Суспільство
На Чернігівщині чоловік вирощує швидкоростуче дерево для виробництва екологічних меблів
Чернігівець Павло Славінський почав вирощувати дерево павловнію для виготовлення екологічних меблів, передає Радіо Свобода.
Деревами, які швидко ростуть, чоловік зацікавився після повернення з АТО:
“Зимою натрапив на дуже гарні фото павловнії в інтернеті, почав вивчати, чи можна таке дерево використовувати у комерційних цілях, – згадує він. – Потім знайшов хлопця, теж атовця, який вирощує в Ічнянському районі павловнії, замовив насіння – і почав вирощувати саджанці”, – згадує чоловік.
Дізнався про всі тонкощі вирощування
Павло Славінський прочитав чимало літератури, в якій описано, як вирощувати швидкоростуче дерево.
За його словами, павловнія адаптована до нашого клімату і витримує температуру до – 30 градусів. Це дерево має дуже великі жовті, сині, фіолетові квіти діаметром 10-15 сантиметрів, які квітнуть від 40 до 60 днів.
Читайте також: На українській фермі вирощують надкорисних африканських сомів
Павловнія дуже цінний медонос, продовжує Павло Славінський.
“Уявіть дерево розміром 25-30 метрів заввишки, яке повністю вкрите квітками! – розповідає він. – Воно дуже швидко росте і в Європі його використовують саме як комерційну деревину, яка дуже швидко відновлюється”.
Еко-меблі з швидкоростучого дерева
Павловнію, яка виростає до 30 метрів заввишки і в діаметрі до сорока сантиметрів за вісім років, Павло Славінський збирається використовувати для виготовлення еко-меблів.
“З одного дерева виходить куб комерційної деревини. Павловнію можна зрізати під корінь чотири рази і вона відростає – тобто, засадив поле раз і на 50 років забезпечений деревиною”, – розповідає чернігівець.
Читайте також: Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ
Планує засадити шість гектарів
Зараз Павло Славінський вже має близько 500 невеличких саджанців, які збирається висадити на двох гектарах землі, які отримав від держави, і на ділянках своїх побратимів, яких має намір залучити до проекту.
Чернігівець розраховує засадити близько шість гектарів.
“Після війни тягне до землі, – каже він. – Багато побратимів займається сільським господарством: хтось вирощує капусту, хтось горіхи саджає”.
Читайте також: Воїн АТО успішно розвиває аграрний бізнес на Львівщині
Поки Павло Славінський витратився лише на закупівлю насіння. Теплицю з павловнією розмістив поряд з майстернею і постійно наглядає за саджанцями.
“Дуже багато насіння пропало через те, що я не мав досвіду вирощувати після посадки в соти, – згадує чернігівець. – Зараз кілька разів на день бігаю: поливаю, висаджую”.
Підтримка рідних
Підтримує захоплення Павла і його дружина Ірина. А найбільше їй подобається, що назва дерев, які вирощує її чоловік, співзвучна з його ім’ям. Павло вирощує павловнії – жартують в родині.
“Мене особисто тішить назва цих дерев – Павловнія. Це доволі символічно, що він займається саме такими деревами, – зауважує Ірина. – Ну я дуже рада, що в мого чоловіка є таке захоплення, і він може себе реалізувати саме так”.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі