Суспільство
На Харківщині повністю розмінували деокуповане село Циркуни (ВІДЕО)
Село Циркуни на Харківщині повністю зачистили від вибухонебезпечних предметів. До розмінування населеного пункту саперні підрозділи приступили у травні цього року.
Про це повідомили на сайті Харківської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що над зачищенням території загальною площею понад 750 гектарів щоденно працювали до 20 розрахунків вибухотехніків. Були також залучені кінологічні розрахунки та дві одиниці спецтехніки.
Першочергово сапери зачистили дороги, будівлі навчальних і медичних закладів, а також місця масового скупчення людей. Після цього вибухотехніки взялися до розмінування ліній електропередачі, інфраструктурних об’єктів та житлового сектору.
«На превеликий жаль, під час виконання своїх обов’язків у Циркунах загинули двоє саперів, ще один вибухотехнік отримав поранення», – зазначив директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА.
Дивіться відео: Як розпізнати касетні боєприпаси: анімація від ШоТам
За час повного розмінування Циркунів підрозділи саперів виявили та знешкодили понад 1500 вибухонебезпечних предметів, серед яких є протитанкові міни, залишки боєприпасів до реактивних систем залпового вогню, різні види протипіхотних мін.
Нагадаємо, ЗСУ відбили у ворога село Циркуни 7 травня.
Також ми розповідали про роботу піротехніків на швейцарських машинах механізованого розмінування.
Окрім того, дивіться відео, як фермер із Харківщини винайшов унікальний спосіб розмінування полів.
Фото: Харківська ОВА.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі