Суспільство
На Чорнобильській АЕС відкрили нові екскурсійні маршрути в «Укриття»
Для охочих подивитися на Чорнобильську АЕС з’явилися нові маршрути. Про це повідомляється на сторінці у Фейсбуці Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС».
“2 вересня на офіційному сервісі з організації візитів на Чорнобильську АЕС з’явилося одразу 3 нових маршрути”, – йдеться у дописі.
Базовий Плюс
Перший маршрут має назву «Базовий Плюс». Крім звичайних, доступних у «Базовому» маршруті точок, він передбачає відвідування об’єкта «Укриття» та центрального залу одного з енергоблоків ЧАЕС.
Читайте також: На екскурсію в Чорнобильську зону можна буде відправитися на катері
Подавши заявку на цей маршрут, ви зможете побувати на щиті управління енергоблоком №4 та на власні очі побачити робочі місця зміни, яка останньою управляла 4-м енергоблоком ЧАЕС в ніч аварії.
У центральному залі енергоблоку №3 ЧАЕС ви зможете піднятися на верхню частину атомного реактора та побачити приміщення, де відбувалися основні технологічні процеси станції.
Захисний
Здійснюється для представників громадськості, які відвідують зону відчуження в рамках одного з маршрутів ДП «ЦОТІЗ» за окремою програмою.
Ви побачите унікальну захисну споруду, призначену для захисту персоналу в надзвичайних ситуаціях, з якої здійснювався основний оперативний контроль в перші дні після аварії. Крім того, ви ознайомитесь з унікальною експозицією приладів дозиметричного контролю в до і поставарійний періоди.
Маршрут “Макетний”
Здійснюється для представників громадськості, які відвідують зону відчуження в рамках одного з маршрутів ДП «ЦОТІЗ» за окремою програмою.
По унікальному, деталізованому макету об`єкта “Укриття” вам розкажуть історію зведення першої захисної споруди над 4 енергоблоком, а також ознайомлять з історією будівництва Нового безпечного конфайнмента.
Подати заявку на відвідування ЧАЕС можна тут.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі