Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В Україні на грант створюють перший цех з пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю

Опубліковано

В Україні на грант «Власна справа» створюють перше підприємство з пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Анна Павлусь – модельєр-конструктор, понад 15 років працювала в сфері індивідуального пошиття одягу. Мала свою маленьку майстерню в м. Біла Церква, Київської області та виховувала 2-х дітей.

У 2016 році Анна отримала травму хребта. Після довгих місяців, а потім років реабілітації, жінка опинилася в колісному кріслі. Заявку на участь в грантовій програмі «Власна справа» вона подала у вересні 2022 року, а в жовтні Анна вже зареєструвала власне ФОП після отримання позитивного рішення щодо отримання гранту.

Анна планує створити перше підприємство з пошиття адаптивного одягу  для людей з інвалідністю, що пересуваються на кріслах колісних. В Україні ще немає подібних підприємств. Зручний та якісний одяг з урахуванням усіх конструктивних змін для сидячого положення тіла людини. Вже понад 1 рік Анна спільно з лідерками Групи Активної Реабілітації працює над створенням лінійки адаптивного одягу.

Читайте також: «А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

«Перебуваючи у цьому стані, я зіштовхнулася з проблемою незручного одягу, так народилася ідея створення адаптивного одягу для людей з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних. Дуже хочу розв’язувати таку проблему, оскільки наш психологічний стан значно залежить від того, наскільки ми себе комфортно відчуваємо, сидячи в колясці. А коли людина впевнена в собі, вона зовсім інакше сприймає навколишній світ. Це зовсім нова ніша в нашій країні. Я хочу, щоб люди з інвалідністю на колясках вільно могли собі купувати речі та бути впевненими в тому, що вони в них виглядають красиво та відчували себе зручно. Гуляючи в будь-якому ТРЦ могли зайти до магазину одягу та купити собі саме адаптивний одяг. Ми маємо на це право», – ділиться в розмові Анна.

Грант за програмою “Власна справа” у 250 тис. грн підприємниця використала на закупівлю швейного обладнання та тканини. Планувала створити два робочих місця, але в процесі реалізації бізнес-проєкту вже створила три, укомплектування яких забезпечила Білоцерківська філія Київського обласного центру зайнятості. Наразі в Анни працюють менеджер та 2 швачки, одна з яких є внутрішньо переміщеною особою з інвалідністю.

У березні 2023 року Анна відкрила майстерню та почала жити в новому розкладі. Наразі в жінки безліч планів щодо того, яким вона хоче бачити виробництво свого одягу. Її ентузіазму позаздрять навіть досвідчені підприємці, адже вона горить власною справою та відчуває вдячність від своїх клієнтів. В планах у підприємниці створювати продукцію, якою будуть користуватись за межами нашої країни.

Про грант

З липня 2022 року Уряд запровадив проєкт єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найбільший попит серед українців є програма мікрогрантів Власна справа, за якою можна отримати до 250 тис. грн.

Проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, МЗС запровадило інклюзивну ініціативу для нечуючих українців у Європі.

Також в Україні запустили інтерактивну мапу інклюзивності «Місто без меж».

Фото: me.gov.ua.

Економіка

Україна отримала грант від Японії та Норвегії на $760 млн

Опубліковано

Україна отримала фінансову підтримку на 760 мільйонів доларів від Японії та Норвегії через програму Світового банку PEACE. Ці кошти будуть спрямовані на часткову компенсацію видатків держбюджету, що не стосуються сфери безпеки та оборони.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

«Загалом до державного бюджету України надійшло 760 мільйонів доларів США у вигляді безвідмовної допомоги, що є другим етапом грантового фінансування в рамках проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine)», — йдеться в офіційній заяві.

Обсяг додаткового фінансування складається з грантів урядів Японії та Норвегії (відповідно 465 мільйонів доларів та 295 мільйонів доларів).

Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Отримані гроші використають для часткового покриття видатків державного бюджету, що не пов’язані зі сферою безпеки та оборони, зокрема на виплату пенсій, компенсації працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та оплату праці вчителів.

«З початку російської агресії уряди Японії та Норвегії продемонстрували постійну підтримку та солідарність з Україною. Міжнародна допомога від наших партнерів є надзвичайно важливою для фінансування соціальних програм в умовах війни», – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, напередодні Європейський парламент схвалив виділення пакета макрофінансової підтримки України обсягом 50 мільярдів євро. Перший транш Україна може отримати вже у березні.

