

Суспільство
На Дніпропетровщині вишили найбільший Кобзар та встановили рекорд України (ФОТО)
У Перещепинському професійному ліцеї, що на Дніпропетровщині, майстри виробничого навчання власноруч вишили найбільший Кобзар в Україні.
“Вишили, щоб передати у спадок прийдешнім поколінням історію та культуру українського народу”, – пише в дописі на фейсбуці працівниця ліцею Інна Чечеленко.
За свою роботу майстрині були нагороджені дипломами від Книги Рекордів України.
Читайте також: Киянка встановила унікальний національний рекорд

Суспільство

У Києві в тестовому режимі запрацювало перше онлайн радіо «П.О.Р.Ш.» для школярів.
Про це повідомили у пресслужбі Київської міської держадміністрації.
Послухати його можна на сайті або через додаток, що можна завантажити на Google Play або App Store.
Мета проєкту
Мета проєкту – залучення учнівської молоді до створення цікавого контенту для своїх однолітків.
Зазначається, що діти самостійно створюватимуть онлайн подкасти та проводитимуть інтерв’ю з цікавими особистостями: відомими киянами, освітянами, батьками, шкільними друзями. Так у школярів з’явиться ще одна додаткова можливість навчитися презентувати себе, вести дискусії та спробувати себе в ролі діджея.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
Також відомо, що з дітьми працюватимуть професійні радіоведучі, медіапсихологи та медіаексперти, які ділитимуться своїм досвідом та порадами. Окрім того, школярів навчатимуть медіаграмотності, критичному мисленню, а також розкажуть про основи журналістської етики.
Що означає назва?
Абревіатура назви «П.О.Р.Ш.» розшифровується як перше онлайн радіо «Школа». Сам проєкт ініційований КНП «Освітня агенція міста Києва».
Планується, що після локдауну столичні школярі зможуть спробувати себе в радіожурналістиці.
Відомо, що деякі київські школи вже планують запускати роботу радіо «П.О.Р.Ш.» під час виховних годин та на перервах. На школярів очікують інтелектуальні вікторини з подарунками, а також можливість передавати вітання друзям та замовляти пісні.
Найближчим часом в ефірі радіо «П.О.Р.Ш.» з’явиться блок новин, завдяки якому можна буде дізнатися про найактуальніші освітні події Києва.
Нагадаємо, стартував відбір школярів на курс атомної енергетики у лабораторії США.
Як ми повідомляли раніше, Prometheus спільно з ПУМБ запустили безкоштовний курс «Просто про гроші».
Головне фото: sostav.ua.
Суспільство

Рух ЧЕСНО запустив найбільший Музей агітації та політичного трешу.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі руху.
За інформацією, у Музеї зібрано близько 3000 експонатів. А ще тут найбільше кладовище передвиборчих обіцянок кандидатів.
Відео із відкриття Музею можна подивитися за посиланням. Відвідування Музею доступне тут.

Перші три тематичні виставки презентували:
- “90-ті: як творилась державність” – Дарина Рогачук, комунікаційниця Архіву національної пам’яті
- “Битва за булаву”, Севгіль Мусаєва, головна редакторка видання “Українська правда”
- “Великодня гречка” – Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО
Читайте також: ЖЕК у смартфоні: як діджитал-платформа вирішує побутові проблеми українців
Зазначається, що музей працюватиме як база даних. Організатори роблять тематичні виставки, щоб привернути увагу до певних явищ.

«У наших виборах дуже багато трешу. До прикладу, секонд хенд, який роздають у сільській раді від імені нардепа. Або дитячі ліжка, підписані іменами політиків, які їх подарували. Таблички в лікарнях, на дитячих майданчиках, обличчя політиків на алкоголі, на пасках – треш, якого насправді багато. Ми це, з одного боку, висміювали, а з іншого – хочемо задати нові лінії для формування політичної культури. Тому сьогодні говоримо не лише про треш, а й про змістовну виборчу агітацію. У нас є запит від людей на формування нової політичної культуи», – розповіла лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Поповнювати колекцію агітації може кожен громадянин в 1 клік.
Про рух
«Чесно» — громадський рух, започаткований групою активістів спільно з представниками партнерства «Новий громадянин». Рух утворився 29 жовтня 2011 року під час акції «Фільтруємо парламент за 24 години» — за рік до парламентських виборів 2012 року. Презентація громадського руху «Чесно» відбулась 9 грудня 2011 року.
Читайте також: Не малий, а винятковий бізнес: чому масштабування — погана ідея та який варіант кращий для крафтової справи
Нагадаємо, Музей Івана Гончара відкрив онлайн-крамничку.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині запрацював портал для мандрівників.
Суспільство

Понад 60% опитаних громадян України вважають, що проблеми довкілля є актуальними, близько 20% респондентів сказали, що намагаються знизити використання пластику та сортують сміття.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі дослідницької компанії.
Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у березні 2021 року.
Результати дослідження
Дуже актуальними назвали проблеми довкілля 28,1% опитаних.
Про те, що ці проблеми актуальні, але є більш нагальні питання, сказали 32,4% респондентів. Майже не актуальні проблеми довкілля для 15,9%, а зовсім не актуальні для 11%. Не визначились із відповіддю щодо актуальності проблем довкілля 13,6% опитаних.
Задля того, щоби дбати про довкілля, майже чверть (24,8%) українців економить воду та інші ресурси, 23,4% допомагає тваринам та рослинам, 20,1% намагається використовувати менше пластику, 19,1% сортують сміття.

Менше користуються автомобілем заради довкілля 16,1% опитаних, беруть участь у екологічних ініціативах 12%, відмовились від використання фосфатів 5,5%, фінансово підтримують екологічні ініціативи 3,3%.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Не вважають за потрібне щось робити задля збереження довкілля 17,2% респондентів. Не визначились із відповіддю 17,3%.

Відповідальною за вирішення проблем довкілля українці вважають передусім місцеву владу – саме вона, на думку 48,2% респондентів, має вирішувати такі проблеми.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
У тому, що про довкілля має дбати кожен громадянин, упевнені 42,1%. Покладають відповідальність за довкілля на центральну владу 36,7%, на громадські організації – 24,2%, на міжнародні організації – 11,8%, на великі бізнес-структури – 10,3%, на локальний бізнес – 9,7%. Не визначились із відповіддю 4,1% респондентів.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.
Дослідження проводилось компанією «Active Group» 20-21 березня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем).
Читайте також: Як створювався потужний екопроєкт «Україна без сміття» (ВІДЕО)
Географія: вся територія України за виключенням тимчасово окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.
Нагадаємо, в Україні стартував Всеукраїнський екоконкурс «Мішечок».
Також у Вінницьких кав’ярнях стартувала екоакція «В свою чашку».
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.
Головне фото: lexinform.com.ua.