Ви читаєте:
На фасаді київського вокзалу запустили інтерактивне світлове шоу
3хв на читання
Назад
На фасаді київського вокзалу запустили інтерактивне світлове шоу
3хв на читання

На фасаді київського вокзалу запустили інтерактивне світлове шоу

22 Грудня 2025, 10:35
Микита Кишиневський
Поділилися
0

21 грудня фасад Центрального залізничного вокзалу Києва став майданчиком для масштабної світлової інсталяції «Поділись світлом». Тепер кожен охочий може спроєктувати власне кольорове повідомлення на стінах будівлі.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Відвідувачі можуть керувати підсвіткою через смартфон. Для цього треба відсканувати QR-код на стенді біля входу, обрати колір та написати короткий текст. Послання з’явиться на фасаді вокзалу.

Проєкт «Поділись світлом» втілили світловий дизайнер Микола Каблука та лабораторія Expolight Arts за підтримки «УЗ». Організатори живлять обладнання від генераторів, тож система працює цілком автономно.

Побачити інсталяцію можна щодня до 26 грудня включно. Вона сяє у два часові проміжки: вранці з 05:00 до 07:30 та ввечері з 17:00 до 23:00.

Читайте також: У Києві встановили символічну «Ялинку світла» на честь енергетиків (ФОТО)

Про автора

Микола Каблука є засновником компаній Expolight і Kabluka Light & Digital Sculptures, які займаються світловим дизайном, цифровими скульптурами та інсталяціями у всьому світі. Серед проєктів компаній — площа Свободи у Маріуполі, Dnipro Light Flowers, інсталяції в Дубаї, Нью-Йорку та Цюриху.

У 2023 році колектив українських світлодизайнерів з Expolight розробив проєкт підсвітки Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, який належить до спадщини ЮНЕСКО.

Раніше ми писали про 6-метрову інсталяцію Миколу Каблука, яка представляла Україну на Burning Man-2025. Також його світлова інсталяція на мосту в Ірпені входила до шортлиста міжнародної премії.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «УЗ»

Інсталяція Київ Укрзалізниця
По темі
Читайте також

15 років ув’язнення за синьо-жовту фарбу і 20 — за паспорт України: історії спротиву окупації двох кримчан

У тимчасово окупованому Криму українці продовжують чинити мирний спротив і зберігати зв’язок з Україною. За це їх...
26 Лютого 2026
01:42
Михайло Гераскевич — тренер українських ветеранів

Михайло Гераскевич — тренер українських ветеранів

10 годин тому
01:30
Полон, 48 років вироку і повернення в «Азов»: історія Дмитра Канупєра

Полон, 48 років вироку і повернення в «Азов»: історія Дмитра Канупєра

10 годин тому
Відкрив кав’ярню спогадів у пам’ять про загиблого брата

Відкрив кав’ярню спогадів у пам’ять про загиблого брата

Культура пам'яті в Україні змінюється просто зараз. Це вже не про чорні таблички чи гранітні стели в скверах. Це нові практики, які…
26 Лютого 2026