Суспільство
На Буковині відкрили шелтер, у якому можуть проживати 50 переселенців
У Кадубовецькій громаді Чернівецької області відкрили будинок для внутрішньо переміщених осіб, де можуть проживати пів сотні людей.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чернівецької обласної військової адміністрації.
Новий шелтер — це відремонтована двоповерхова будівля з власною сучасною котельнею, їдальнею, санвузлами та комфортними кімнатами. Будинок розміщений у селі Чуньків Кадубовецької територіальної громади.
Наразі тут проживають 18 людей. Шелтер для внутрішньо переміщених осіб відкрили при комунальній установі «Центр надання соціальних послуг населенню». Загалом у закладі можна розмістити 50 осіб.
Читайте також: Українська мова у селах Донеччини, або Чим живуть прифронтові бджоли
Реконструкція та облаштування житла коштувало 8 мільйонів гривень, 5 мільйонів з них — це кошти обласного та місцевого бюджетів.
Відомо, що у Кадубовецькій громаді з початку повномасштабного вторгнення проживали понад сто людей з різних регіонів нашої держави, у двох родинах навіть народилися діти. Деякі змогли повернутися до своїх міст та сіл. А для тих, хто через постійні бойові дії, додому поїхати не може, відтепер у громаді є комфортне соціальне житло.
Нагадаємо, на Буковині відкрили шелтер, де можуть проживати 112 внутрішньо переміщених осіб.
Також ми повідомляли, як у громаді на Франківщині колишню лікарню перетворили на прихисток для переселенців.
Фото: facebook.com/CVoda.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі