

Технології
На дахах багатоповерхівок Одеси встановлюють сонячні панелі (ФОТО)
В Одесі реалізовують проєкт «Сонячне місто», який передбачає встановлення на дахах багатоквартирних будинків сонячних батарей. Про це повідомили у міській раді.
Яка вигода?
Сонячні батареї призначені виключно для генерації електричного струму, який буде спрямовуватися в електричну мережу за «зеленим тарифом».

«Що стосується жителів багатоквартирного будинку, то для них вигода очевидна – вони отримають відремонтований дах і згодом будуть отримувати 25% прибутку від виробленої електроенергії. За попередніми підрахунками, це 80-90 тисяч гривень у рік на будинок. Ці кошти мешканці зможуть витрачати на благоустрій та ремонт власного будинку», – зазначили у мерії.
Плюси для міста – це залучення коштів для ремонту житлового фонду та зниження споживання електроенергії, виробленої традиційними способами. Це буде сприяти зниженню викидів СО2 та виконанню угоди щодо зниження викидів вуглекислого газу, до якої Одеса приєдналася у 2015 році.
Читайте також: Житель Сумщини власноруч встановив 90 сонячних панелей (ФОТО)
Обладнають 11 сонячних станцій
На сьогодні встановили першу сонячну електростанцію на даху багатоквартирного будинку в рамках проєкту «Сонячне місто». За позабюджетні кошти вже придбано обладнання для встановлення одинадцяти таких станцій (1450 фотоелектричних модулів і 11 інверторів для перетворення постійного струму в змінний).

Наразі проводяться роботи з капітального та поточного ремонту дахів трьох будинків, на яких найближчим часом будуть встановлені сонячні електростанції.
Що таке зелений тариф?
«Зелений тариф» – це спеціальний тариф, за яким держава закуповує у приватних осіб електроенергію, що згенерована сонячними (СЕС) і вітровими (ВЕС) електростанціями. Для СЕС, вмонтованих у фасади будівель і на дахах будівель, введених в експлуатацію після 30 червня 2015 року, тариф становить 4,54 грн/кВтг.

Фото: omr.gov.ua
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»
Технології

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.
Про це пише видання Financial Times.
Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.
Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.
Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.
Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).
Фото обкладинки: AFP/Getty Images
Технології

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування — безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.
Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)
«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.
Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова