр з покращеним лакофарбовим покриттям та сучасними табло;
- вдосконалену систему кондиціювання;
- вакуумні туалети для комфорту пасажирів;
- маркування шрифтом Брайля для зручності людей з порушеннями зору;
- нове освітлення з індивідуальним керуванням;
- стандартні розетки та порти USB і Type-C для зарядки пристроїв біля місць пасажирів.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення, «Укрзалізниця» вже відновила 33 плацкартні вагони, забезпечивши більш комфортні умови для пасажирів.
Нагадаємо, що виставка Укрзалізниці зібрала рекордну кількість відвідувачів (ФОТО).
Фото: «Укрзалізниця».
Коментарі