Окрім того, МВФ нещодавно погодив новий транш допомоги Україні на $880 мільйонів.

Фото: АР.

Читати далі

Економіка

Україна долучилась до групи найбільших аграрних експортерів Світової організації торгівлі

Опубліковано

Україна приєдналася до Кернської групи, яка є частиною Світової організації торгівлі (СОТ) та об’єднує прибічників лібералізації міжнародної торгівлі сільськогосподарськими товарами.

Новину оголосили після засідання міністрів сільського господарства в Абу-Дабі 25 лютого, йдеться у заяві Кернської групи.

«Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи та відзначаємо спільну нашу підтримку відкритої, справедливої та ринково орієнтованої системи торгівлі сільськогосподарською продукцією», — йдеться в офіційному заявленні.

Процес приєднання України до групи великих експортерів сільськогосподарської продукції в межах СОТ розпочався ще в кінці 2009 року, і з 2020 року країна мала статус спостерігача в Кернській групі.

Кернська група була створена в 1986 році країнами-членами СОТ і складається з країн, що становлять 30% світового експорту сільськогосподарської продукції.

Читайте також: Насіння згоріло від удару ракети, але землю вона не покине. Фермерка з Харківщини повернулася на поля та розширює бізнес за 40 км від росії

Група декларує свою мету в досягненні вільної та справедливої торгівлі в сільському господарстві, яка приносить реальні та стійкі вигоди країнам, що розвиваються. На практиці вона підтримує відмову від будь-яких експортних субсидій та державної підтримки аграріїв.

До складу групи також входять Канада, Південно-Африканська Республіка, Пакистан, Австралія, Нова Зеландія, Індонезія, Малайзія, Таїланд, Філіппіни, Аргентина, Болівія, Бразилія, Гватемала, Колумбія, Коста-Рика, Парагвай, Перу, Уругвай і Чилі.

Нагадаємо, в Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві.

Раніше українські науковці виростили новий сорт конопель, із яких можна робити порох і бронежилети.

Фото: twitter.com/CairnsGroupWTO.

Читати далі

Економіка

Європарламент схвалив виділення Україні €50 млрд

Опубліковано

Європейський парламент на пленарному засіданні у вівторок, 27 лютого, схвалив виділення пакета макрофінансової підтримки України обсягом 50 мільярдів євро.

Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.

«Європейський парламент переважною більшістю голосів (536 «за», 40 «проти», 39 «утрималися») схвалив виділення Україні 50 мільярдів євро», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що гроші підуть на гранти, позики і гарантії, демонструючи, що ЄС підтримує Україну та підтримуватиме стільки, скільки потрібно. 

Про те, яких покращень досягли євродепутати під час переговорів з Радою від 6 лютого, можна переглянути в пресрелізі щодо угоди.

На сторінці європейських парламентарів EPP Group привітали це рішення і вказали, що перші виплати Україна може отримати вже в березні.

«Ми хочемо, щоб Україна якомога швидше отримала цю вкрай необхідну допомогу. Після сьогоднішнього голосування Україна потенційно може отримати першу виплату вже в березні», — йдеться у повідомленні.

Читайте також«Не підходь, не чіпай, дзвони 101»: як у громаді на Київщині місцевих навчають ризикам вибухонебезпечних предметів

Нагадаємо, що 1 лютого 27 лідерів ЄС домовилися про додатковий пакет підтримки України розміром 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Програма розрахована на чотири роки.

6 лютого Європарламент та Рада ЄС досягли попередньої угоди про створення нового інструменту для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України Ukraine Facility.

Фото: twitter.com/EuroParlPress.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря

Аби отримати психологічну допомогу, українці можуть звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів. Так,...

Суспільство7 години тому

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Територія прифронтових областей України все ще забруднена вибухонебезпечними предметами. Наприклад, згідно з даними ДСНС, близько...

Суспільство8 години тому

Між втраченим життям і майбутнім: «Безпечний табір» приймає у Львові підлітків з прифронтових територій

14-річний Віктор стоїть у вітальні й розказує кільком десяткам дітей і дорослих, що вміє складати...

Суспільство1 день тому

Асистенти вчителя та ресурсна кімната: як в Україні працює інклюзивна освіта під час війни

«Ми були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів», –...

РЕКЛАМА: