

Суспільство
На дорогах України з’явиться більше радарів TruCam: де саме
На дорогах України кількість радарів швидкості TruCam зросте до сотні. Їх встановлюватимуть там, де перевищення швидкості стає причиною аварій.
Про посилення контролю швидкості повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці на Facebook.
“До тих 75, що вже працюють, додаємо ще 25 – на ділянках з підвищеною аварійністю, причиною якої є переважно саме перевищення дозволеної швидкості”, – розповідає Білошицький.
Читайте також: Радари TruCam зафіксували вже понад 100 тисяч порушень
Національна поліція публікує карту з новими радарами, у місцях вимірювання встановлюються попереджувальні знаки та патрульний автомобіль з увімкненими синіми проблисковими маячками.

“Наша мета – не притягнути до відповідальності якомога більше, а попередити правопорушення, знизити швидкість”, – пояснює полісмен.
Чим TruCam відрізняються від інших радарів?
TruCam – лазерний портативний пристрій вимірювання швидкості транспортних засобів, який вироблено в США.
Радари на українських дорогах швидкість вже вимірювали: з 2008 до 2010 полювали на гонщиків за допомогою російських “Візирів”. Потім ці прилади заборонили, бо виявилися неточними і несертифікованими. Тепер же, кажуть, правоохоронці, все буде без проблем. Ловитимуть порушників за допомогою радарів TruCam. Усі документи на їх використання є.
Полісмени запевняють, система TruCam немає нічого спільного з “Візиром”. Новий “фен” вимірює швидкість за допомогою лазера, а не радіохвиль. Це дозволяє зафіксувати швидкість окремого автомобіля навіть в потоці. А ще у TruCam немає проблем з сертифікацією, які були у “Візирів”, і через які водії оскаржували зафіксовані порушення. Якщо водій їде занадто швидко, полісмен може або сфотографувати, або зняти на відео порушника.
Читайте також: TruCam в Україні: як працюють і скільки коштує перевищення швидкості
Завдяки лазерному наведенню TruCam може вимірювати швидкість на відстані до 1 200 метрів. Він має карту пам’яті, якої вистачає на 16 тисяч відеороликів або 40 тисяч фото. TruCam робить до 3 фотокадрів в секунду та обладнаний GPS-датчиком.
Для запобігання зловживанням та корупційним ризикам пристрій TruCam містить алгоритм шифрування AES, що робить неможливим втручання в роботу системи та будь-яке коригування даних.
Які штрафи за перевищення швидкості?
Згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 20 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 255 гривень.
Згідно ч. 3 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 50 км/год — тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Водії-порушники мають можливість на місці за допомогою мобільного терміналу сплатити штраф та отримати квитанцію. Проте ми закликаємо усіх кермувальників дотримуватися Правил дорожнього руху і не поповнювати поліцейську статистику.
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