Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

На фронті використовуватимуть пересувний комплекс із душем та пральнею

Опубліковано

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання мобільний прально-лазневий комплекс українського виробництва.

Про це повідомляє Головне управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.

Як працює комплекс

Конструкцію збудували на базі морського контейнера. Мобільний комплекс може працювати з підключенням до електромережі, водоподопостачання, каналізації. Усередині конструкцію поділили на три зони: технічна, для прання та душова. Першу оснащили твердопаливним котлом, дизель-генератором, насосами й фільтрами. В іншому відділенні комплексу — пральні машини-автомати й сушарка. У третій зоні обладнали кілька душових кабінок. 

Читайте також: У Латвії виготовляють перші бронетранспортери Patria 6х6 для України (ВІДЕО)

Пересувна модель стає повністю автономною, коли використовує власну енергію твердопаливного котла, дизельного генератора та воду з прилеглих водойм.

Завдяки теплоізоляції, комплекс призначений для будь-якої пори року та може постачатися на шасі вантажівки або причепа.

Нагадуємо, що в Україну доставили перші французькі винищувачі Mirage 2000.

Також ми писали, що насправді стоїть за незламністю: відверто про волонтерство від жінок, які керують фондами й ГО.

Фото: Міноборони

Військо

СБУ передала в музей морський дрон, яким підривали Кримський міст та російські судна

Опубліковано

Служба безпеки України передала в Національний Музей історії України у Другій світовій війні один із морських безпілотників Sea Baby. Цим багаторазовим дроном уразили 11 російських кораблів та підірвали Кримський міст.

Про це повідомили в СБУ.

Дрон-ветеран

У службі безпеки безпілотник називають дроном-ветераном. Вказаний експонат належить до класу «багаторазових» безпілотників, які після виконання бойових завдань повертаються на пункт базування.

Цей дрон успішно виконав декілька місій і сумарно пройшов по Чорному морю понад 4 тисячі кілометрів. Зокрема, представлений Sea Baby вів «морський бій» з російською авіацією у грудні 2024 року. Безпілотник отримав значні пошкодження, однак виконав бойові задачі та повернувся в пункт базування. Наразі, за даними СБУ, дрон не можна використовувати за призначенням, тож човен повністю убезпечили та передали до музею.

«Для нас велика честь приймати в музеї легендарний дрон СБУ Sea Baby. Цей винахід змусив росію переховувати більшість своїх військових кораблів в бухті Новоросійська і дозволив Україні розблокувати «зерновий коридор». Впевнений, що цей експонат матиме шалену популярність серед відвідувачів. Кожен захоче доторкнутися до сучасної історії, яку творять справжні герої», — зазначив директор Музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.

Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7

Еволюція морських безпілотників

За словами Івана Лукашевича, бригадного генерала військової контррозвідки СБУ, надводний морський дрон Sea Baby — унікальна розробка, що за надійністю, технологічністю та універсальністю випереджає будь-які світові аналоги.

«Морські надводні дрони, створені фахівцями СБУ, з 2022 року пройшли еволюційний шлях від експериментальних моделей дронів-камікадзе до багатоцільових морських платформ — швидких, майже непомітних для ворога та здатних долати тисячу кілометрів і нести бойовий заряд понад 1000 кг. Sea Baby виконують найрізноманітніші задачі в Чорному морі – від дистанційного мінування до атак на воєнні об’єкти та незаконно збудовані споруди в Криму», — розповів Лукашевич.

Нагадуємо, що дрони від «Спільноти Стерненка» знищили 12 російських «Буків» на 472 мільйони доларів.

Фото: фейсбук-сторінка СБУ

Читати далі

Військо

Дрони від «Спільноти Стерненка» знищили 12 російських «Буків» на 472 мільйони доларів

Опубліковано

За п’ять місяців 2025 року українські дрони, які закупив БФ «Спільнота Стерненка» знищили 11 зенітно-ракетних комплексів «Бук» — ключових елементів протиповітряної оборони російських військ. Ще один комплекс уразили у 2024 році.

Про це повідомили у благодійному фонді.

Комплекс «Бук» — це зенітно-ракетна установка середньої дальності, призначена для ураження літаків, гелікоптерів, ракет і безпілотників. Їх знищення відкриває небо для українських дронів та авіації й знижує ефективність російської оборони.

У 2023 році не було зафіксовано жодного влучного удару по системах «Бук». Проте вже цьогоріч динаміка суттєво змінилася завдяки розвитку технологій і ефективній роботі операторів безпілотників.

Читайте також: На Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО)

Опубліковано БФ Спільнота Стерненка Середа, 11 червня 2025 р.

Нагадаємо, що «Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 мільйонів гривень на дрони для збиття «Шахедів».

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Спільноти Стерненка»

Читати далі

Військо

На Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО)

Опубліковано

Бійці 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем завдавали нових ударів по позиціях противника на території Курської області. Підрозділ діє у складі зведеного загону БПС 78-ї окремої десантно-штурмової бригади «Джміль».

Про це повідомили в СБС.

Цього разу воїни виявили склад протитанкових мін, залишений росіянами без належного маскування, та знищили його за допомогою безпілотника. Також оператори БПЛА вразили бронеавтомобіль З-СТС відомий під назвою «Ахмат», який використовують силові структури Чечні.

Крім того, під вогонь українських дронів потрапили вантажівки, пікапи та мікроавтобуси противника. Як вказують у СБС, ці втрати ускладнюють логістику та знижують мобільність окупаційних сил.

Читайте також: Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї

🔥 Оператори СБС продовжують знищувати противника на Курщині Воїни 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем, які діють на Курщині у складі зведеного загону БПС 78 ОДШП «Джміль», виявили та знищили склад протитанкових мін. Противник залишив їх у посадці без належного маскування – за що й поплатився. Крім того, бійці підрозділу за допомогою БПЛА уразили бронеавтомобіль З-СТС – відомий як «Ахмат» через те, що був створений на замовлення силових структур Чечні. Серед інших втрат противника від ударів операторів «Рейду» – вантажівки, пікапи та мікроавтобуси. Кожна така знищена ціль ускладнює логістику противника та знижує його мобільність на передовій. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Четвер, 12 червня 2025 р.

Нагадаємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...