Суспільство
На Харківщині зводять три багатоповерхівки для військовослужбовців
У населеному пункті Клугино-Башкирівка Харківської області завершується будівництво трьох житлових будинків на 120 службових квартир для 92 окремої механізованої бригади. Про це повідомляє Український мілітарний портал.
Як зазначається, ці будинки були заклали у 2007 році, але через скорочення армії, зокрема на східних кордонах України, будівництво було зупинено, а сама 92 бригада скорочувалась і станом на 2014 рік була кадрованою.
Який стан будівництва?
Вже найближчим часом два будинки здадуть в експлуатацію, третій перебуває на етапі внутрішніх робіт: тривають проведення комунікацій та оздоблювальні роботи.
Також тут поруч будується три гуртожитки для військовослужбовців контрактної служби, що мають бути введені в експлуатацію до кінця 2018 року. Наступного року збудують ще три таких казарми поліпшеного планування. Окрім цього відбувається будівництво житлових будинків для сержантського корпусу бригади.
Читайте також: На Тернопільщині будують 7 житлових комплексів для військовослужбовців
92 бригада у війні на Донбасі
Офіційною датою заснування 92-ї окремої механізованої бригади вважається 1999 рік. Бійці 92-ї бригади брали участь у боях під Станицею Луганською, Щастям і Бахмуткою, а також разом із іншими військовими частинами ЗСУ потрапили в оточення під Іловайськом у серпні минулого року.
Варто зазначити, що саме бійці 92-ї здійснювали героїчну спробу деблокування Іловайського котлу у складі ротно-тактичної групи.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі