Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
e5cdaa0 1 e1559728043677 e5cdaa0 1 e1559728043677

Економіка і бізнес

На Дунаї відкрили круїзний сезон

Опубліковано

Національний перевізник вантажів і пасажирів у Дунайському басейні Українське Дунайське пароплавство (УДП, Ізмаїл, Одеська обл.) сьогодні відкрило навігацію 2019 року.

Як повідомили у прес-службі УДП, 12 квітня першим відшвартувався теплохід «Молдавія». «Завтра, 13 квітня, курс на Пассау (Німеччина) візьме «Дніпро», 16 квітня – «Україна» і «Волга». Усі чотири круїзних теплоходи виконуватимуть семиденні програми за маршрутом Пассау-Відень-Будапешт-Братислава-Мельк (Шпіц)-Пассау», – повідомили в прес-службі.

За інформацією начальника відділу управління пасажирським флотом УДП Марини Слащевої, до початку навігації реалізовано практично всі заплановані тури. Як відзначили у прес-службі, у 2018 році УДП встановило рекорд за кількістю пасажирів, перевезених пасажирським флотом за весь час незалежності України.

Читайте також: Україна відроджує перевезення по Дніпру

УДП у 2018 році вивело на лінії 4 пасажирських теплоходи – «Україна», «Молдавія», «Дніпро» і «Волга». За період навігації ці теплоходи перевезли понад 14,6 тис. пасажирів. При цьому, у зв’язку з критичним обмілінням Дунаю на австрійській, словацькій та угорській ділянках річки, пасажирський флот було переведено на роботу за зміненою схемою – теплоходи здійснювали рейси Пассау-Відень-Пассау, без заходу до Будапешту. Через форс-мажорні обставини на теплоходах «Молдавія», «Україна» і «Дніпро» по два рейси було анульовано.

Українське Дунайське пароплавство – національний перевізник вантажів і пасажирів у Дунайському басейні і одне з найбільших транспортних підприємств у Європі. Компанія здійснює близько 25% транспортних перевезень по Дунаю. Флот компанії налічує кілька сотень самохідних і несамохідних річкових суден, а також морські судна дедвейтом 3-5 тис. тонн: шість суховантажів, один нафтоналивний танкер.

Коментарі

Економіка і бізнес

Авіакомпанія «Нової пошти» отримала дозвіл на комерційні рейси в Європі

Опубліковано

Авіакомпанія Supernova Airlines отримала дозвіл на чартерні рейси всередині ЄС. Його надало Агенство з авіаційної безпеки Європейського союзу.

Про це повідомили у пресслужбі «Нової пошти».

«Це важливий крок, адже тепер ми зможемо виконувати чартерні рейси всередині ЄС, а отже ще швидше доставляти ваші посилки! Наразі триває фінальна підготовка до запуску польотів», — повідомляють в пресслужбі НП.

Фото: телеграм-канал «Нової пошти»

Читайте також: Підприємці до 25 років можуть податися на грант через «Дію» за спрощеними умовами

Як зазначають у компанії, Supernova Airlines стратегічно націлена на далекомагістральні рейси з США до Європи та з Китаю до Європи.

У травні 2023 року компанія здійснила свій перший авіарейс за маршрутом «Рига — Жешув — Рига» на літаку ATR 72. А 18 вересня 2024 року відбувся перший рейс на власному Boeing 737-800SF під прапором України.

Нагадаємо, що українська студентка розробила мобільний застосунок для туристів, які хочуть мандрувати без групових екскурсій

Фото: Nova Global

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

«Укренерго» отримало перший трансформатор від Світового банку: він живитиме 300 тисяч споживачів

Опубліковано

У межах проєкту REPOWER НЕК «Укренерго» отримало перший великий трансформатор поперечного регулювання для однієї з підстанцій на 750 кВ.

Про це повідомили у компанії.

«Надходження цього обладнання на старті опалювального сезону має надважливе значення, оскільки новий трансформатор дозволить збільшити обсяг передачі електроенергії у період сезонного зростання споживання. Встановлення нового потужного трансформатора зменшує експлуатаційні витрати, а також забезпечує надійну схему живлення для близько 300 тисяч споживачів», — написали в «Укренерго».

У найближчі місяці компанія отримає ще 20 потужних трансформаторів, придбаних за кошти Світового банку.

Читайте також: США виділять 800 мільйонів доларів допомоги Україні на виробництво дронів

Фото: фейсбук-сторінка «Укренерго»

Про енергетичну підтримку України

Це обладнання постачають завдяки гранту на суму 247 мільйонів доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Він фінансується 17 донорами, включно з Канадою, Швецією і Швейцарією, які визначили український енергетичний сектор як пріоритетний напрямок своїх внесків.

Раніше у межах проєкту REPOWER «Укренерго» отримало спеціальні транспортні засоби, що теж допоможуть українським енергетикам у ремонті та відновленні пошкоджених мереж.

Нагадаємо, що Україна та Франція підписали угоду на 200 млн євро для відновлення критичної інфраструктури.

Фото: фейсбук-сторінка «Укренерго»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна та Франція підписали угоду на 200 млн євро для відновлення критичної інфраструктури

Опубліковано

Україна та Франція уклали грантову угоду на суму 200 мільйонів євро, яка буде спрямована на відновлення критичної інфраструктури та підтримку економіки України.

Про це повідомили в Міністерстві економіки.

На що підуть кошти?

Згідно з умовами угоди, близько 50% фінансування спрямують на закупівлю українських товарів та послуг для реалізації проєктів відновлення, які відбуватимуться у співпраці з французькими компаніями. Як зазначила Юлія Свириденко, французькі партнери активно підтримують Україну, зокрема через працевлаштування 25 тисяч осіб.

«Ці проєкти будуть критично важливими для відновлення економіки та життєво важливих сфер життя українців. Франція — наш надійний партнер, і ми разом працюємо на благо наших громадян», — підкреслила віцепрем’єрка.

Читати також: До програми «Доступні ліки» додали майже 600 нових препаратів, 208 з яких — безкоштовні

Ключові сфери фінансування

Грантові кошти будуть розподілені між такими секторами:

  • охорона здоров’я;
  • енергетика;
  • водопостачання та водовідведення;
  • розмінування;
  • цифрові технології;
  • інфраструктура;
  • сільське господарство;
  • перероблення відходів;
  • житлове будівництво.

Цей договір відкриває нові перспективи для поглиблення українсько-французької співпраці, що сприятиме швидшому відновленню критично важливих об’єктів інфраструктури, а також створить нові робочі місця та стимулюватиме економічне зростання.

Нагадаємо, що США виділять 800 мільйонів доларів допомоги Україні на виробництво дронів.

Фото: посольство України у Франції.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство6 днів тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Спорт2 тижні тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство3 тижні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...