

Суспільство
На Буковині відкрився перший сімейний дендропарк рідкісних та екзотичних дерев
У Чернівецькій області, на околиці Хотина, Віталій Ченчик разом з родиню закладає перший дендропарк рідкісних та екзотичних дерев зі всього світу, щоб організувати екологічній туризм.
Про це пише Молодий буковинець.

За інформацією, у дендропарку ростимуть дерева майже ста видів із усього світу, зокрема з Америки, Європи, Японії, Китаю. Є червонокнижні, є досить рідкісні.

Віталій Чинчик закінчив біологічний факультет Чернівецького національного університету. Багато років пропрацював у департаменті містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради.

Це не просто дендропарк. Це ціла екосистема з птахами, звірами, травами, квітами. Нічого подібного на Буковині ще немає”, – розповідає Віталій Чинчик.

Щоб не купувати дорогі деревця, господарі почали вирощувати їх самі у трьох розсадниках.

У дендропарку вже висадили понад тисячу рідкісних та екзотичних дерев. Планують посадити ще кілька тисяч.

Щоб укріпити круті схили, власники будують підпірні стінки з каменю, садять хвойні дерева.
Читайте також: У дендропарку “Софіївка” запровадили безконтактну оплату
Тут ростуть:
- лавровишні,
- буки червоні,
- ведмежа ліщина,
- кедри карпатські,
- сосна чорна,
- модрина японська,
- платани,
- їстівні каштани,
- кавові дерева,
- бузкова алея.

Зазначається, що влітку тут справжній рай: бродять чаплі, бігають зайці та лисиці, стрибають білки, на Дністрі плавають качки. У гайку ростуть маслюки. На ділянці планують обладнати кемпінг для тих, хто хоче жити в наметах.
Читайте також: Новий туристичний маршрут: Хмельниччина запрошує “На межу епох”
Нагадаємо, в Умані відкрили оновлену частину фентезі-парку “Софіївка”.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.