Суспільство
На Черкащині відкрили завод із виробництва борошна
На Черкащині відкрили завод із переробки зернових культур ТОВ «МОВЕР МІЛ». Виробництво розташоване у селі Криві Коліна на Тальнівщині. Потужності підприємства сягають 350 тонн борошна на добу. Тут виробляють манку та висівки, а також борошно трьох сортів, що реалізують під торговою маркою «Перший млин», повідомляють в облдержадміністрації.
На будівництво та оснащення заводу спрямували близько 100 млн грн. Нині тут працює 40 осіб, але в подальшому планують збільшити до 100. Засновник заводу Володимир Мовчан зазначає, що виробництво поки що функціонує не на повну потужність, однак наразі тут працюють над його розширенням.
Читайте також: У Дніпрі запустять біогазовий завод за 11 млн доларів
“Зараз ми активно вивчаємо ринки збуту висівок, борошна, манки, напрацьовуємо партнерські стосунки. Реалізуємо ж продукцію, здебільшого, по Україні, водночас маємо вже перші контракти з європейськими партнерами”, – зазначив Володимир Мовчан.
Які особливості заводу?
У Мінагрополітики називають це підприємство одним із найбільших потенційних експортерів борошна в державі. Сучасне обладнання “МОВЕР МІЛ” дає змогу виготовляти продукцію з меншими затратами й при цьому має всі перспективи бути конкурентним на світовому ринку.
Читайте також: В Україні з’явиться перший завод із переробки солодкого перцю
“Тут усе автоматизовано. Важливо, що, порівняно з іншими заводами, ще старого зразка, ми майже вдвічі менше використовуємо електроенергію на 1 т переробки пшениці. Інша перевага – людський ресурс, адже певний час виробництво може функціонувати при мінімальній кількості залучених фахівців. А ще важливий показник – вихід готової продукції, бо сьогодні, маючи якісну сировину, маємо змогу одержувати до 80 % борошна першого ґатунку”, – повідомили на підприємстві.
Для працівників заводу придбали 21 житловий будинок, а підвозять людей до виробництва двома автобусами. Зазначимо, що окрім будівництва заводу, підприємець інвестував і в соціальні проекти. Зокрема, у капітальний ремонт місцевого ФАПу, місцевої школи та будинку культури, ремонт під’їзних доріг до села, побудову церкви в Тальному та в селі Криві Коліна тощо.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі